Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől kap kékhalált a gépem?

Mitől kap kékhalált a gépem?

Figyelt kérdés

Leírom sorra, hogy mi problémám volt a gépemmel. Megvettük. Folyton összeomlott. Tudjátok, beakadt a hang, a kép elmosódott, és vagy 6x újra kellett indítnai. Vettünk új videókártyát. Azzal 2 hétig szenvedtünk, hogy normális legyen. Továbbra is fennált a hiba. Kiderült, hogy a hővezető paszta volt rossz, pedig gyanakodtunk, hogy a tápegységből kevés volt az a 420V, ki is cseréltük egy 500V teljesítményű tápra, egyedül az volt a hibája, hogy nagyon régi már, de komoly egy cucc ezzel szenben. Egy darabig a pasztacsere után meg is oldódott a probléma, de megint előjött. Ám most annyi, hogy a hang egy pillanatra akad be, ezután kékhalált kapok ezzel az üzenettel: (ez csak az alsó pár sor, gondolom ez a lényeges) Collescting Data for crash dump... Initalizing dump of phisycal mmory... Dumping physical memori: 100....

Physical memory dump complete

Valaki meg tudná mondani, hogy mi lehet a gond? Közreműködhet, hogy a táp eléggé öreg? Esetleg az is jelent valamit, hogy a GPU usage néha attól is 50%-re ugrik, hogy simán a tálcán vagyok, és itt 50, és 0% közt ugrál? Mi lehet a konkrét baj?



2016. máj. 4. 20:02
 1/8 anonim ***** válasza:

Először is nem V hanem W. A V = feszültség a W pedig a Watt azaz a teljesítmény.


Öreg tápot nem szabad használni. Vehettél volna bele egy zsír új 400W-os tápot.


Mik a gép specifikációi? Írd le nekünk pontosan. Vírusírtás mikor volt utoljára? HDD-n nincsenek hibás szektorok?

2016. máj. 4. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:

Asus Radeon HD 7770 Series 1 GB GDDR5 PCIE 3.0

4 GB Ram

Itel Core 2 Quad CPU Q9300 2.50GHZ

Asus P5QL Pro Motherboard

NPower 500W


Egy vírusllenőrzés még a héten volt. A másikat amit mondtál azt még nem nagyon tudom hogy kell megnézni. Ezt hogy tehetem meg?

2016. máj. 4. 20:31
 3/8 fersk ***** válasza:
HD Sentinel nevű programmal, de egy memóriateszt (Memtest) is ajánlott.
2016. máj. 4. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Lefuttattam mindkettőt, egyik sem talált hibát.
2016. máj. 4. 21:42
 5/8 anonim ***** válasza:
driverek rendben vannak? Nekem az okozta ezt, hogy nem volt valami jó a driverrel.
2016. máj. 4. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Igen. Mindenből a legfrissebb driver van fent.
2016. máj. 4. 22:16
 7/8 anonim ***** válasza:
Grat... sikerült egy rossz tápot venned... azt is gyerélheted újra, majd.
2016. máj. 5. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
A tápot nem most vettem, csak megvolt. Kb egy éves.
2016. máj. 5. 17:28

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!