Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tudom "leválasztani" a...

Hogyan tudom "leválasztani" a rendszerről a merevlemez rack-be helyezett HDD-t?

Figyelt kérdés

Vettem egy hot swap-os rack-et, amit az asztali gép optikai meghajtójának helyére lehet beépíteni és amikor csatlakoztatva van a gépben, akkor nem jelenik meg a "hardver biztonságos eltávolítása" lehetőség, amikor le akarnám választani.


A rendszer futása közben csak úgy kivehetem a rack-ből?

Vagy kapcsoljam ki a gépet és csak utána vehetem ki?


Ez az a készülék:

[link]



2016. máj. 4. 21:22
 1/5 Trevor. ***** válasza:

Ide kattintva nem jelenik meg a leválasztani kívánt HDD?

[link]

2016. máj. 4. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Nem, de ezt leírtam a kérdés alatt.

És az intézőben a jobb egérgombbal rákattintva sem jelenik meg, hogy "kiadás".

2016. máj. 4. 21:56
 3/5 Lajos54 ***** válasza:

Nem is fog megjelenni, hiszen a rack-be berakott HDD nem USB eszköz. Ez csak arra való, hogy a hagyományos HDD mellé alkalmanként lehessen egy plusz HDD-t is csatlakoztatni a gép szétszedése nélkül.

A linken is olvasható, S-ATA HDD-hez való. Az ilyet igazából csak kikapcsolt gépbe szabad berakni, illetve kikapcsolt gépből szabad kivenni. Bár előfordulhat, hogy a bekapcsolt gépből kivett HDD nem okoz hibát, de nagy az esély mind a gép, mind a HDD meghibásodására, ha a gép nincs kikapcsolva.

(nem tévesztendő össze az USB-n keresztül csatlakoztatható külső HDD-vel!)

2016. máj. 4. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 Trevor. ***** válasza:
Csak azt nem értem akkor, hogy a linken miért írja, hogy támogat hot swapet.
2016. máj. 4. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 Lajos54 ***** válasza:

Tulajdonképpen alkalmas rá, ha mindenféle követelménynek megfelel a konfiguráció.

"SATA lemezeknél a menet közbeni csatlakoztatásnak és leválasztásnak van néhány követleménye:

Olyan alaplap, amely a SATA portokat tudja AHCI módban kezelni

BIOS-ban SATA port AHCI üzemmódban legyen

AHCI támogatással rendelkező operációs rendszer (Windows Vista vagy újabb, Xp esetén elég bizonytalan az AHCI támogatás, Linux kernel > 2.6.19)

A választott keret leírásában is szerepeljen, hogy Hot Swap képes az eszköz.

SATA táp csatlakozóval rendelkező tápegység (igazából nem követelmény, de ajánlott lenne)"

Tehát, ha minden körülmény megfelel, és minden szükséges dolog jól van beállítva, akkor alkalmazható az üzem közbeni csatlakoztatás vagy leválasztás. De ha ezek közül csak egy is hiányzik, akkor lehet gond.

Akkor már inkább USB-n csatlakoztatható külső merevlemez, vagy ilyen rack kell, és azzal biztosan nem okozunk gondot sem a HDD-nek, sem a gépnek.

2016. máj. 4. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!