Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Érdemes e régi gépbe ssd-t venni?

Érdemes e régi gépbe ssd-t venni?

Figyelt kérdés

A mostani hdd winyó már eléggé öreg(van vagy 10 éves),meg lassú is persze, az a kérdés hogy érdemes e ssd-t vennem a következő config alá :


AMD Athlon x2 5200+ 2.6 Ghz

2x2 GB Kingstom Ram 800 mhz

Nvidia Geforce 9600 Gt

FSP400-60APN


2016. máj. 11. 09:58
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Egy SSD mindig jobb.
2016. máj. 11. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
ha meg új géped lesz, akkor kikapod és belerakod a másikban, ezzel is olcsóbb lesz majd az új géped
2016. máj. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 Koplárovics Béci ***** válasza:
100%
Hasonló szintű gépbe raktam ismerősnek pár éve egy 60GB-s SSD-t, még XP-hez. Ő csak netezésre-videók nézegetésére használta a gépet, és az ő jelentése szerint sokkal gyorsabb lett, jobban reagált a gép. Szóval hasznos. Nagyon. Többet ért, mint egy memóriabővítés vagy egy fejlesztés.
2016. máj. 11. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Simán érdemes! Én is tettem hasonló gépbe, és hát erősen észrevehető volt a különbség :)
2016. máj. 11. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm, mentek a zöld kezek :)
2016. máj. 11. 10:15
 6/14 anonim ***** válasza:

Persze. Nem olyan rossz ez a gép(ha nem játszani akarsz).


A legtöbb gépben a háttértár a gyenge láncszem, ha raksz bele egy ssd-t szinte minden gyorsabb lesz

2016. máj. 11. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Ha nem tervezed megtartani a következő gépedbe (beleértve, hogy nem fejlesztesz a következő 1-2 évben), akkor csak valami nagyon olcsót. A SATA 2 alaphangon így is le fogja fogni az adatátviteli sebesség felét. Még így is 4-10-szer gyorsabb lesz, mint egy HDD, szóval a bővítés nem értelmetlen.
2016. máj. 11. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Oh köszi, az a helyzet hogy nem az enyém a gép, az én gépembe ssd van viszonylag új konfiggal, pár másodperc alatt feláll a rendszer, de viszont nem tudom mi a helyzet a régi konfigos géppel, ha veszek bele ssd-t.
2016. máj. 11. 11:53
 9/14 A kérdező kommentje:
De ahogy olvasom a válaszaitokat, nem lesz probléma még régi gépen se.
2016. máj. 11. 11:55
 10/14 anonim ***** válasza:

Az élvezeti faktort nagyban megnöveli, hogy megnyomod a bekapcs gombot azt mire leülsz, már be is bootolt.


Csak ne járj úgy mint én, hogy V300-as SSD-vel kezdtem, gyors volt a betöltés, most HyperX Fury van, ezzel még gyorsabb/stabilabb, de egyre gyorsabbat szeretnék, pedig ennél gyorsabb már csak a Samsung 840/850-es széria valamint a nagyobb tárhelyűek.


Mennyit szánnál rá, mert akkor máris mondanánk a legjobb ár/érték arányút.

2016. máj. 11. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!