Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Erősen gondolkodom egy Geforce...

Erősen gondolkodom egy Geforce GTX 1070-en, illetve egy GTX 1080-on. Megjelenéskor vagy később lenne érdemes megvásárolni? Tartani fogja az árát?

Figyelt kérdés
Időtállósága miatt született meg ez a választás. Nálam a Full HD 1080P 60fps Ultra a cél, 5-6 éven keresztül. 380-600$ között van az ára és arra vagyok kíváncsi, hogy Magyarországon is ennyi lesz majd az ára, vagy számoljak plussz költségekkel?

2016. máj. 15. 18:48
1 2 3
 1/23 Trevor. ***** válasza:
5-6 éven keresztül ne is álmodj ultra grafikáról, inkább max 1-2 év és veheted is lejjebb a grafikát. Mivel vagy 2 évig nem lesz új Nvidia kártya a Pascal után, ezért érdemes, de ne rögtön a megjelenéskor, hanem amikor már beállt az ára.
2016. máj. 15. 18:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
Gtx 970 130e jött ki (átlagosan)Szerintem ez is akörül lesz. Várj vele egy hónapot.
2016. máj. 15. 18:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
hát szerintem egy solid 130-140 forintra simán számíthatsz és szerintem várjál vele egy kicsit még a nagyobb cégek elkezdik csinálni a hűtéseket rá mivel a ref kártya köztudottan felejtős.Tehát egy jó honapot mindegyikre számolhatsz.De megéri várni az ígéretek szerint.
2016. máj. 15. 18:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 anonim ***** válasza:
Korlátozott légáramlású házba és vízhűtéses egyedi megoldásokhoz jobb lesz a referencia.
2016. máj. 15. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 A kérdező kommentje:

Köszi, ment a zöld kéz!

Jöhetnek a válaszok, ha valaki tud még mondani valamit róla.

Gyártó tekintetében nálam inkább az ASUS (snsv) jöhet szóba.


Csak 1-2 évig bírná tartani az Ultrát? Kicsit karcsú, nem?

Többre tartom ezt az új technológiát és kíváncsian várom mi is a valóság, amikor már többet tudunk róla, viszont ígéretesnek tűnik.

Egyedül a 256bit ami picit zavar benne. Lehetne 512 is :-)))

Érdekességképpen olvastam olyat is, hogy 4 gen-ig tervezi ezt a nevet adni a Geforce a GTX-nek. X80-X-480-ig.

2016. máj. 15. 20:00
 6/23 anonim ***** válasza:
GTX1070 az új GTX970. Ugyanúgy "túl erős" volt, de szép lassan veszít az erejéből. Amíg ki nem jön a rákövetkező generáció, addig elég jó kártyának fog számítani.
2016. máj. 15. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:

Zalman Z11 Neo-m van és egy Nzxt Kraken X41vízhűtés.

A Zalmanról annyit, hogy olyan brutálisan össze van rakva, főleg az előlap (szerelésnél az a main), hogy haveromat át kellett hívnom, hogy segítsen már, mert nincs 4 kezem :D

Szenvedős volt, de végül megérte.

2016. máj. 15. 20:09
 8/23 A kérdező kommentje:
Az árak, hogyan fognak alakulni Mo.-n?
2016. máj. 15. 20:47
 9/23 Gábor_79 ***** válasza:
Szerintem az AMD Vega videókártyák megjelenésével fognak az árak beállni. Bizonyos pletykák szerint az 1080-nál is erősebbek lesznek, ami csak mérsékli az árakat. Persze befolyásolja, mennyire lövik be ők a kezdőárat. Úgy sejtem decembernél hamarabb nem nagyon lesz elérhető Magyarországon.
2016. máj. 15. 20:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
A GTX Titan 3 éve jött ki, és ma már ott tartunk, hogy az sem képes tartani az Ultra 60FPS-t mai játékokban, aztán az egy 300 000-res videokártya volt. Szerintem amióta világ a világ, még sose volt az, hogy egy videokártya képes lett volna 5-6 éven keresztül tartani az Ultrát.
2016. máj. 15. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!