Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Amd Northbridge súlyos hibával...

Amd Northbridge súlyos hibával újra indul a gép terhelés alatt, miután új OS lett telepítve, okozhatja a windows a problémát?

Figyelt kérdés

Üdvözlet, sajnos nem vagyok kreatív a kérdések megfogalmazásában, több tényt közölnék a rendszerről.


1. Mielőtt még a régi 2014.apri.26 -os rendszerem volt 17 nappal ezelőttig, semmi hasonló nem fordult elő, lassúcska volt a rendszer, nem hozta már azt a teljesítményt, vagyis a játékokban igen, viszont a windows maga lassú volt, ezért újra telepítettem.


Az első telepítés után az amd új crimson driverjét telepítettem fel a HD7970 -es kártyámhoz, először azt hittem, hogy ez okozta a problémát, szépen minden illesztőprogramot töröltem manuálisan és szoftveresen is, és ezeket újratelepítettem, ez nem oldotta meg a problémát, gondoltam, hogy nincs veszteni valóm újratelepítettem a rendszert, később játék alatt újra elő jött a probléma (csak játék alatt, mikor terhelés alatt van a rendszer) gondoltam, hogy túlmelegedés okozhatja, hát részben igaz mert a M4A79XTD evo alaplapomon a Norhtbridge radiátora izzott, fogtam újra pasztáztam és kapott egy ventilátort is, sajnos szoftveresen nem lehet mérni a hőmérsékletét, de a jó öreg tapizós módon meg tudom állapítani, hogy már nem lépi át a túlmelegedés határát, ugyanis csak épp, hogy valamivel melegebb, mint a szobahőmérséklet, az aida 64, furmark, és unigine, és egyéb játékok alatt is, amikor elő jön a northbridge error.


Azóta már 9x lett újra telepíve a rendszer, 2 alkalommal windows 7 egy alkalommal 10 és egy alkalommal ubuntu linux -al, ezek közül csak a linuxal nem jött elő a probléma, pedig itt is megizzasztottam a rendszert rendesen.


Az az érdekes, hogy eddig mikor a régi rendszer volt nem jött elő ilyen, nem végeztem semmi olyan beállítást, ami előidézheti, nem vagyok híve a tuningnak, a házam jól szellőző, igényesen épített.


Keresgéltem angol nyelvű oldalakon, ahol mindig arra jutottak, hogy hardweres a probléma, de a kérdés, hogy akkor eddig miért nem jött elő a másik rendszerrel? Minden illesztőprogramot normálisan telepítek, a windows frissítéseket is ami eddig is megvolt az előző rendszeren.


Sajnos mióta kiléptem a családi fészekből, nem engedhetem meg magamnak, hogy szerelőhöz vigyem, de régen sem tettem, valahogy mindig megoldottam magamnak, de ez most az őrületbe kerget, remélem lesz olyan aki tanáccsal tud szolgálni.


Az eddigiek amiket kipróbáltam, amit fent megemlítettem, az az újratelepítés, a ventilátor felszerelése, és a tesztelgetés, ami által megállapítottam, hogy a terhelés alatt történik ez, viszont már nincs túlmelegedés, és az előző rendszerrel miért nem volt ilyen? Akkor még nem is tapasztaltam túlmelegedést. Soha nem tuningoltam, a biost alapra állítottam, csináltam cmos resetet is, persze ezt már csak amolyan megszokásból.


A rendszernaplóból ez olvasható ki:


Súlyos hardverhiba történt.


Összetevő: AMD Northbridge

Hibaforrás: Gépellenőrzési kivétel

Hibatípus: HyperTransport figyelő időzítő hibája

Processzor APIC-azonosítója: 0


Kétlem, hogy hardwares lenne mert akkor biztosan a másik rendszeren is jelentkeznie kellett volna, de akkor mégis miért jön elő ez folyton? Milyen más beállítást hajthat végre az új rendszer ami által nagyobb terhelés érheti a northbridge-t, és az ahhoz tartozó hardwareket? Minden hardware hőmérsékletét figyelem és egy sem megy terhelés alatt kritikus pontra, az újraindulás előtt sem volt semmi kiingás.


Köszönöm előre is!

Üdv!



2016. máj. 17. 12:38
 1/2 anonim ***** válasza:

Úgy látom, ez is hasonló probléma:

[link]


Itt azt javasolták, hogy a CPU feszültség kis emelésével javítható, de azt csak óvatosan. Hátha lesz még más válasz is itt.


Itt meg alaplap kondenzátor hibára utal valaki.

[link]

2016. máj. 17. 14:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Először is, köszönöm a választ! :)


Próbáltam feszkót adni a NB -nek, és a procinak is, ahogy ott is leírták, szép finoman emeltem, de egyik sem vezetett sehova. Volt egy olyan válasz is valahol, hogy a tápom lehet a felelős, ezt még el is hittem, mert már 3 éve szolgál a gépben, ebből volt egy másik példányom egy chieftec 600w -os teljesen új példány, az előző egy ugyan úgy chieftec, de ez 500w viszont platinum 80+, mindegyikkel elő jött a probléma.


Azért nem hiszek a hardware problémában, mert az újra rakás előtt is még játszottam 40 perccel, de ha mégis hardware, akkor vajon milyen beállítás lehetett ami megakadályozta a hibát?


Lehet, hogy nem kéne szöszölnöm, és meg kellene próbálnom szerezni egy teszt alaplapot, az őrületbe kerget ez a dolog, csak azon forog az agyam, hogy eddig miért nem történt ilyen, miért csak az újratelepítés után... mi változhatott azóta.


Megpróbálkozom még a bios frissítéssel... hátha.....

2016. máj. 17. 15:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!