Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » DirectX 12-t lehet "futtatni"...

Levente501 kérdése:

DirectX 12-t lehet "futtatni" egy olyan kártyával, amin nincs meg rá a támogatás? Valamint milyen tápokat érdemes venni?

Figyelt kérdés
DirectX 12-t lehet valahogy "futtatni" egy olyan kártyával, amin papíron nincs hozzá támogatás? Ha kell egy programmal bele is piszkálok a videokártyába, de fizikailag semmit sem szeretnék rajta "szerelni". Valamint milyen tápegység márkákat javasoltok? Pl. Cooler Master? (Melyik tápok megbízhatóak) Csak mert hallottam már olyat, hogy valaki 250k-ból összeszerelt egy gépet, belerakott egy nem túl minőségi tápot, és az egészet dobhatta ki a kukába. Megéri ezek után a tápon spórolni a gép árából?

2016. máj. 20. 15:08
 1/7 anonim ***** válasza:

1.minek kell directx 12?

2.Se a tápon se a hűtésen nem szabad spórolni!Tápnak(processzor függő):Corsair:RMi,RMx Fsp:Aurum s stb..

2016. máj. 20. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Hallottam, hogy jön a DX 12, és most szeretnék venni egy használt kártyát. (Gtx 780-at, vagy r9 290-et.) Egy ideig szerintem még az a kártyám lenne, és nem akarom, hogy az új, csak DX 12-vel futtatható játékokat ne tudjam vele játszani.
2016. máj. 20. 15:15
 3/7 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik nem támogatja a dx12 azzal nem is fogsz tudni dx12 es játékot futtatni! Szerelni a kártyán fizikálisan? Nah azt meg végképp nem fogsz tudni!
2016. máj. 20. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
A GTA V 1 éves játék és simán elfut dx10-11
2016. máj. 20. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

1. ha nincs támogatás, nem fog menni. Ez kb olyan mint veszel egy 30 éves ladát és némi prémium benzinnel el akarod érni, hogy 300km/h-val száguldozzon. Nem fog összejönni.


2. A jó táp fontos, mert a ratyik sokszor nem elégítik ki az ATX szabványt, amitől leolvadhatnak az ellenállások, chipek, de rosszabb esetben leégetheti a processzort, videokártyát, ramot, nagyon szélsőséges esetben a merevlemezeket is. Corsair RM táp mondjuk nem kell feltétlenül, hacsak nem 2 vagy több videokártyával tervezed a jövőt CF-ben vagy SLI-ben, elég oda a Corsair CX, be quiet pure power stb is.

2016. máj. 20. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, főleg az utolsó kommentelőnek. Most már tiszta.
2016. máj. 20. 15:39
 7/7 anonim ***** válasza:
100%
A GTX780 és az R9 290 támogatnak részlegesen DX12-t sőt ez visszamenőleg igaz a GTX400 és a HD7000 szériára is. Teljes DX12 támogatása a következő generációs modelleknek lesz, de nem biztos, hogy ez gyakorlatban sokat jelent majd. Én GTX960 karit vettem annak a dobozán már ott díszeleg a DX12 felirat, de a 3DMark DX12 CPU overhead tesztjét le tudtam futtatni a párom HD7770 kártyáján és a HTPC A8-7600 APU-ján is!
2016. máj. 20. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!