Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki esetleg találkozott...

Valaki esetleg találkozott már ilyen hibajelenséggel Logitech G27 kormánynál?

Figyelt kérdés
A mai napon találkoztam azzal a problémával Logitech G27 kormánnyal, hogy mikor csatlakoztatom az USB porthoz, akkor felvillannak a ledek, és elkezd forogni a kormány ahogy kell neki, azonban röviddel a kalibráció vége előtt minden lámpa kialszik, a forgás is megáll, és annyi neki, se kép se hang. Sem a Logitech Gaming Software, sem a Windows nem ismeri fel a kormányt rendesen, a pedálokat egyáltalán nem érzékelik, a kormánykereket is csak minden harmadik-negyedik próbálkozásnál. Az áramellátással nagy valószínűséggel minden rendben, különben nem is kezdene forogni a kormány. A számítógépen több USB portot is próbáltam, amelyek más eszközzel mind működnek. Mikor legutoljára használtam a kormányt, semmilyen hibajelenséget nem tapasztaltam. Van valakinek esetleg ötlete, javaslata, hogy mit érdemes csinálni ilyenkor?

2016. máj. 22. 19:11
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Nem akarom az ördögöt a falra festeni, de nagy esélyt látok arra, hogy sajnos megadta magát a kormány.
2016. máj. 22. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Közben letöröltem az összes Logitech programot, és újraraktam a Gaming Software-t, így a csatlakoztatáskori probléma megszűnt, viszont a Gaming Software-ben ez látható: [link]


Kipróbáltam, és a kormányt a játékok csak 180 fokos elfordulásig, illetve a kuplungot egyáltalán nem érzékelik. Számomra úgy tűnik a dolog, hogy a szoftver a képen látható kormányként ismerte fel a G27-emet, ami elég érdekes, mert a Windows és a Gaming Software szerint is G27 a neve.

2016. máj. 22. 20:16
 3/14 anonim ***** válasza:

[link]


Törölj le minden Logitechhez tartozó fájl, mappát (még akkor is ha üres), akármit.


A legegyszerűbb ha:

Megnyitod a fájlkezelőt (a mappa ikon ami a tálcán van vagy kell lennie), majd rákattintasz arra hogy, Sajátgép/Ez a gép (a meghajtókat kell látnod) és írd be a keresőbe jobb fent hogy "logitech" (a macskaköröm nélkül).

Na most ha végzett akkor ilyen fura formában írja majd ki a dolgokat.

Ekkor elkezded nézni a "módosítás dátuma" szekciót és mindent ami tegnap csináltál vele, és az a megközelítő dátum mikor először felraktad a drivert mindet töröld ki, így a legutolsó beállítási, felismerési meg minden féle dolog eltűnik végleg.


Na ez után amit fent linkeltem ott állítsd be az op.rendszered és azt, hogy 32 vagy 64 bit és töltsd le, először.


Ezután a kormány ne legyen bedugva sehova se! !!!EZ FONTOS!!!


Majd szépen feltelepíted és mikor végzett és elindulna a driver akkor elkezd rinyálni, hogy nem talált eszközt, na ekkor bedugod a tápot neki majd egy megbízhatóan működő USB portba (ha lehet akkor 3.0-ba, kisebb lesz az inputlagg) és a hibaüzenetnél arra mész, hogy "Ismét", ekkor szépen felismeri meg a többi.


Na most ha ez megvan akkor:

Bejött a kép, rámész arra, hogy "Device" és a "Game controllers" ekkora felugró ablaknál kiírja, hogy milyen kormány és és milyen csatlakozású.


[link]


Nézd meg, hogy állapot jó vagy milyen.


Utána tulajdonságok és szépen nyomkodd végig az összes gombot amit csak lehet, hogy mindent leteszteljen, pedálokat koccanásig benyomod majd ha ugrott a mutató akkor elengeded, leokozod és vissza az alap ablakra.

2016. máj. 22. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
Majd az Options fül alatt a global device settingben mindent beállítasz ahogy neked kell.
2016. máj. 22. 20:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:

Oké, most találkozok én is a problémával, hát fogalmam nincs mi a rák ez, de a legbosszantóbb, hogy nekem nem engedi állítani a DFGT-nek a kormányozhatóságát, hogy 900° legyen vagy csak 180°.


Ha sikerült alkotnom valamit szólok.

2016. máj. 23. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

Ha még nem sikerült megoldani a problémát, találtam rá megoldást máshol.


A lényeg az, hogy a drága winf*s (mostantól winf*s lesz mert megérdemli) frissítésként telepítette a legújabb drivert ami a 8.x.... akármennyi.


Na most ezt úgy lehet megoldani, hogy kihúzod a kormányt, és az első tanácsom szerint járj el a törlést illetően.

Ha az megvolt akkor dugd át a kormányt USB 2.0-ba (igen visszafejlődünk logitech miatt, legalábbis a DFGT-met nem ismeri fel USB 3.0-ba).

FONTOS! Mielőtt bedugod, szüntess meg bárminemű internet kapcsolatot a géped és a router/modem között (amelyikbe be van dugva a gép), majd ezután dugd be, indítsd el a telepítőt, és szépen menj végig mindenen, majd ha kész vagy a telepítéssel és bejött a logitech profiler ahol mutatja a kormány képet (itt már a G27 képét kell mutassa nem pedig a sima Driving Force képét) nézz át mindent, hogy úgy van-e ahogy azt te szeretnéd.


Arra sajnos még nem találtam módot, hogy a frissítést amit a drága winf*s küldött azt letöröljem, de lehet ebből egy rendszer visszaállítás lesz, még nem tudom, ez holnapra kiderül.

2016. máj. 23. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, közben én is összefutottam ezzel a Winfos problémával, és úgy néz ki, hogy ez okozhatta. Most egyszer már sikerült normálisan csatlakoztatnom, de a következő alkalommal ugyanaz volt, mint előtte. Megpróbálom amiket mondtál, hátha sikerül megoldani.
2016. máj. 23. 20:49
 8/14 A kérdező kommentje:
Újraraktam az egész Logitech Gaming Software-t, és az első alkalommal, közvetlenül a feltelepítés után működött is rendesen, viszont ma mikor csatlakoztattam a kormányt a géphez, ugyanaz történt, mint előtte. Esetleg valami más ötlet?
2016. máj. 27. 18:43
 9/14 anonim ***** válasza:

Gondolom Win10-ed van neked is.


Ha igen, akkor sehogy se, mivel a Win már felrakta magának a frissítést, amit nem lehet már kiszedni belőle egy újratelepítéssel sem, így minden egyes használat előtt el kell ezt játszani, de nyugi, nem csak a régiekkel, mindegyik kormánnyal, mindegyikkel ezt csinálja, sőt a G920-at meg xbox kontrollernek ismeri fel... Szóval ennyit a drága microf*sról....

2016. máj. 27. 23:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:
Win 8.1-em van, alapvetően emiatt nem is frissítek 10-re szerintem, amíg valahogyan nem sikerül orvosolni a problémát.
2016. máj. 29. 12:09
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!