Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NTFS fájlrendszernél érdemes...

NTFS fájlrendszernél érdemes nagyobb "lemezfoglalási egység"-et választani abban az esetben, ha nagyobb (több gigás) fájlokat szeretnék tárolni az adott HDD-n?

Figyelt kérdés

Alapfelállás:

- Külső HDD (500 GB)

- Én hülye annó FAT32-őn hagytam, most formázom át NTFS-re... XD

- Nagy fájlokat szeretnék tárolni rajta ( 4 GB =< / fájl )


Kérdés:

- Ha minél nagyobb a "lemezfoglalási egység" mérete, akkor elméletileg gyorsabb lesz az írás/olvasás. Igaz ez?

- Tudom, hogy így "pazarlóbb" lesz, de az én esetemben a nagy fájlok miatt ez elhanyagolható.

- Érdemes a legnagyobb "lemezfoglalási egység"-et kiválasztanom? Lehetnek problémák?

- Vannak fórumok, ahol riogatják a embert, hogy ne állítgassuk, valahol meg azt mondják, hogy csak nyugodtan. Ördögtől való dolog ez vagy mi sem természetesebb?

- Szívesen várom a tapasztalatokat ezzel kapcsolatban.

- Egyfajta "vita indítónak" is szánom, lehet elmélkedni. :)



2016. máj. 23. 01:54
 1/1 anonim ***** válasza:
Indextáblán spórolsz pár megát, meg az elérési időn, de nem fog gyorsabban másolni
2016. máj. 23. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!