Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szünetmentes táp hogyan is...

Szünetmentes táp hogyan is működik?

Figyelt kérdés

Ahogy én tudom, aztán kérlek javítsatok/egészítsetek ki kérlek:

Van egy akkumulátor, ami az alatt töltődik, míg a hálózatról kapja a tápot a fogyasztó. Ha a hálózati fesz lecsökken, akkor vált, és az ups-ről kapja a tápot a fogyasztó? Ez így mennyire helyénvaló?


Illetve további kérdéseim:

XY VA-es szünetmentes tápok vannak. Itt az adott teljesítmény pontosan mire vonatkozik? Pl egy 1kVA-es ups maximum durván 1-1,1 kW-os fogyasztót képes ellátni t ideig?


By-pass pontosan micsoda? (ups by-pass, külső by-pass)


Köszi :)



2016. máj. 23. 20:22
 1/6 anonim ***** válasza:

Itt olvasható az APC - egy szünetmentes tápokat gyártó vállalat - leírása a szünetmentes tápegységek típusairól:

[link]


"By-pass pontosan micsoda? (ups by-pass, külső by-pass) "

Ekkor a fogyasztó közvetlenül a hálózati feszültséget kapja, nem az akkumulátorról/inverterről működik, kikerüli az UPS-t.

2016. máj. 23. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Szuper vagy köszönöm :)


El is olvasom gyorsan, aztán ha valami még nem világos kérdezek :) Remélem majd tudsz segíteni.

2016. máj. 23. 20:53
 3/6 anonim ***** válasza:

Vagy itt egy másik:

[link]

ez egy kicsit tankönyv-szerűbb.

2016. máj. 23. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Elolvastam, a működését végülis jól tudtam, csak épp több féle is van :)

A VA-es dologra is rájöttem, csak épp fordítva van, mint ahogy írtam, kevesebb a W mint a VA. (Bár ez nyilvánvaló, hogy a hatásos telj kisebb.... :D )


A by-passal kapcsolatban viszont nem minden tiszta. Az oké, hogy az a kerülő ág, és azon keresztül kapja a tápfeszt. De tegyük fel, hogy egy elosztó szekrényhez kapcsolódik az ups (egy nagyobb ups, pl 10kVA), akkor minek kell ennyi biztosító? Mutatom mire gondolok:


[link]


"ups betáplálás" ez rendben van, tápláljuk az ups-t ide nyilván kell biztosító és kapcsoló. "táplálás az ups-től" ez is rendben van.

Viszont a két by-passos részt nem értem, minek kell oda biztosító meg kapcsoló? Esetleg egy kapcsolási ábrát ha valaki tudna ehhez rajzolni, hogy mi mivel kapcsolódik, és úgy elmagyarázni lehet megérteném :)


Köszi!

2016. máj. 23. 21:22
 5/6 A kérdező kommentje:
Bocsi a móricka ábráért, illetve remélem ezekhez a nagyobb ups-ekhez is értesz :P
2016. máj. 23. 21:24
 6/6 A kérdező kommentje:

Na jó szerintem kusza lett a kérdésem, meg közben sok mindent meg tudtam már.


Két dolog van még amit nem értek:

A külső by-pass-hoz miért kell biztosító is? Hisz az ups-ről táplált fogyasztóknál (amik ha nincs ups, akkor kapják a tápot a külső by-pass felől) is van kismegszakító/biztosító. Akkor miért kell a külső by-pass-hoz is?

A másik, hogy az UPS kimenetéhez miért kell kapcsoló?


Már tényleg csak ez a két dolog homályos, amit korábban kérdeztem az már mind semmis.


Ezekre esetleg valaki?

2016. máj. 23. 22:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!