Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Acer laptop fps leesés váratla...

Acer laptop fps leesés váratlanul?

Figyelt kérdés

Van egy acer aspire e5 571g laptopom amit lassan fél éve használok. Sokat játszok cs:go-val es a laptop vasarlas utan full/közepes grafikán 150-200 fpsem volt, majd egyik napról a másikra leesett 58 fpsre. Onnan fel már nem megy, de nagyon ritkán leesik. A grafikán hiába változtatok a játék fps-e nem változik. Tudom nem lényeg ha van nagy fpsem, de azért ha játszanák más játékot amihez nagyobb gépigény kell szükség lenne az fpsre. Lefutattam pár programot ami kimutatta, hogy 400 mh a gpu és memória órajele,de mikor utánna jártam 1000 ès 1500 mh nek kellene hogy legyen.

Amugy egy nvidia 840m grafikus található a laptopba és mellette egy i7-es proci van, 4gb ddr3l ram memorija



2016. máj. 23. 21:53
 1/4 anonim ***** válasza:
Ha már megvan 1 éves akkor megérett a tisztításra. A sok por eltömíthette, és mivel melegszik ezért lehet visszavesz a teljesítményből.
2016. máj. 23. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
első körben kérdéses hogy nem-e melegszik a lapos? egyre melegebb van és ha beporosodott a laptop akkor az hamar úgynevezett throttling-ot okozhat (mikor visszaveszi a gép a teljesítményt hogy ne süljön meg)esetleg az is lehet hogy nem a 840-et hanem az intel beépített kártyáját használja.. esetleg lehet valami nem odavaló program is a gépen..
2016. máj. 23. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:
Most vettem decemberbe a laptopot, gondoltam rá hogy mikor teszek bele +4 gb ramot akkor kitisztitom a port, és reménykedhetek, hogy ez a probléma. Vírusirtás megvolt, meg megnéztem és a nvidia kártya segít a játék meghajtásába.
2016. máj. 23. 22:25
 4/4 anonim ***** válasza:
msi afterburnert rakd fel + hwinfo, járj utána, hogy kell beüzemelni, az ki fogja írni a hőfokokat, akkor látni fogod mi okozza
2016. máj. 24. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!