Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék rendszergazdai...

David224 kérdése:

Szeretnék rendszergazdai tanfolyamot elvégezni hogyan tovább? többi lent!

Figyelt kérdés
22 éves srác vagyok, szeretnék kb fél éves tanfolyamot elvégezni hogy tudjak az életben érvényesülni, mint számítógép szerelő karbantartó házhoz menni gépet szerelni, javítani, beállítani, 8 általános iskolám van sajnos, nem szerettem a tanárokat mindegyik olyan volt amilyen nah :D Debrecenben élek hol tudnék ilyen fél éves tanfolyamot elvégezni? természetesen pénzért havi 30-40ezer ft is kifizetnék vagy kicsit több összeget, nekem a fő lényeg lenne megtanulni a gépet javítását rendszergazdaként hogy később tudjak számítógépeket szerelni fél évesre gondoltam amit neten néztem az másfél éves volt, kb 600ezer forintért ami borzasztóan sok és egy héten egyszer kell menni szombaton reggel 9-től délután 3ig ami szerintem gáz.. olyat szeretnék ami fél éves és egy héten többször lehet menni, aki tudna ebben segíteni tanácsot adni az nagyon jó lenne! ezer hála

2016. máj. 24. 02:13
 1/10 anonim ***** válasza:
*
2016. máj. 24. 06:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

8 általános? Érettségihez van kötve, de ha nincs meg, arra is van lehetőséged, de a Debreceni SZC Mechwart András Gépipari és Informatikai Szakközépiskolában, csak 5 éves, nappali képzésen belül van rá lehetőséged: [link]

22 éves vagy - érdeklődd meg a suliban, hogy neked jár-e az ingyenes nappali képzés (25 éves korig igen, de mikorra elvégzed az 5 évest, addigra már 27 leszel. Nem tudom, hogy ez számít-e).

2016. máj. 24. 07:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 A kérdező kommentje:
Nem ilyet szeretnék, sulit hanem egy egyszerű tanfolyamot városházán OKJ-s tanfolyam az nem jó, hanem fizetnék bizonyos összeget, fél éves esetleg éves tanfolyamért gondoltam úgy hogy 30-40ezer ft/honap nekem ez az iskola ez nem járja, szívtam anno eleget a hülye kémia tanártól, meg a többi vén k..vától szóval ilyen iskola kilőve tudom hogy itt csak informatika lenne de én valami tanfolyamra gondoltam 6hónaposra max 1évesre olyan nincs hogy ne legyen.
2016. máj. 24. 10:10
 4/10 anonim ***** válasza:
Ta nárok a hűlyék?! brrr :) Csak türelem és keresgély!
2016. máj. 24. 11:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Szomorú hírem van: nincs olyan informatikus tanfolyam, ahová 8 általánossal felvesznek. (Legfeljebb csak számítógépkezelő, de azzal meg tudod, mire mész...)

De ha találsz is tanfolyamot, attól még munkád nem lesz. Végzettséget nem kapsz, mert az informatikai szférában nincs szakmunkás szintű képesítés, szóval legfeljebb csak alkalmanként lenne belőle bevételed, ha valamelyik haverod, ismerősöd pont téged kér meg a gépe rendbetételére.


Én azt mondom, 22 évesen még bőven belefér az életedbe egy érettségi. Ne kifogásokat keress, hanem tegyél azért, hogy jobb legyen! Szidhatod a volt tanáraidat, de azzal nem jutsz előbbre. Ha pedig neadjisten ragad rád más tantárgyakból is valami tudás, abból károd nem fog származni. Az pedig nem hátrány, ha az informatikai tudás mellett képes leszel az anyanyelveden helyesen írni.

2016. máj. 24. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 A kérdező kommentje:
Olyan tanfolyamra gondoltam, ahol én fizetek és fél év, éves tanfolyam, utána megtudnám magam hirdetni neten és tudnék házhoz menni gépet javítani, nem létezik hogy ilyen nincs.
2016. máj. 24. 19:17
 7/10 anonim ***** válasza:
Hahó! Érettségi feltétel, nêlküle nem lesz papírod és azért örülj neki, ha ezt még ingyen tudnák neked biztosítani + ha olyan a suli akkor még gyakorlati helyet is bíztosítanak, amit bele tudsz írni az önéletrajzodba.
2016. máj. 24. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:

Amúgy ez a kérdés pont ide vág:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__internet__78..

Te mit válaszolnál erre? Mert ilyen kérdésekkel, nem sokkal a tanfolyam elején fogsz találkozni.

Amúgy te inkább számítógép szerelőit akarnál, ha jól tudom oda pont elég a 8 általános és azt hamar le is tudod zavarni. Csak szólok, hogy rendszergazdától sokkal többet kérnek, de nem hiába (hálózatok, szerverek, stb.).

2016. máj. 24. 20:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:

Off:


A sz.technikában álltalában semmi nem úgy van ahogy lennie kéne, rengeteget kell gondolkozni ötletelni hogy valami épp miért nem működik. Akiket ismerek és értenek is hozzá azok nem egy tanfolyam elvégzése álltal tettek szert a tudásukra. Ha eddig nem foglalkoztál vele és különösebben nem érdekelt akkor kicsi az esélye hogy te ebből fogsz megélni. Ez nem csak annyiból áll hogy windows t telepíteni tudsz hanem sokkal bonyolultabb.

2016. máj. 27. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim válasza:

Kérdező! A "csak olyan tanfolyamot" okj-nak hívják, azért hajtogatja ezt minden válaszoló. Az azt jelenti, hogy azt a végzettséget itthon mindenhol elismerik, meg még tanulsz is rajta valamit.

Biztos, hogy nincs olyan tanfolyam, ami "csak olyan" és rendszergazda végzettséget ad, és használható papírt. Csak okj-s tanfolyam van számítástechnikai témában, amihez igen, érettségi kell. Ja, amúgy egy rendszergazda nem lakásokra jár számítógépet szerelni.

2016. máj. 29. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!