Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan tiltsam le egy PC-n az...

Hogyan tiltsam le egy PC-n az alaplapi videókártyát?

Figyelt kérdés

Van egy HP Compaq dc5700 típusú gépem. Sehol sem találom a BIOS-ban az alaplapi VGA kikapcsolását.

Ha berakom az alaplapba az új videókártyát, ami AGP-s, akkor nem ad képet, semmit nem csinál. Mi ilyenkor a teendő?



2016. máj. 24. 15:21
 1/7 MGéza ***** válasza:

Lehetőségek:

- nem jó az AGP port

- nem jó a kártya amit vettél

- nincs beállítva a BIOS-ban az AGP eszköz elsődlegesnek

- nem a kártyára hanem az alaplapi kimenetre kötötted a monitort, így a kártya nem tud képet adni

2016. máj. 24. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 MGéza ***** válasza:

Egyébként biztos hogy van rajta AGP port, vagy valahová máshova próbáltad bedugni a kártyát? A HP pdf doksija szerint nincs rajta, csak PCI és PCI-E 1x.

Így néz ki az AGP, van ilyen rajta?:

[link]

2016. máj. 24. 15:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Akkor én lehet végig rossz tudatba voltam a csatlakozókkal kapcsolatban. Ezek szerint ez egy PCI-E csatlakozó. A kártya is akkor PCI-E csatlakozós, mivel bele tudtam rakni.

Nem vettem igazából a kártyát, hanem a régebbi gépemből, aminek a ram csatlakozója ment tönkre az alaplapon, abból a gépből akartam átrakni a videókártyát a mostani gépembe.

Pedig a gépbe tökéletesen csatlakozik, a kábelt is teljesen jól raktam rá, nem másik csatlakozóra kötöttem a monitort, de mikor bekapcsolnám a gépet, akkor semmi nem történik, csak csipog egyet, amit egyébként nem szokott.

2016. máj. 24. 17:37
 4/7 A kérdező kommentje:
Egyébként egy Ati Radeon HD3450-es kártyáról van szó.
2016. máj. 24. 17:38
 5/7 A kérdező kommentje:

Újra megnéztem mi történik, ha berakom a gépbe a videókártyát. A kártyára rádugtam a monitor kábelt, mindent leellenőriztem, hogy jól csatlakozik-e és a következő fogadott:


A számítógép elindult, a videókártya ventilátora felpörgött, minden rendben volt, majd a bekapcsolást követően pár másodperc múlva a gép egy hosszú sípolást adott ki magából és körülbelül itt véget is ér a történet.


Nem lenne megfelelő a videókártya? Én már csak erre tudok gondolni, más már nem lehet.

2016. máj. 24. 17:57
 6/7 MGéza ***** válasza:

Hát az lehet. Némely brand lapnál előfordul, hogy nem támogatnak, csak bizonyos videokártyákat. Itt a pdf doksija a gépnek, nem néztem utána van-e benne erre vonatkozó információ:

[link]

2016. máj. 24. 18:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Mindegy, köszönöm azért a segítséget!
2016. máj. 24. 18:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!