Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mennyire bírja el a gépem az...

Mennyire bírja el a gépem az Intel Core 2 Duo E8400 processzort?

Figyelt kérdés
Éppen tervezem hogy vásárolok egy E8400-ast, E8500-ast vagy éppen E8600-ast procik közül. A tápegységem feszültsége 400 Watt, a memóriája 4 GB RAM, valamint a tokozása 775 LGA. A gépet az Overwatch nevű FPS játék gépigényére próbálom építeni. Ebben is kell a segítség többek között.

2016. máj. 26. 20:10
1 2
 1/17 Amarok Tonrar ***** válasza:
A 400 Watt nem lényeges adat, a VGA nem derült ki, a felsorolt CPU-k mindegyike kevés a játékhoz, az alaplapról csak feltételezhető, hogy támogatja őket.
2016. máj. 26. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nos nekem megvan a játék egy az egybe, az alapon elfut, csak baromi lassan, mert nem elég a frame per másodperce, eléggé akadozik, tudtam rajta kicsit segíteni néhány overclock-os progival, már valamivel jobb de még mindig nem az igazi, néhány ember proci cserére esküszik, a videókártya az AMD Radeon R5 200 series.
2016. máj. 26. 20:22
 3/17 anonim ***** válasza:

Tápegység feszültsége nem lehet watt. A feszültség mértékegysége a volt (V) /ezt még általánosban tanultam, neked hogy maradt ki?/, valamint a tápegységnek se memóriája, se tokozása nincs ilyen értelemben. /értjük, hogy mit akarsz, de fogalmazni is általánosban tanultunk/


Namármost, ha már LGA 775, akkor Core 2 Quad. Azzal elketyegsz egy darabig, mai napig megállja a helyét.

2016. máj. 26. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
2 magos proci kevés lesz hozzá ha nem látnád minimum i3 vagy 3 magos amd procit kér ..
2016. máj. 26. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 P.O.C. ***** válasza:
Hát a videokártyád se éppen egy erőmű. De a procival is sokat nyerhetsz, fel téve ha támogatja az alaplapod. Nem mindegyik LGA775 -ös lap kezeli a 65 nm -nél kisebb gyártástechnológiával készült procikat. Sőt van olyan is, ami semmilyen Core 2 alapút nem kezel. Csak Pentium 4 és Pentium D -t.
2016. máj. 26. 20:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 MGéza ***** válasza:
R200 series? Az mit takar, mert a 250x már egész barátságos szintet képvisel játékra, de egy 230-240 már igencsak kevéske. Lapod típusát ha megadnád, talán tudnánk javasolni bele értelmes procit.
2016. máj. 26. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 A kérdező kommentje:

Harmadik válaszolónak mondom, hogy ennek az ürgének nem annyi van mégis szaladt a gépén tök kafán:


https://www.youtube.com/watch?v=cz4Q1srpHbc

2016. máj. 26. 22:04
 8/17 A kérdező kommentje:

Az 5-dik válaszolónak itt az alaplapról néhány infó:


- Manufacturer -> ASUSTeK Computer INC.

- Model -> P5LD2-X (LGA 775)

- Version Rev1.xx

- Chipset Vendor -> Intel

- Chipset Model -> i945G

- Chipset Revision -> A2

- Southbridge Vendor -> Intel

- Southbridge Model -> 82801GB

- Southbridge Revision -> A1

- System Temperature -> 12 Celsius


Persze amikor segítséget kérek hogy melyik alaplap passzol melyik procira, akkor mindenki mást mond. Most halljunk téged, te mit mondasz? Jó rá az E8400? Vagy megesküszöl rá, hogy a Quad 2 Core-t lazán elbírja? Esetleg cáfolod hogy egyáltalán az E8400 jó volna?

2016. máj. 26. 22:19
 9/17 P.O.C. ***** válasza:

Nem nekem kell hinni, hanem a hivatalos processzor támogatási listának.

[link]


Annak tanulsága szerint nem rakhatsz bele 45 nm -es procit, vagyis semmit az E8xxx sorozatból. Illetve 4 magos procit sem semmilyent.

A legjobb a Core 2 Extreme X6800 amit belerakhatsz a 2. helyen a Core 2 Duo E6600 áll.

2016. máj. 26. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
Wow, nekem a jelenlegi CPU a 4-dik legrosszabb a listán. Rendben van, akkor majd a X6800-as procit fogom belepakolni a gépbe, márcsak azért is mert annak közel 3GHz-e van és olyat kér maga a játék is sebességben, az már más kérdés hogy miért nem írja ki a minimum és a maximum proci sebesség igényét a "Can I run it" oldalon, de nem hinném, hogy 3GHz-cel ne volna megelégedve. A lapot és a gépem preferenciáját össze tudtam hasonlítani egymással és rájöttem hogy jól passzolnak egymáshoz. Ha más nem, akkor egy kicsit várva még be tudok invesztálni egy jobb videó kártyára is.
2016. máj. 26. 23:53
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!