Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Van jelentősége a HDD kikapcso...

Van jelentősége a HDD kikapcsolásnak?

Figyelt kérdés

Windowsban ugye be lehet állítani, hogy X inaktív perc után kapcsoljon ki a merevlemez.


A kérdésem pedig az, hogy melyik a kímélőbb egy HDD-nek?

Ha egész nap folyamatosan pörög, vagy ha 20 perc után leáll, és mindig visszakapcsol, amikor használatban van?



2016. máj. 27. 00:26
 1/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez attól függ, hogy mire tervezték a HDD-t és attól, hogy milyen sűrűn kapcsolna vissza.
2016. máj. 27. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Hagyományos HDD, és elég sűrűn kapcsolna vissza, mert állandó használatban van a gép. Most az időkeretet állítottam 60 percre.
2016. máj. 27. 00:52
 3/8 anonim ***** válasza:
74%
Nincs olyan, hogy hagyományos HDD, de akkor megoldottad a problémát.
2016. máj. 27. 01:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:

Bemegyek a számítógépes boltba, "Csókolom, én egy 1 terrás HDD-t kérek.", aztán adnak egyet kérdezés nélkül. Én ezt hagyományosnak hívom.


Egyébként köszi a segítséget.

2016. máj. 27. 08:20
 5/8 HUN_Sector ***** válasza:
100%

Nekem soha nem kapcsolt ki a merevlemez, csak amikor leállítottam az egész gépet. S a mostani hdd megvan 8 éve, vígan megy, pedig egy sima, hagyományos hdd. Pont pár hete vettem ki a gépből és tettem át külső vinyónak, hogy csak 2 ssd maradjon a gépházban.


Nincs szerepe ennek. Viszont a gyakori leállítás, újraindítás mindig megállítja az olvasófejet, visszaküldi az alaphelyzeti pontba, indításkor megint onnan indul... Szóval ha állandóan ez megy, kicsivel nagyobb az esélye az olvasófej elakadásának, meghibásodásának. A másik véglet, ha állandóan fut (bár ehhez folyamatos írás/olvasási művelet kell, hogy menjen rajta). Ekkor ugyanis szép lassan egy vájatot képet a tároló felületben és tönkremegy.

2016. máj. 27. 08:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%
Jaja, nekem is 24/7-ben megy egy 1 TERÁS (agyideget kapok, amikor feszt terrának mondják, de ez off), 5400-as HDD már vagy 7 éve, és kutya baja. SMART szerint is rendben van vele minden. Energiatakarékosságban minimális a hatása a folytonos leállítgatásnak, élettartamban viszont számíthat.
2016. máj. 27. 10:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
folyamatos menés jobb neki (az általad hagyományosnak nevezett fajtánál, de pl egy wd green-nél már annyira nem).
2016. máj. 27. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a válaszokat!
2016. máj. 28. 12:06

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!