Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék dönteni két konfig...

Szeretnék dönteni két konfig között. Nem igazán értek hozzá mélységeiben, és ilyen árban azért jó lenne tudni mások véleményét is. A lényegi kérdés: Mindkét kénfig ugyanannyiba kerül, melyiket válasszam? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

1. konfig:

Intel Core i5-6600K, 4x 3.5 Ghz

8192 MB DDR4 RAM

1000 GB/120 GB SSD

4096 MB NVIDIA GTX 970

MSI Z170-A Pro


2. konfig:

Intel Core i7-4790 Quad-Core Prozessor

16GB DDR3

1000GB SATA-II

NVIDIA GeForce GTX 970

Biostar H81 Mainboard


Ezek között választanék, de nem tudom hogy például a 16 giga ddr3 vagy a 8 giga ddr4 a jobb. Vagy az i7es proci vs i5ös, de a 2-es konfigban nincs ssd. Na de látjátok ti is. Örülnék pár részletes véleménynek.



2016. máj. 27. 07:08
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
Mire lenne?
2016. máj. 27. 07:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
Ennyi információból az 1. határozottan jobb, de tudni kéne a többi komponenst is.
2016. máj. 27. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Játék, videóvágás, és esetleg streamelés lenne a cél. De a lényeg az lenne hogy pár évre be legyek biztosítva konfig téren. Nem tudom mikor lenne legközelebb pénzem fejleszteni.
2016. máj. 27. 07:30
 4/15 anonim ***** válasza:
Ezeket te válogattad vagy előre összerakott? (Táp fontos)
2016. máj. 27. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 HUN_Sector ***** válasza:

1. Az i5 6600k még virtual rality-re is elég, lényegében full hd játék, wqhd játék könnyedén megy majd rajta, évekig. Ez nyugodtan kijelenthető. Az alaplap kellően jó hozzá, 8 GB ram mindenre elég.


2. Az i7 4790 remek processzor, szintén hosszú évekre nyugodtan rá lehet bízni a gépet. 16 GB talán túlzás, nem sok alkalmazás veszi igénybe. A H81-es alaplap kissé fapados, 2 usb 3 és 2 sata 3 csatlakozója van csak, illetve csak 2 memória slot.


A helyedben az 1. számút venném. Modern, legfrisebb generációba tartozó, tuningolható proci, hozzá való alaplap, 120 gb ssd az oprendszernek, jó vga. Persze, ahogy írták, a tápot jó lenne ismerni, az kritikus pontja a gépnek.

2016. máj. 27. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat. Annyival kiegészíteném, hogy mindkét konfig előre összerakott.

Az 1. konfig tápja: 550 W Corsair VS550 és a ház: Thermaltake Versa N24

A 2. konfignál egyben írják őket: Sharkoon Vaya II 600W

2016. máj. 27. 14:33
 7/15 anonim válasza:

Szia!


En szemely szerint a 2. konfigra hajtanek. A 4790 is huzhato, csak annyiban kulonbozik a K verziotol, hogy annak magasabb a gyari orajele, illetve szorzozar mentes.

i5 4690-et hajtok egy Giga GTX970 OC-vel es egy 550W-os tappal. Ez fert bele, i7-et mar tulzasnak talaltam. Viszont az ujabb jatekoknal elonyodre valhat az a plusz 4 virtualis mag. Ez szemelyes velemeny/tapasztalat.

A 16 giga ram szerintem is picit sok, az SSD-bol azert nem csinalnek akkora gondot, mert gondolom mindegy, hogy a Chrome 1 vagy 3 masodperc alatt nyilik-e meg, vagy hogy a palya 1 helyett 1 perc 30 masodpercig fog tolteni :D

Egyes egyedul a tap miatt nem valasztanam a 2.-at. Nem hallottam meg errol a taprol, ez ugyan nem jelent semmit, de eleg fontos, hogy ez a resz (is) jo minosegu legyen!


Az elso konfignal a tap mar ismertebb :D ,de ha huzni szeretned a procit, szerintem egy 650W-os tappal mennel biztosra. Tusom, tudom, az a gep jo ha eszik teljes terheles alatt 300-350 wattot (hasonloan az enyemhez), de egyreszt a tapnak is van egy hatasfoka, raadasul idovel az is veszit a teljesitmenyebol.


Ha tudsz, valassz masik tapot a masodikba :D

Remelem tudtam segiteni

2016. máj. 30. 01:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 HUN_Sector ***** válasza:
A 2. konfig esetében számomra csak az alaplap az, ami piszkálja a szememet.
2016. máj. 30. 09:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
Corsair VS irodai széria, de abból is rosszul sikerült, veszélyesnek sikerült. Sharkoon pedig egyáltalán nem gyárt megbízható tápegységeket. Úgyhogy VS helyett legyen RMx minimum és akkor már jó lesz.
2016. máj. 30. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 HUN_Sector ***** válasza:
Pajtás, a sharkoon a legmegbízhatóbb tápgyártók között van
2016. máj. 30. 10:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!