Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szeretnék dönteni két konfig...

Szeretnék dönteni két konfig között. Nem igazán értek hozzá mélységeiben, és ilyen árban azért jó lenne tudni mások véleményét is. A lényegi kérdés: Mindkét kénfig ugyanannyiba kerül, melyiket válasszam? Részletek a leírásban.

Figyelt kérdés

1. konfig:

Intel Core i5-6600K, 4x 3.5 Ghz

8192 MB DDR4 RAM

1000 GB/120 GB SSD

4096 MB NVIDIA GTX 970

MSI Z170-A Pro


2. konfig:

Intel Core i7-4790 Quad-Core Prozessor

16GB DDR3

1000GB SATA-II

NVIDIA GeForce GTX 970

Biostar H81 Mainboard


Ezek között választanék, de nem tudom hogy például a 16 giga ddr3 vagy a 8 giga ddr4 a jobb. Vagy az i7es proci vs i5ös, de a 2-es konfigban nincs ssd. Na de látjátok ti is. Örülnék pár részletes véleménynek.



2016. máj. 27. 07:08
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

Ezt csak te képzeled be, mindenhol a feketelistán van.

Főleg az ilyen táposházas megoldásoknál.

2016. máj. 30. 11:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 HUN_Sector ***** válasza:

Megnéztem a sharkoon vaa II-t, az egy táp nélküli gépház.

Szóval a gépben lévő táp még mindig ismeretlen.


A sharkoon tápoknak néz jobban utána. Magyar és külföldi tesztoldalakon és fórumokban is a melegen ajánlott kategóriákba tartozik, az fsp-vel, xfx-el, super flowerekkel egy lapon. Kiváltképp a wpm sorozat lett igen jól összerakott.

2016. máj. 30. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim válasza:

#7 vagyok


Az en gepemben egy XFX TS550W 80+ Bronze van.

Minden egyes komponensnek alaposan utanajartam vasarlas elott, heteket talan honapokat toltottem el ezzel.

Az XFX tapok Seasonic belsovel rendelkeznek, amely koztudottan a legjobb gyartok egyike. Ez a tap kepes kihajtani mindket konfigot problema nelkul, meg OC is beleferne, de amint irtam, en ehhez picit nagyobb tapot vennek (nagyobb mozgaster, esetleges jobobeli vizhutes, stb stb)


Ugyan errol az egysegrol kevert velemenyeket hallottam, de eloszeretettel teszik sok gepbe. Corsair CX750. Talan ez az :DDD A CX750 tuti, a Corsair nem

2016. máj. 30. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 HUN_Sector ***** válasza:

Nem szükséges neki nagy táp, meglepően kicsi az elemek fogyasztása.

A GTX970 maxwell architektúra, kb 140-160 wattot ha eszik teljes terhelésen. A nem módosított (referencia) kártya teljes fogyasztása 145W. [link]

A processzor a másik nagy fogyasztó. Az i5 6600k 91 wattos, húzva maximum 120 körül tetőzik. [link]

Az i7 4790 84 wattos, azt nem lehet húzni. [link]


Minden más fogyasztó a gépben (2 darab hdd, ramok, ventik) kb. 20-25 wattból megáll.


Tehát az i5 6500k esetében nagyon maximum is 300 watt alatt marad a teljes konfiguráció fogyasztása.

Az i7 4790 esetén kb 250 watt alatti értékekről beszélhetünk.

Szóval mindezek fényében a nem szükséges egy 350-400 wattnál erősebb (ámde minőségi legyen) táp a gépbe.

2016. máj. 30. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

12#, a híres wpmből még az ocp is hiányzik, CapXon kondik vannak benne. Nem tudom ki ajánlja, linkelj, mert mindenhol a tiltólistán van. És ezek szerint okkal.


Illetve nem jelentheted ki generikusan, hogy az xfx, fsp stbk ajánlottak, mert nincs olyan gyártó, ahol minden modell ajánlott.

2016. máj. 30. 21:30
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!