Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Laptop hirtelen kikapcsol pár...

Laptop hirtelen kikapcsol pár perc után, mintha lehúztam volna áramról. Viszont van, hogy ágyban, pokrócon több megnyitott programmal gond nélkül fut. Ötlet?

Figyelt kérdés

Részletesebben.

Egy Asus eeePC R051BX netbookról van szó. Ha kikapcsol, az megtörténik:

- csak akkumulátorral használva is

- csak töltővel használva is

- töltővel és akkuval használva is

- már az elején, BIOS-ban nézelődve is

- pendrive-ról bootolva is (márha nem áll le közben)


Én "diagnosztikám":

A fentiek alapján töltő és akku hibát kizártam. Az, hogy a BIOS-ban is kikapcsol, nekem a túlmelegedés juttatná eszembe, de akkor hogy tud máskor működni több órán át, ágyban.

Szóval ezt is kilőttem.

Marad a processzor és/vagy merevlemez és/vagy memória.

Szerintetek?


2016. máj. 27. 21:56
 1/2 anonim ***** válasza:
Alaplapi BGA hibának tűnik. Ez az a hibajelenség, aminek a hő tesz jót, tehát amikor bemelegszik a gép, akkor rendesen működik. BGA forrasztással lehet orvosolni, de az olyan irreális áron végzik, hogy egyszerűbb egy új alaplapot venni. Sufni tuningba azt szokták, hogy az alaplapot beteszik 10 percre a 200 fokos sütőbe, nem vicc! Keres rá, "motherboard overheating oven", még videókat is találsz. Ez idéglenesen megoldja a gondot, kérdés hogy hetekre vagy hónapokra. Az évek kizárva. Olcsó laptop, egy próbát megérhet, 200 foktól baja nem lesz. Elötte mindent persze le kell szerelni, procit kivenni stb.
2016. máj. 28. 06:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 A kérdező kommentje:

Szia, köszönöm, hogy írtál. Közben vettem a bátorságot, és lekaptam a billentyűzetet, hogy láthassam a ventilátort. Nem forgott!

De akkor továbbra sem értem, hogy ha ez a baja, akkor miért bírta ki ágyban egy órán át??

2016. máj. 29. 19:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!