Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Használt PC vásárlás tapasztal...

Használt PC vásárlás tapasztalatok? Vagy legyen inkább új?

Figyelt kérdés
Most akarok venni egy új PC-t, össze is raktam egyet, de újonnan elég drága, utána néztem használt PC-ket és ott sokszor 700 euróval is olcsóbbak voltak, és jobb cuccok voltak benne. Namármost ugye használtat venni rizikósabb, mert kitudja hogy mi lehet a baja, lehet mikor kipróbálom még semmi baja sincs, csak később jelentkeznek a bajok... Ti mit tennétek? Vennétek újat vagy inkább használtat?

2016. jún. 1. 10:34
 1/7 anonim ***** válasza:
Egyértelműen újat vennék.
2016. jún. 1. 10:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
garanciálisat kell venni. cpu és vga mindig a legnagyobb tétel egy gépben, ezeket lehet használtan, meg mondjuk házat, optikát, hűtőt. háttértárat, tápot, alaplapot én nem ajánlok használtan.
2016. jún. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
2-es: én is igy gondolkozok, tehát grafkártya a legdrágább az egészben, tehát azt kéne vhonnan használtan szerezni...
2016. jún. 1. 10:47
 4/7 anonim ***** válasza:

Házat és tápot vagy akár processzorhűtőt vagy ramot pont, hogy megéri venni, mert ezek a legstrapabíróbbak a gépben.


SSD-t, HDD-t nem szabad venni.

2016. jún. 1. 11:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 Lajos54 ***** válasza:

Van olyan cég, ahol pár éves, felújított gépeket árulnak, 2 év garanciával, egészen baráti áron. Nem akarok reklámot csinálni, a nevüket azért nem írom ide.

Ezek között vannak egészen jók is (persze attól függ, mire akarod használni). Igaz, a legtöbb oprendszer nélküli, de lehet náluk "újrahasznosított" Win 7-et is venni, szintén eléggé baráti áron. Eredetiséget igazoló matricával, számlával természetesen.

Egyik ismerősöm is ilyet vett otthoni átlag használatra. 4 magos AMD proci, 4 Giga RAM, meg ami "dukál" egy átlag gépbe. A Windows aktiválását is simán elfogadta, tehát tényleg korrekt. Az egész, szállítással együtt, 50 ezer alatt volt valamivel.

2016. jún. 1. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Én is vettem egy komplett gépet kb 4 évvel ezelőtt egy boltból, és azóta is tökéletes. Osztálytársam jófogáson talált egy elég komoly gépet perifériákkal együtt nagyon baráti áron és neki is tökéletesen megy.
2016. jún. 1. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

érdemes garanciásat venni használtból.

Én a helyedben procit, videokártyát, (esetleg még ramot, házat, alaplapot) használtan néznék, HDD, SSD csak újonnan. Elég nagy a felhozatal.


Komplett géppel sincs baj, csak nem feltétlenül jó az, ami össze van benne rakva, általában a tápon szoktak sokat spórolni a használtan eladók.

2016. jún. 1. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!