Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » CHKDSK lefut, de nem javít!...

Csacsi2 kérdése:

CHKDSK lefut, de nem javít! Formázáson kívül valami megoldás?

Figyelt kérdés

Sziasztok

Nemrég vettem egy laptopot és a merevlemez sérült szektorokat mutat amik azóta keletkeztek.

Kondició 100% -ról 98-ra csökkent 1 hónap alatt!

Elvileg nem rosz szektorok csak sérültek.

-Hard disk sentinel Realloction event count (SMART)résznél 3 az adat.

SMART

[link]

lemez TESZT

[link]


-Eseménynaplóban

"The device, \Device\Harddisk0\D, has a bad block."

forrás disk

ID 7 hiba.

[link]

-CMD parancssorban kiírja kissebb konzisztencia található, ez nem sérülés.

8kb rossz szektorban.

[link]



Technikai részletek

Lenovo Thinkpad R40e laptop

BIOS

Phonix

BIOS verzió 1SET70WW (1.38)

merevlemez SAMSUNG_MP0402H_S03WJ30A157868_UC200-16

op.: XP SP3

elvileg minden a lehető legfrissebb verzio (oprendszer frissitések, bios,frimware...)


Javítom chkdsk-val javítással, újrainduláskor lefut és kiírja a kötet tiszta, de minden marad a régiben...


Miért nem sikerül tartalékterületre helyezze a rossz szektorokat, vagy ha nem sérülés akkor miért nem javítja ki?!

Esetleg BIOS beállításaiban nincs engedélyezve valami? BIOS-ban nem találok erre vonatkozó beállítást, vagy csak nem tudom hogy az-e az ami...

Ötleteket , segítésget előre is köszönöm!



#hiba #HDD #merevlemez #Hard Disk Sentinel #Smart #CHKDSK #kondíció #bad block #check disk #Realloction event count
2016. jún. 1. 22:06
 1/3 anonim ***** válasza:

na akkor tisztázzuk a fogalmakat:

a chkdsk töredezettségmentesít,ami annyit jelent,hogy ha egy nagyobb fájl darabjai különböző helyen vannak a lemezen,akkor azokat újra egy helyre rakja(gyorsabb lesz minden)

a hibás szektor ellen nem lehet mit csinálni,ha tovább csökken(ilyen 20-30%-ra)akkor tudod gariztatni.

egyébként a 98 egyáltalán nem gáz,nekem a laptopom 73%-on áll már 2éve.

2016. jún. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 coopper ***** válasza:

Szia.


Hiren's boot cd és hdd regenerátor. Ami megjelöli illetve át is pakolja a rossz szektorokat (természetesen CD/DVD-ről vagy pendrivéről inditva a Hiren's Boot-ot) : [link]


Sok sikert.

Üdv.

2016. jún. 4. 07:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 A kérdező kommentje:

#1

Nem az a töredezettségmentesítő amiről beszélsz (dfrgui). A CHKDSK (Check Disk Utility) a megfelelő kapcsolókkal (/f/r) Javítja, helyreállítja a hibás (de nem sssérült)...

coopper

Köszönöm a válaszod, régóta szeretnék egy ilyen lemezt beszerezni. Sajnos a problémám az hogy a közelemben nincs ki kiírna nekem CD-t, ez meg csak olvas. Van biztonsági mentés programom is, de sajn azt sem tudom kiírni és valamiért nem boot-ol pendrive-ről a gépem!!!

Lehet mert a bios-ban be van állítva a biosfrissítés engedélyezése flash-ról?! Egyszerüen nem tudom mi lehet mert ha win alatt csatlakoztatom akkor minden rendben, felismeri, de ha bedugva hagyom és újrainditom a rendszert akkor már ismeretlen eszközt ír a device manager-ben. Mikor elinditom a programot ami merevlemez-ről bootol (Acronis TIH-F11)akkor is ez van, hogy csak akkor ismeri fel ha kihúzom és visszateszem.

Lehet nem szereti a gagyi pendrive-ot? Sajnos csak 1.1-es usb-m van, lehet az a gond?


Amúgy sajnos bekövetkezett amitől tartottam, egy rendszerfájl kerülhetett rá és utánna be sem jött a win, sérült MBR... Sajnos a gyári lemeze "SP 0" éa ráadásul angol. Megszenvedtem vele, hogy egyáltalán elinduljon egy telepítés, semmit nem telepített rá amivel meg tudtam volna nézni hogy letölthessek (IE6)sp-3 -ig és egyéb szükségeas összetevőket és persze az automatikus frissités sem müködött... nagynehezen találtam oldalt ami még IE6-al is bejön és ahol voltak SP-k, így nagynehezen telepítettem azt, majd már müködött az auto frissités is és a Firefoxot is tudtam telepiteni amivel letöltöttem a biztonsági mentésem (és az ahoz szükséges programot)szerverről, majd sikerült aktiváljam az F11 -re induló mentés programot amivel vissza tudtam állitani, igaz egy régebbi időpontra és mivel csak 1 merevlemez és a MBR sérülése miatt törlődött az összes particio így rengeteg dokumentumom, munkám elveszett.

Legalább formáztam és most nincs hibás szektor, ill biztonsági (rejtett (ASZ)) zónám is van amire készitettem biztonsági mentést.


Sajnos a merevlemezem túlmelegedhetett (65°c) gondolom ezért történtek a sérülések.

Azt viszont nem tudom miért nem javította ki a chkdsk!? máskor is használtam és ha talált hibás szektort gond nélkül javitotta...


köszönöm a válaszokat, valahogy be kell szerezzek boot CD -ket mert ezt a "SZenvedésT" mégegyszer nem akarom átélni...

2016. jún. 5. 05:50

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!