Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Lehet, hogy villám csapott az...

Lehet, hogy villám csapott az erkélyen lévő antennába?

Figyelt kérdés

Lehet nem ide kéne tenni, DE a PC-m is áldozat. Egy hétig nem voltam otthon, az STB-t (mindigtv-t nézek rajta) beprogramoztam 2 műsor felvételére, ezért bekapcsolva hagytam.


Tegnap értem haza: Az STB-n nem világított semmi, a gépem meg be sem kapcsol (ki volt kapcsolva), a tévén meg törlődött minden beállítás. A gépben van egy TV tuner kártya, abba is bele van kötve az antenna. Vasárnap este nagy vihar volt itt. Az antenna a 7. emeleten van az erkélyen.


Valaki szak-érthetne itt, mert abban a tudatban voltam, hogy az erkélyen biztonságban van az antenna.



2016. jún. 2. 09:37
 1/7 anonim ***** válasza:
Vagy csak sima áramszünet. Károsodott valami?
2016. jún. 2. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Egy komolyabb feszültségingadozás is okozhat károsodást, nem kell ahhoz közvetlen villámcsapás.
2016. jún. 2. 12:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha közvetlen villám csapott volna az erkélybe az valószínű az ablakot is berobbantja illetve égés nyomot hagy. Elképesztő ereje van egy villámnak. De igen az lehet, hogy a közelben becsapott valahova, ami küldött egy feszültség impulzust és kiütött pár dolgot ami nem bírja úgy.
2016. jún. 2. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Gép tápja KO. STB szintén KO.
2016. jún. 2. 13:57
 5/7 anonim ***** válasza:
Akkor valahol volt villámcsapás, és ment a túlfeszültség. Kérdezz rá szomszédoknál náluk romlott e el valami. Ha volt lakás biztosítás lehet fedezi a kárt.
2016. jún. 2. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
10. emeleten tönkrement az egyik lakó tévéje és állítása szerintem nem dörrenés, reccsenés, hanem "pukkanás" volt de az fülsiketítő. Hogy lehet védekezni ez ellen? Sajnos sokszor itthon bekapcsolva hagyom a cuccot az időzített felvétel miatt.
2016. jún. 3. 07:36
 7/7 anonim ***** válasza:

Elvileg többlépcsős túlfeszültségvédelemmel. Melyet jó meggondolva kell telepíteni, használhattam volna a jól meggondolás helyett a tervezés fogalmat is.


Azért írtam az elvileget, mert ugye az antenna felől, adatvezeték felől is kell telepíteni, ez meg esetleg nem olyan eccerű dolog, mint a dugaszolóaljzatot kicserélni, stb.

2016. jún. 3. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!