Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Processzor hőfokok?

Processzor hőfokok?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Szóval van egy 4 magos procim. A programok amikkel néztem a hőfokokat mind a négy magnál külön ír egy hőfokot. pl. CPU1: 52 fok, CPU2: 53fok stb.


Itt akkor ez hogyan van? Melyiket kell nézni?


Illetve 65 fok terhelés alatt az jónak mondható?

Mondjuk a hűtő hangos de 65 fölé nem megy.



2016. jún. 3. 21:12
 1/5 anonim ***** válasza:
Pontos típus?
2016. jún. 3. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
70 alatt bőven jó, 80 fölött már problémás, 90nél meg épp szénné ég a proci.
2016. jún. 3. 21:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Core 2 Quad Q9300 proci


és egy Q6600 gyári rézmagos hűtője van rajta.

a 6600-nak 105W TDP-je van, a Q9300-nak meg 95W


gondoltam lehűti bőven.

de azt nem gondoltam h terhelés alatt ilyen elviselhetetlenül hangos lesz. :'D



amúgy bios-ban van valami smart fan cucc. az a ventillátort szabályozza? mert amúgy ki van kapcsolva. de igazából csak terhelés alatt hangos a proci, alapjáraton még elviselhető kategória.

2016. jún. 3. 21:38
 4/5 anonim ***** válasza:

Ha zavar a hangja akkor megpróbálhatod csökkenteni a CPU feszültséget ami kisebb hőtermelést jelent így kevésbé fog hangot adni magának.


Csak figyelni kell, hogy stabil legyen és bírja tartani a 2,5-ös sebességet huzamosabb ideig fagyás/újraindulás/kékhalál nélkül, ha fél órán át bírja csökkentett fesszel akkor próbálhatsz még lejjebb menni de tényleg csak óvatosan és apránként.

2016. jún. 3. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Rendben koszi
2016. jún. 3. 22:17

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!