Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Melegszik a gép és ez akadásho...

Béci777 kérdése:

Melegszik a gép és ez akadáshoz vezet a játékban még egy Fifában is! Mi lehet a gond? Proci:65 c Vga: 80 c És ami rázós hogy az Alaplap 46 c

Figyelt kérdés

Gép:

Alaplap: Asrock B150M

Proci: I 5 6500

Vga: R 9 380 Sapphire

Ház: Deepcool (vicces)



2016. jún. 4. 17:08
 1/7 anonim ***** válasza:

Konkrétabban milyen Deepcool ház?


A VGA ventik hány %-on pörögnek terhelés alatt amikor 80°C-os?

Húztad-e a kártyát?

A házban ha van venti akkor hol?

2016. jún. 4. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Szia!Köszönöm részletes kérdésedet.

Szóval:DeepCool Tesseract.

Elöl a Vinyóknál és hátul felül van egy venti ,de arra már rájöttem hogy ezek kb ilyen díszventik(kéken is világítanak):)

A Vga ventiknek nem tudom a fordulatszámukat,sajnos azt sem tudom hol kell megnézni.

A kártyát nem húztam.

Előre is köszi a választ.

Üdv.

2016. jún. 5. 11:34
 3/7 anonim ***** válasza:

MSI afterburnert szedd le, az kb mindent kiir a RAM-rol, CPU-rol, VGA-rol.


Ahogy elnezem a hazat az elso venti pont a 3,5'-os HDD arck elott helyezkedik el, csinald az, hogy a HDD-t ott atrakod a legfelsobe, esetleg ha megfelelo hozza a hazd szedd is ki, es valahova mashova rogzitsd a HDD-t.


Bocs de telorol vagyok es nem tudom elegge szemrevetelezni a hazat.

KB 30 perc es jobban ranezek a dolgokra.

2016. jún. 5. 12:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Szia!

Leszedtem az Afterburnert.Ez eléggé kínai.

Nem nagyon vágtam hogy most minek a milye.

A hdd-s megoldást mindjárt megnézem hátha feljebb tudomrakni őket.Van benne egy ssd meg kjét vinyó.

Megprosznyálom és írok.

Köszi...

2016. jún. 5. 15:35
 5/7 anonim ***** válasza:

Nem olyan kínai az az MSI, annyi, hogy amikor csak az fut akkor nézd meg, hogy a jobb oldali grafikonon a GPU usage (százalékban) a GPU temperature (°C-ban), és a Fan speed (százalékban) mit mutat.


A RivaTuner-t ugye feltelepítetted vele együtt?

Ha nem akkor telepítsd megint a


A nevük mellett ott van, hogy Min meg Max, a max melletti számokat írd le.


Majd van egy olyan gomb, hogy Settings, akkor előjön egy ablak, és vagy egy olyan, hogy monitoring, ott keresd meg a GPU temperature / usage, Fan speed / tachometer, Core clock


Majd egyesével rákattintasz, akkor kijelölve lesz, és alul vagy egy kocka mellette ez a szöveg:

"Show in On-Screen Display" ezt pipáld be minden kijelölés után, ekkor a kijelöltek mellett lesz egy ilyen szöveg: "in OSD"


A RivaTuner most lép képbe, ha ezt megnyitod akkor csak annyit kell állítanom, hogy "On-Screen Display palette" Ezzel kiírt adatok színét bírod állítani, hogy fekete háttérnél is látszódjon mit mutat, javaslom azt, hogy az első körbe a piros színt, másodikba a fehéret állítsd be.

Majd fölötte van egy olyan, hogy On-Screen Display shadow azt állítsd át úgy, hogy ON-on legyen.


Majd a RivaTuner ablakában van egy monitort jelképező ábra jobb alul.

A négy sarkánál vannak nyilak, a bal felsőbe kattints be, így a bal felső sarokban fogja kiírni az adatokat amiket mondtam.

Ez után indíts el egy játékot ami teljes képernyőm fut és kövesd figyelemmel az adatok változását majd az említett jelenségnél jegyezd fel vagy fényképezd le mit ír ki és közöld velem is.


Ha esetleg kilógnának az adatok a képernyőből akkor menj vissza a RivaTunerbe és a "monitornál" alul vannak nyilak azokkal tudod szépen hangolni az elhelyezkedését az adatoknak.

2016. jún. 5. 17:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:

Hello!

Köszi ,hogy írtál.

Igazából nem kaptam e-mailt ezért nem láttam csak most.

Gondoltam hátha van válasz a kérdésemre és láttam hogy írtál.

Az Msi jó ötlet volt,mert betudtam állítani a Vga hűtőjét magasabbra és a biosban is a proci hűtőjét feljebb vettem.Így egy picit hangosabb lett,de a proci már csak 37 -39 ig megy fel játék közben a vga meg olya 48-50 ig kb.

Azt a másik programot még leszedem az Msi-hez megpróbálom.

De az alaplap felmegy még mindig 45 fokra,

ez normális amúgy?

Üdv.

2016. jún. 15. 12:57
 7/7 anonim ***** válasza:

Az normális, ha a légáramlat megfelelő a házban akkor nem kell emiatt aggódnod.


Nekem ASrock B75M van a gépben, volt már olyan, hogy 55 fokos volt, semmi baja, bár ezért is szereltem be két ventilátort a házba (gyárik szarok voltak a Chieftec Dragon DA-01WD-FPD házban).

2016. jún. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!