Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hol tudom, megnézni, hogy a...

Hol tudom, megnézni, hogy a notebookom Sata 2 vagy sata 3 csatlakozóval van e ellátva?

Figyelt kérdés
AIDA64et néztem, de nem találtam benne. Valaki tud segíteni?

2016. jún. 6. 00:25
 1/8 anonim ***** válasza:
használati útmutatójában
2016. jún. 6. 00:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Vagy keresőbe beírod a típusát. Egyébként kompatibilisek egymással.
2016. jún. 6. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
Sajnos a papirjaiban nincs benne semmi erről. Tervezem SSD beszerzését ezért érdekelne, hogy mire számíthatok. Tudom hogy a 3 kompatibilis a 2vel is. Csak érdekelne, hogy mégis milyen van benne.
2016. jún. 6. 00:37
 4/8 ThodEE GoD ***** válasza:
Esetleg ha megosztod velünk is a típusát akkor lehet tudunk segíteni a keresésben ;)
2016. jún. 6. 01:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:

A gép típusa: Asus A53B

Bios: K53BR 204


Kép1: [link]

Kép2: [link]


Amit találtam leírásokat ott csak annyit írtak, hogy Searia ATA. Egy helyen írtak SATA 6Gb/s-t. Lehetséges, hogy egy 2011es gépben csak sima SATA csatlakozó van? Még csak nem is 2es?

2016. jún. 6. 11:05
 6/8 CspCsj ***** válasza:

Az ingyenes HWiNFO program is kiírja.

Főablakban balra "Bus" kategórián belül keresd a SATA vezérlőt (controller), ott lesznek felsorolva a csatlakoztatott eszközök portjai is (Port #0, Port #1, stb.)

Azon belül a "Current Interface Speed" értéke lesz a használt SATA sebesség. (SATA1=1.5 Gbps, SATA2=3.0 Gbps, SATA3=6.0 Gbps)

2016. jún. 6. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Köszönöm, azonnal letöltöttem és megnéztem.


Kép az adatokról: [link]


Interface speed supported: Gen3 6.0Gbps

Current interface speed: Gen2 3.0gbps


Tehát SATA 3as a csatoló a notebookban, de ami benne van HDD az SATA 2es ha jól értelmezem.


Tehát ha veszek SSD-t akkor azt teljes mértékben kitudom használni? :)

2016. jún. 6. 16:29
 8/8 ThodEE GoD ***** válasza:
Igen :)
2016. jún. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!