Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi okozhatja a proci melegedését?

Mi okozhatja a proci melegedését?

Figyelt kérdés

Poron és pasztán kívül, a gyárihűtő ~2 éve lett cserélve, ekkor történt az utolsó pasztázás is, már meg nem mondom a pontos típust, de cooler master lett beletéve. Kábé egy órája kikapcsolt, akkor néztem egy hőmérsékletet, alapjáraton volt 55 fok körül, most elindítottam egy nagyon primitív kis játékot, aminek gépigénye is alig van, és felment 73-ra.


AMD fx 6100 a proci.


2016. jún. 15. 17:04
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy megint megérett az idő pasztázásra. Ház sem mindegy, milyen ebből a szempontból.
2016. jún. 15. 17:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Még annyi, hogy a feladatkezelőben ha a procihasználat szerint állítom sorrendbe, akkor első helyen van a "processzor üresjáratai" 50 körüli értékkel, ez mit takarhat? Lehet, hogy szimpla vírus?
2016. jún. 15. 17:07
 3/12 anonim ***** válasza:
Mindenképp újra kell pasztázni,de egyébként 73 nem vészes,processzornál 80-85 fölött lehet aggódni,de ilyenkor még nem kapcsol ki.
2016. jún. 15. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Egen, a ház elég ramaty, amikor összeállítottam a gépet, azon próbáltam meg spórolni, és azóta bánom, viszont eddig nem kapcsolt ki ilyesmi miatt soha, a legnagyobb kánikulában sem volt vele semmi gond.
2016. jún. 15. 17:08
 5/12 anonim ***** válasza:
kikapcsolhatott nem megfelelő tápellátás miatt is..
2016. jún. 15. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Az a fő problémám ezzel kapcsolatban is, hogy az említett játék tényleg nem igényel semmi különöset ( [link] ami nem hiszem, hogy indokolná a +20 fokot, pasztázni már egy ideje akartam, kábé fél éve, de akkor most jött el az ideje ténylegesen :) köszönöm a válaszokat
2016. jún. 15. 17:16
 7/12 anonim ***** válasza:
lehet nem megfelelően illeszkedik a hűtő a procira
2016. jún. 15. 17:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Na csak sikerül mindig elcsúszni a válaszaimmal :D

Amikor kikapcsolt épp vihar közeledett, ami nem ért ugyan ide, csak dörgött és villámlott kicsit, azt hittem először, hogy az áram ment el, de nem, vagy csak ebben a szobában (a router is mintha lekapcsolt volna), és az is csak egy pillanatra. Még a végén kiderül, hogy a hosszabbító a ludas.

2016. jún. 15. 17:19
 9/12 Hominida ***** válasza:
Ha az üresjárat csak 50%, akkor valami terhei a gépedet. Akár vírus is lehet. Keresd meg, mi az.
2016. jún. 15. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat, még tegnap este nekiláttam, bár kompresszorom nincs, kis ecsettel kitisztítottam a hűtőt amennyire tudtam (elég sok por is volt már benne), plusz újrapasztáztam, most jelenleg kis netezés és zenehallgatás közben 42 fok, játék közben meg max 55-re ment fel, nem tökéletes, de egy időre megteszi :)
2016. jún. 16. 08:54
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!