Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ezen az alaplapon van elég...

Ezen az alaplapon van elég hely ennek a procihűtőnek?

Figyelt kérdés
Asus M5A78LM alaplapon elfér a Cooler Master Hyper TX3 EVO hűtő? Videókártyától éppen elférne de én úgy láttam, hogy úgy alapból túl nagy lenne és nem merem megvenni.

2016. jún. 15. 18:39
 1/8 Hominida ***** válasza:

A képek alapján elfér, a chipsethűtőre sem fújja közvetlenül a levegőt. A házon belül szükséged lesz valami légterelésre.


De vegyél hűtőt a neten. Hazaviszed, odapróbálod, és ha kiderül, hogy kicsit szűkös a hely a jó hűtéshez, akkor szépen összecsomagolod, és a számlával, blokkal együtt visszaviszed, ők pedig visszaveszik, ez az elállási jogról szóló törvényben elő van írva. Ne vedd le a hűtő aljáról a fedőlapot, hogy a paszta ne kenődjön el, ne is karcold meg, és akkor még vitatkozni sem fognak.

2016. jún. 15. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igazából nem is baj ha szűkös a nagyon hatékony hűtés szempontjából, mert nem szoktam játszani már, de a gyári az iszonyat hangos és már elegem van belőle. Kb tényleg repülőgépre emlékeztet. 60 decibel simán van.
2016. jún. 15. 21:31
 3/8 Hominida ***** válasza:
Azt is megteheted, hogy ha maga a gyári hűtő alakra, szerkezetre jónak tűnik, csak a ventilátor hangos, akkor veszel egy másik ventilátort, és rábuherálod. Ha a fordulatszám nem változik, akkor valamiért nem működik a hőmérséklet szerinti fordulatszám-szabályozás. Ha a proci hőmérséklete a mérőszoftverek szerint is magas, akkor lehet a hűtő kontaktusa gyenge, pasztázás, megigazítás segíthet. Ha minden rendben van, mégis nagyon pörög, akkor gondolkozz el azon, hogyan tudnád a hideg levegőt be, a meleget kiterelni, a mostaninál valamivel jobban. Sokan nem ismerik fel, hogy a házban felgyűlt meleget ha nem húzzák ki, akkor a legjobb hűtő is csak meleg levegővel tud hűteni, az meg szart sem ér.
2016. jún. 16. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Az hozzátartozik az igazsághoz, hogy AMD FX sorozatú a proci, amelyeknek nagyon hangos a gyári ventilátora, már legelső használatkor is olyan volt. Megnéztem a neten, sokan panaszkodnak rá. Alap elülső ventilátoron kívül nem lett más plusz beszerelve, a ház CM k380. Szerintem a hőviszonyokkal nincs komolyabb gond, a hőmérséklet-szabályozás működik, nem pörög fel csak ha muszáj viszont akkor baszott hangos. Lehet ráférne már egy újrapasztázás is, sok óra bekapcsolt állapot után alapból 35-40 fokos a CPU, ami lehet nem a legjobb. Régen játéknál 80 fok. Szerintem 80-20 arányban hűtő-hőelvezetés a probléma.
2016. jún. 16. 20:24
 5/8 Hominida ***** válasza:
A 35-40 fok egész tisztességes érték, de persze lehet próbálkozni az ennél alacsonyabb érték elérésével. A pasztában túl sokan hisznek indokolatlan mértékben, nem a pasztának kellene a hőt elvezetnie, hanem a két felület érintkezésének. A paszta csak a minimális rések kitöltését csinálja.
2016. jún. 17. 15:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

[link]


[link]


Ezeket most lőttem, így esetleg meg tudod ítélni, hogy bemegy-e? Ha ez nem is akkor egy deepcool ice edge mini fs v2.0.

2016. jún. 26. 16:14
 7/8 Hominida ***** válasza:

Lebeszélni nem foglak az új hűtőről, de én magamnak most nem venném meg, mert fölösleges. A mostani hűtő eszméletlenül mocskos, mindenekelőtt kitakarítanám, csoda, hogy hűt. Vegyél rá egy új, csendes ventilátort, max 800 forint, aztán csókolom. Eseteg buherálnék valamit egy légtereléssel, de csak bónuszként. Ha ez a hűtő most 35-40 fokot tud, akkor nem érdemel több vesződést.


Egyébként a nagy hűtő is beférne, és ha jól veszem ki, hátulról előre fújná a levegőt, de meg is fordítható. Viszont nem látom igazán, hogy a hűtőről lefújt meleg levegő a házból hol menekülhet, nem tudom, hogy a felső rácson mennyire jó az elszívás. De ezeket csak akkor kezdeném nézegetni, ha ezt a szutykot eltakarítanám, mert még a légáramlás irányát is megváltoztatja.

2016. jún. 26. 17:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:
Mindenképpen az lenne, de ha már csere lett betervezve akkor mindegy. Viszont lehet elég csak egy ventilátor de az mindenképp mert a gyári vadonatújan, mikor véve lett is ugyanolyan hangos volt mint most.
2016. jún. 27. 00:42

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!