Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján tudok összerakni...

L000 kérdése:

Mi alapján tudok összerakni egy asztali gépet? (Elsősorban játékhoz szeretném, hardver-laikus vagyok. )

Figyelt kérdés
Jelenleg laptopon játszok, ami több szempontból sem kimondottan előnyös. Szeretnék összerakni egy izmosabb asztali gépet, de mivel a hardverekhez szinte egyáltalán nem értek, nem igazán tudom, mire kellene odafigyelnem az alkatrészek megvásárlásakor. Memória, videókártya, stb stb stb. Abban sem vagyok teljesen biztos, hogy pontosan mire van szükségem ahhoz hogy egyáltalán működjön a gép xD Ha esetleg tudtok egy olyan oldalt (angolul vagy magyarul) ami ezeket érthetően elmagyarázza, azt is szívesen fogadnám :)

2016. jún. 17. 15:08
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
Szerintem, ha ennyire nem értesz hozzá, akkor sétálj be egy számítástechnikai boltba mondd meg, hogy Te milyen játékokkal szeretnél játszani, mekkora az anyagi kereted, amit rá akarsz fordítani és majd ők összerakják neked.
2016. jún. 17. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 anonim ***** válasza:

Igazság szerint elég ha kiírsz ide egy kérdést, hogy mivel akarsz játszani, mennyi pénzed van rá és mi kell (tehát csak maga a gép, vagy perifériák is mint monitor, egér, bill stb), aztán összeraknak neked egyet. Utána lehet gondolkodni használt gépben, vagy alkatrészekben is.


Szám. tech boltban 1 óra alatt simán összerakják a gépet pár ezerért, de sok webshopnál ők is összeszerelik egy kis plusz pénzért (pl ipon, pcx).


Egyéb iránt ami kell a gépbe:

alaplap

processzor

videokártya (mivel játszani akarsz vele)

tápegység

memória (ram)

merevlemez (ssd és/vagy hdd)

gépház (sem árt)


extrák:

cpu cooler/processzor hűtő a gyári helyett

dvd író/olvasó

hangkártya (ha zenével is akarsz foglalkozni, pl DJ vagy titokban )

hálókártya (wi-fihez, bár szerintem a kábeles jobb)

2016. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/17 anonim ***** válasza:
19%

Azért, hogy kicsit szakmai is legyek: Videókártyából 2gb-s minimum, de inkább már több, legyen 250 bites, tudja a directx 12-őt, és az órajele magas legyen. Nvidia 960, AMD R9-es széria bármelyik jó vétel.


Alaplap: Először is el kell dönteni, hogy Intel vagy AMD processzort szeretnél, mivel egy alaplapba csak egy bizonyos foglalatú processzor megy bele. AMDnél az FX8350 és feljebb lévő procikat ajánlom, Intel-nél i5-i7, ez pénztől függ. Fontos, hogy kell egy CPU hűtő, AMD-re biztosan, Intel-re akkor ha a házad nem elég szellős. Processzor hűtőnek pl egy Cooler Master Hyper212 EVO megfelelő. Fontos még alaplapoknál, hogy hány ventit lehet rá közni, van e USB3.0-ás csatlakozója, ha igen mennyi, van e SATA3-as csatlakozója, ha igen abból mennyi. Mekkora a mérete, ATX-e, microATX stb, hogy hány bővítőhely van rajta és van e ezekre szükséged, plexi oldalú háznál pedig a dizájn sem utolsó szempont.


RAM: Minimum 8GB, ha a mai játékokkal szeretnél játszani, persze az órajelet is figyelembe véve. Vannak 1333MHZ-sek, 1600-asok, 1833-asok és 2133-asok. Fontos, hogy az alaplapok nem feltétlen tudják mindegyiket kezelni, így ennek utána kell nézni. Egyik ilyen-egyik olyan módon nem szerelünk össze gépet, tehát ha 1600mhz-s RAM-ot veszel, akkor ne tegyél mellé másfajtát.


Tápegység: Vannak olcsó tápegység, de ezen nem szabad spórolni. ha a tápegység megdöglik visz magával minden mást is, ezért erre áldozz. A jövő fejlesztéseit megfontolván egy 550WATTOS táp lenne a tökéletes, így marad egy kis rés, hogy ha fejleszteni akarsz se kelljen tápot cserélned. Minimum bronz értékelésű legyen a táp és minőségi gyártótól származzon. (FSP, CoolerMaster stb).


SSD és HDD: SS-t érdemes venni legalább a Windows futtatására, HDD-t pedig tárhelynek amiken a játékaid lesznek. Fontos, hogy mekkora a tárkapacitás, mekkora a maximális átviteli sebesség és, hogy SATA3-al csatlakozik e az alaplaphoz vagy SATA2-vel. (A 3 nyilván gyorsabb, de ezt az alaplapnak is tudni kell, ahogy fenn említettem.)


DVD meghajtó: FELESLEGES (ezen lehet pénzt spórolni, ha nem is sokat)


Ház: Szellős gépház, elejébe, hátuljába egy ventilátorral. A szellőzésen kívül főleg a dizájn, ami fontos lehet, valamint a méret. Meg kell nézni, hogy belefér e a processzor hűtő, vagy épp a videokártyád, ha túlságosan hosszút választasz.


Laptopon játszol tehát sanszos, hogy monitorod sincs. Valami 21 és felette lévő colos monitort érdemes választani, főleg 75HZ-eset, és minimum fullHD-t, tehát 1920*1080 felbontást. Itt fontos tehát a frissítési frekvencia, a késési idő, a dizájn és a márka, valamint a csatlakozók. DVI-os monitort minimum érdemes választani, de ha teheted, akkor HDMI csatlakozásút.


Ha írsz egy privátot segítek megálmodni, de ahhoz kell az összeg is, amit rá szánsz.

2016. jún. 17. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
63%

Ne fogalmazz ennyire részletesen, mert még elhiszi, hogy értesz is hozzá.


A videokártya memória mérete és a busz sebessége önmagában semmit nem mond és nem fordult elő a legfrissebb két generációban, hogy emiatt okozzon jelentősebb hátrányt a felhasználónak (R 400 / 300 széria és GTX1000 / 900 széria), így eléggé nagy félrevezetés, ha ilyen szempont alapján választ magának kártyát.


AMD pont hogy csak alacsony szinten tud versenybe szállni, 880K és A10-7890K nagyon jó üzlet és jelenleg nincs ellenfelük, az AM3+ már halottnak tekinthető, a modellek nem kompetitívek, a szóban forgó FX8350 teljesítménye modern játékok alatt bőven egy i3-6100 szintje alatt van. Ugyanígy butaság Hyper 212 légáramlásra optimalizált hűtőt ajánlani. Budget tuninghoz valóban tök jó és széles körben elterjedt, de erről ebben az esetben szó sincs és vannak jobb választási lehetőségek is, olcsóbban.


Ram nagyon kényes dolog, okoz kompatibilitási problémát akkor is, ha megegyezik az órajel de más modellről van szó. Az egyetlen mód, amivel biztosra tudunk menni, hogy két teljesen megegyező modellt párosítunk egymáshoz.


A tápegységnél pedig pont a hatásfok és a brand az, aminek semmi köze nincs a megbízhatósághoz. Az FSP és Cooler Master is készített veszélyes tápegységeket, illetve kaphatóak Gold hatásfokú borzadályok is. A jelenlegi álláspont szerint egy 400W tápegység is elég, ha nincs szóban tuning, cf/sli. A mobilpiac dinamikus növekedése miatt pedig pont nem ezzel kéne a jövőre gondolni (mert a fogyasztások lefele mennek, nem felfele), hanem a minőséggel.


Egynél több rendszerhűtő nem csökkenti jelentősen a hőmérsékletet, mert már az első is biztosítja a kellő légáramlást otthoni felhasználásra szánt gép esetében, főleg akkor, ha nem termelődik akkora hőmérséklet, amit másodpercek töredéke alatt ki kell juttatni a gépházból (tuning, sli/cf konfiguráció). Emiatt szintén a minőségen van a hangsúly, nem a mennyiségen és itt gondolok tulajdonságokra is a ventilátorokon túl, mint a hangszigetelt anyaggal bevont gépház, jobb minőségű porszűrők, gumitalpak a gépházon és a 3,5" rekeszeken, jó anyaghasználat stb. Emiatt a design a legutolsó dolog, amit figyelembe kell venni, hacsak pont nem ez korlátoz valamilyen tulajdonságot.


Monitorok esetében nem fontos a gyártó által feltüntetett "frissítési frekvencia" és "késési idő", ugyanis ezek semmit nem jelentenek, ha a mostani piac kínálatát nézzük, mert semmilyen sztenderd nincs, ami alapján egységesen mérhetnénk ezeket az adatokat. Az egyetlen értékelhető tulajdonság például IPS monitorok esetében a natív kontraszt, de 1000:1 arányúnál jobbat úgy sem fogunk sokat találni 100 ezer alatt, így igazából mást sem tudok javasolni, csak azt, hogy teszteket kell nézni, a felbontást pedig a videokártya teljesítményével kéne összehangolni.


SSD-ről is csak annyit lehet elmondani, hogy teszteket kell nézni, minden gyártó olyan benchmark eredményét írja a papírra, ami éppen neki kedvező a gyakorlati felhasználástól függetlenül. HDD-vel kapcsolatban pedig a mechanikai működése révén teljesen máshogy kell hozzáállni és elég szép "online adatbázisunk" van arról, hogy melyik mennyire megbízható és melyik megy tönkre hamarabb az idők folyamán. Emiatt nincs sok értelme Sata csatlakozóról filozofálni, mert majdnem az összes HDD (és néhány budget SSD) sata2-vel is teljesen jól elvan, mivel kellően lassú modellekről van szó.

2016. jún. 17. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 anonim ***** válasza:

Egy hűtő biztosítja a légáramlást? :D Igen, ha leveszed a gépház oldalát, akkor biztosan. Ha AMD videokártyád van kivan csukva, hogy neked egy ventilátor lefogja hűteni a gépházadat, főleg, hogy a GPU fogja először átadni a hőt a CPU-nak. Az EVO pedig mért lenne rossz ajánlás? Nem mondta az összeged, így low budget-ben gondolkodtam. Vehet Scythe Ninja hűtőt, csak az nem 10ezerbe, hanem 25-be lesz, ahogy vehet Gold tápot is persze, csak az megint 40-be lesz és nem 20-ba.


És köszi a beszólást, leszólást, de 3 éve tanulok az egyetemen és ha a világ összes pénzét odaadnák én is ilyet ajánlottam volna neki, csak sajnos a gyakorikérdéseken nincs senki tisztába azzal, hogy a Magyar állampolgárok 90%-ának nincs 600ezer forintja PC-t venni, így le akarja redukálni az árat. De az okoskodás az megy végtelen pénzből...

2016. jún. 17. 16:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/17 anonim ***** válasza:

Nincs különbség a monitorok között? Ha a videokártyája képes 75Hz-re, akkor minek venne 60Hz-es monitort? Láttál már egymás mellett működni egy 60 és egy 75Hz-es monitort? Kétlem... Késési idő valóban nem fontos ezt aláírom. Az új AMD proceszsorok, pedig jelenleg nem az Intel versenytársai, még inkább FX-et érdemes venni, amíg az AMD nem jön elő valamivel, ha már AMD CPU-n gondolkodunk.


Akkor ha nem órajel, memória, teljesítmény, fogyasztás szempontjából választasz videokártyát drága barátom, akkor mi alapján? Melyiknek szebb a színe? Vehet Nvidia 1080-at, ha van felesleges 160 ezre videokártyára. Az AMD R9-es szériája igenis jó választás, egy 380 vagy 390 évekig elég lesz még High-End játékra, de az RX480-at ha megvárja még jobban jár. Az Nvidia 960-asa pedig szintén egy nagyon jó kártya 60ezerért. De igaz, a te felfogásod szerint ott a TitanX 200ezerért, nyugodtan megveheti hát BIZTOS VAN RÁ PÉNZE! :)

2016. jún. 17. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
Sőt vegyen 2 TITANX-et és kösse SLI-be. Sőt, vegyen alaplapot egy 100-asért, hogy 4 TITANX-et rakhasson SLI-be. Várj a hűtők nem is jók, meg szarok, vegyen vízhűtést mindenére. Várj a TITANX nem is szép videokártya, mert nagy az órajele és a memóriája és GDDR5-ös. Bocs haver, itt az úriember, aki ért hozzá azt mondta csak szép videokártyát szabad venni, nem gyorsat...
2016. jún. 17. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 anonim ***** válasza:
Fura egyébként, hogy prodhardveren az összes általam felsorolt termék az ajánlottak között van és magas minősítést kapott a prohadrver tesztjein. De nem értünk hozzá, sem én, sem a prohardveresek, viszont Te okos vagy. Feküdj le ezzel a tudattal aludni. :)
2016. jún. 17. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/17 anonim ***** válasza:

Az aerodinamikai összefüggéseket nem igazán érted, ha azt hiszed, hogy egy ventilátor nem elég, de teszteket nézhetsz te is, hogy minden egyes ventilátor hozzáadásával jelentősen nő a diminishing returns, vagy ha úgy tetszik, minden egyes extra ventilátor jelentősen kevesebbet ér, mint az előző hozzáadott darab. Az elsővel adja a legnagyobb légáramlást (nyilvánvalóan) és a másodikkal már alig tudjuk csökkenteni a házban található hőmérsékletet nagy fogyasztású gépek esetében is. Ennél több, pedig egyenesen felesleges, hacsak nem sokvideokártyás tuning konfigurációt akarunk összehozni. Ha konyhanyelven kell fogalmazni, akkor egy rendszerhűtőnek az a dolga, hogy a bent lévő meleg levegőt kivigye, a nyomáskülönbség miatt más résen így is, úgy is be fog áramlani meleg levegő. Erre bőven elég egy normális minőségű darab. Az AMD degradálása pedig elég elhamarkodott dolog, ha most jön ki az RX 480, amivel gyakorlatilag nem is lesz ajánlott semelyik R9 300 kártya a teljesítménybeli különbségek miatt, így a hírhedt R9 295x2-féle fogyasztásbeli problémákkal sem kell számolni.


Hyper 212 ventilátorainak kialakítása kizárólag statikus nyomásra épül, ami jelentősen hangosabb egy "átlagos" ventilátoroknál, de sokkal hatékonyabban préseli át a levegőt szűk hűtőbordák között, amivel azt érjük el, hogy a gyorsan melegedő i7-6700K-nkat gyorsan le tudjuk hűteni, azonban túl alacsony fordulatszámon a teljesítménye jelentősen romlik, így nem igazán lehet "silent" módot beállítani neki, ha nem akarunk jelentős kompromisszumokat vállalni. A csúszócsapágy miatt az élettartama gyorsan romlik, ami szintén nem praktikus, ha nem is erre a felhasználásra válasszuk. Vagy ha röviden kéne fogalmazni: Nem OC processzorhoz feleslegesen hangos és túl drága.


A képfrissítési frekvenciáról nem akarok nyilatkozni, mert bizonyos panelek esetében nem igazán hiteles egyik 60Hz-nél nagyobb sem. Erre jó példa a plazma TV-k, amik akár 800Hz-n működnek egy kis trükközéssel. De ezt már leírtam, hogy a papíron említett adatokat nem szabad figyelembe venni.


Gépek hardvereit nem tanítják egyetemen, így kár felhoznod, hogy te vagy a nagy hírű informatikus vagy gépészmérnök. Nekem is van jogosítványom, mégsem oktatlak ki autószerelésből, körülbelül ez a kapcsolat a kettő között. Itt inkább arról van szó, hogy nem értesz hozzá, és olyan érveket hozol fel, amik a vitában egyáltalán nem játszanak szerepet. Mondjuk az ilyen gyerekes viselkedésedből ítélve nem hiszem, hogy te érett egyetemi hallgató vagy, főleg ha már két extra kommentet is írtál a sértegetésemre valós érvek helyett. A prohardvert pedig légyszíves ne említsd hiteles forrásként, mert rengeteg bakit csináltak már és nemzetközi téren is rengeteg ellentmondást lehet tapasztalni, ha konkrétan az ajánlásokról van szó. Volt szerencsém vitába szállni prohardveres "szakival", nem igazán volt szaki.

2016. jún. 17. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 anonim ***** válasza:
Néztem teszteket ne aggódj, az elejébe igenis van változás ha 1 helyett 2-őt teszel, ahogy a hátuljába is. A tetejére és oldalába tenni , mert csak felkavarod az áramló levegőt, de nehogy már szerinted egyetlen 1 db elég legyen...Hátulra kell tenni kiszívót, különben benn reked a levegő. Tanítják a hardvert egyetemen, nem tudom, hova jártál.
2016. jún. 17. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!