Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mi alapján tudok összerakni...

L000 kérdése:

Mi alapján tudok összerakni egy asztali gépet? (Elsősorban játékhoz szeretném, hardver-laikus vagyok. )

Figyelt kérdés
Jelenleg laptopon játszok, ami több szempontból sem kimondottan előnyös. Szeretnék összerakni egy izmosabb asztali gépet, de mivel a hardverekhez szinte egyáltalán nem értek, nem igazán tudom, mire kellene odafigyelnem az alkatrészek megvásárlásakor. Memória, videókártya, stb stb stb. Abban sem vagyok teljesen biztos, hogy pontosan mire van szükségem ahhoz hogy egyáltalán működjön a gép xD Ha esetleg tudtok egy olyan oldalt (angolul vagy magyarul) ami ezeket érthetően elmagyarázza, azt is szívesen fogadnám :)

2016. jún. 17. 15:08
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:
Ezek szerint nem túl sikeresen. A levegő meg nem reked bent (hacsak nem ellenkező irányba fújatunk a ventilátorokkal), fizikai összefüggéseknek pedig nézz utána egy kicsit jobban.
2016. jún. 17. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:

Mert szerinted ha egy venti befújja a levegőt elől, akkor ugyanolyan gyorsan jön ki a már felmelegedett levegő, mint mikor egy másik ventilátor a ház hátulján kifújja? Tehát akkor minden gépház, aminek az elején és a hátuljában gyári ventilátor van az kuka, pazarlás, ők se értik a dolgukat, dísznek rakták fel rá, a Sharkoon is idióta, a Corsair is, a Cooler Master is, mert olyan házakat adnak, aminek az elejében és a hátuljában is van GYÁRILAG ventilátor. És én nézzek a fizikai összefüggéseknek utána?


NÉZD: [link]


Nagyon tanult ember lehetsz, ha szerinted igaz, hogy a hátsó kifújó ventilátor nem ér semmit. Fizikából hányas voltál?

2016. jún. 17. 17:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:
Csak, hogy a CPU hűtőshülyeségedre is reagáljak. Itthon az egyik gépbe, még csak nem is 212EVO, hanem TX3-as venti van egy AMD PHENOM 955-öm és 60 fokon tartja terhelés alatt, és nem hangos. Jaaa és a ház elejébe és hátuljába is van 1-1 ventilátor. Milyen fura, hogy kezdetben nem voltak benne ezek és majd 10 fokkal melegebb volt a CPU. Biztosan varázslat :)
2016. jún. 17. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

Nembaj egyébként, ha valaki okoskodik, de az, hogy szerinted a prodhardveresek is hülyék, ezek szerint, amiket leírtál a gépház gyártók is teljesen hülyék, a CPU venti gyártók is teljesen hülyék, az egyetemi hallgatók is teljesen hülyék és az egyetemi tanárok (akik szintén vallják, hogy venti elől hátul HA KOMOLY TELJESÍTMÉNYŰ GPU ÉS CPU VAN A GÉPBE), de Te vagy az isten farkán forgó stanecli. Megnézném a gépedet, mennyire csendes és hány fokon van az enyémhez képest, de mért van olyan érzésem, hogy vagy iszonyat szar géped lehet, vagy van abba van venti csak ma napszúrást kaptál ;)


Az a probléma, hogy baromi okosnak hiszed magad, pedig abszolút nem vagy az. Olyan dolgokról vitázol és okoskodsz, amit már több 100 ember bizonyított és a mindennapokban elfogadott. menny le egy PC-s boltba, jah tudom ők is hülyék, az összes. Csak te vagy okos, ami nembaj, csak ülj otthona 4 fal közt és okoskodj ilyen baromságokat odahaza a fehér falnak.

2016. jún. 17. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Ha visszaolvasod, nem mondtam olyat, hogy nem számít, vagy lehet nem igazán érted, hogy a DR pontosan mit is jelent. Arról van szó, hogy a minőség többet ér annál, mint hogy belenyomsz 10 műanyag ventilátort egy olyan konfigurációhoz, ahol többet árt, mint használ. Főleg a mainstream kategóriában, ahol két rossz ventilátor kevesebbet ér, mint egy jó. Vagy lehet azért kellett a te gépedbe kettő, mert az első minősége is megkérdőjelezhető volt? A kérdés is arról szól, hogy mire kell figyelni általánosságban. A minőségre kell figyelni általánosságban és ennek kapcsán válaszoltam a kérdésre is, mert nem túl szerencsés, ha ventilátorok gyorsan tönkremennek vagy hangosak lesznek, miközben a teljesítményük alig ér valamit.

Csúsztatás.


Meg ha már azzal érvelsz, hogy nem mindenkinek van pénze milliós konfigurációra, akkor most miért hozod fel, hogy milliós konfigurációkhoz (nagy teljesítményhez) kell ennyi? Egy tipikus mai value konfiguráció (i5-6500 + RX 480) összesített hőtermelése olyan alacsony, hogy nagyon könnyen ki lehet vonni a hőt a gépházból annyira, hogy az a számítógép élettartamára vagy a teljesítményére hatással lenne még akkor sem, ha nem vesz a cpuhoz aftermarket hűtőt sem a gépházhoz extra ventilátort. A csúcstermelés két hagyományos izzó szintjét sem üti meg, ami probléma nélkül kezelhető belépőszinten is.

Közben minden értelmes belépőszintű gépház NZXT S210, Fractal Design Core 1000, Corsair 100R stb egy darab, de normális ventilátort mellékel, ami mondjuk ér is valamit. Furcsa módon ezeket elfelejted megemlíteni és csak olyan házat hozol fel, amik kifejezetten a gamer közönséget célozzák. Azoknak nyilvánvalóan imponál a plexi, a millió ventilátor stb, és ez egy marketingfogás. Tehát nem hülyék a gépgyártók, sőt, kifejezetten okosak, hogy a professzionális rétegnek és a pistikéknek is ad valamit. Belépőszintre elég egy. Pont. Húzáshoz vagy SLI/CF konfigurációhoz kell több.

A nyomáskülönbségről meg turbulenciáról most nem szeretnék papolni. Ilyen alapvető ismeretekre már nem érünk rá, inkább ülj be egy fizikaórára. A csendesség pedig relatív (ezért találták ki a db(A)-t), a Hyper 212 meg nem minősül csendes darabnak. Ha szigorúan CM-hez viszonyítjuk, akkor is hangosabbnak minősül. Így nem igazán hiteles, hogy szerinted csendes. Mert nem az.

Hazugság.


Vagy hogy mi közöm van nekem tapasztalatokkal és szaktudással megalapozva véleményt formálni olyan fórumozókról, akik az általános vásárlók sablonkérdéseire (értsd: játékra kell) kell válaszolniuk naponta? Vagy hogy miért nem hiteles a semmilyen kritériummal rendelkező általános ajánlás vagy olyan cikk megírása, ami szponzorálva van? Ezt azért elég könnyű belátni. De ha fel kell hoznom olyan közösségi oldalakat, akiknek a véleménye számít is, akkor az az overclock.net, jonnyguru.com, hardforum.com stb. A magyar egyetemi oktatást szerintem nem kell bemutatni, de már most be lett mutatva. Aztán kifejezetten tetszik, hogy menjek le a PC-boltba, mert ugye az eladók aztán értenek hozzá, akik még arra sem képesek válaszolni, hogy hol található a d-sub kábel, meg akiknek az a szakterülete, hogy hogyan verjenek át másokat és hogyan sózzanak másra olyat, amit egyébként nem tudnak eladni.

Személyeskedés.


Itt arról van szó, hogy nem vagy képes érvelni (nem is vagy képes megérteni azt, amit mondok) és hülyeségeket beszélsz, csak a csúsztatás, a hazudozás és a személyeskedés megy (gondolom ezt is tanítják egyetemen). Mint általában jellemző az emberek túlnyomó többségére. Egyébként kíváncsi vagyok a pszichológiai okára annak, hogy felhúztad magad és miért pont így reagáltál. Mert egész irományod egy nagy hülyeség a légáramlástól kezdve a videokártyateórián keresztül a tápellátásig minden - és véletlenszerűen kiválasztottál egy témát (hőmenedzsment, ami mondjuk nagy hiba volt, mert "diplomás számítógép-szerelőként" vagy informatikus hallgatóként nem igazán lehet a szakterületed), hogy majd beböfögsz valamit, ami >szerinted< kell és utána minden arról szól, hogy én milyen gazdag vagyok, közben milyen gépem van, közben mennyire nem tudok semmit. Nem érdekelnek a személyeskedéseid és a hülyeségeid. Mert nem kicsit lettél pofátlan és azon túl, hogy nem értesz hozzá, nem is tudsz érvelni, még viselkedni sem tudsz.


A légáramlást már megcáfoltam, csak a marketingdesignok dobálózásával megy. Úgyhogy lássuk milyen teóriád van a gép többi alkatrészére, hogy nekem miért nincs és neked miért van igazad. Mondjuk ha másra nem is, legalább felmérem, hogy mennyire jól tanítanak ezen a bizonyos egyetemen.

2016. jún. 17. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
Mivel a kérdésben az szerepelt, hogy a számítógépét játékra és nem irodai gépnek szeretné használni, ezért a gémer közösség féle házakban gondolkodtam, nem a Te szir-szarjaidban. Tudod, Ő játszani szeretne, nem excel táblázatot készíteni a nap 24 órájában. Tehát nagy teljesítményű alkatrészei lesznek, tehát melegedni fog. De tudod mit? Nem vitatkozom hülyékkel szóval, tessék egy személyeskedés: Dugd a ventilátoraid a házaiddal oda, ahol sosem süt a nap. Barom...
2016. jún. 17. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:
Igen, az általam említett házak sokkal jobb tulajdonságokkal rendelkeznek, mint más, azonos szinten található darabok, ezért "játékra" (mert légáramlás szempontjából miben különbözik egy videovágásra használt otthoni géptől?) is sokkal jobb választás. Középkategóriában ott van a NZXT H230, Phanteks P400, Fractal Design Define R4, Bitfenix Ghost. A gamernek eladott házak mindig marketingfogások, nem is vagy egyetemi hallgató, csak egy gamer pistike, ugye? A válaszaidat meg úgyis törölni fogja a moderátor, mert lassan beszélni sem tudsz, úgyhogy próbálj meg emberi nyelven megszólalni.
2016. jún. 17. 19:32
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!