Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A laptopomon egyik USB port...

A laptopomon egyik USB port sem működik megfelelően. Pendrive kivételével bármit bedugok (mobiltelefon, külső CD/DVD olvasó, mp3 lejátszó. ) folyton adja a hangot, hogy fölcsatlakozott, majd lecsatlakozott. Újra és Újra. Segítség!?

Figyelt kérdés

A laptopot kitisztíttattam, befújtam kontakt spray-vel, hátha csak érintkezési hiba. Újraindítottam többször is.

Újra is telepítettem többször is!

Több drivert is megpróbáltam és nem jó!!!


A külső eszközöket teszteltem más gépeken, tökéletesen működnek, biztosan az én gépemmel van baj!


Acer Aspire Vn7 591G a laptop. Ennyi pénzért igazán működhetne normálisan...



2016. jún. 18. 16:15
1 2
 1/12 Dongaben ***** válasza:
Ha pendrive működik, akkor nem a porttal van gond. Milyen Op. rendszer van a gépen?
2016. jún. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 A kérdező kommentje:
Windows 8.1 Pro 64 bit.
2016. jún. 18. 16:38
 3/12 A kérdező kommentje:
Elfelejtettem említeni, egérrel is tökéletesen működik mindegyik. Amiket meg nem működnek, azokat ugyebár teszteltem más gépeken ahol meg tökéletesen működnek. Teljesen logikátlan az egész...
2016. jún. 18. 16:42
 4/12 Dongaben ***** válasza:
Valóban logikátlan, mert az MP3, és a külső optikai meghajtó is hasonló, mint a pendrive... Hmmm... Egész pontosan: Mi a hiba jelenség?
2016. jún. 18. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 A kérdező kommentje:

Amikor csatlakoztatom (tegyük föl) a CD író/olvasót (Ami megjegyzem újra más gépen tökéletesen működik)

Akkor felismeri az eszközt, viszont néhány másodperccel később ledobja magát mintha kihúznánk az eszközt, utána újra csatlakoztatja magát, majd megint ledobja, mintha csak folyamatosan ki és be dugdosnánk az eszközt, roppant érdekes, hogy érzékeny a mozgatásra is, tehát ha megmozgatom, annak hatására is leadja magát, illetve ha teljesen fixen van, úgy, hogy hozzá sem nyúlok és semmilyen mozgás nem éri, akkor is csinálja, csak random időkben.



Volt olyan is amikor 2 másodpercre a cd tartalmát is kiadta, de akkor újra ledobta magát.

2016. jún. 18. 17:00
 6/12 A kérdező kommentje:
Így volt ez az mp3 lejátszómmal is, amikor zenéket akartam rátenni, csak a tizen valahanyadik próbálkozásra sikerült, amikor nem szakította meg magától a fájlátvitelt emiatt a hiba miatt.
2016. jún. 18. 17:01
 7/12 Dongaben ***** válasza:
Ha esetleg van otthon USB hosszabbító kábel, akkor azzal tennék egy próbát. Amúgy F..gom nincs, miért van ez...
2016. jún. 18. 17:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Ja, nekem sincs.. tök egyszerű problémának tűnik elsőre, de minél jobban belemerülök, annál hülyébbnek és tanácstalannak érzem magam.


Most nincs USB hosszabbító kábelem, de megpróbálom később azzal is.

2016. jún. 18. 17:09
 9/12 A kérdező kommentje:

Újabb info: Pendrive-ot ha megmozgatom (mindháromban persze) akkor sincs érintkezési hiba.


Illetve amikkel probléma volt (pl külső CD/DVD olvasó) azt is megmozgattam minden csatlakozó oldalánál másik gépnél és azokkal sem volt érintkezési hiba. Tehát az apa csatlakozók is tökéletesek.

2016. jún. 18. 17:10
 10/12 Dongaben ***** válasza:
Akkor fizikai hiba kizárva... Valamikor rég egy videó kamerával jártam hasonlóan. Akkor az segített, hogy a megélő USB drivereket eltávolítottam teljesen, majd újratettem az alaplap gyártó honlapjáról. Igaz Win 7, és asztali PC volt...
2016. jún. 18. 17:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!