Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miben különböztetek meg...

Miben különböztetek meg videókártyát videókártyától?

Figyelt kérdés
Mondták nekem egyszer, hogy a videókártyákat ne csak a VRAM alapján határoljam meg. Mástól olyat is hallottam, hogy egy 2GB-s kártya jobban dolgozott neki, mint egy 4GB-s. Végül is mitől függ, hogy egy kártya jobb-e a másiktól? Vegyük pl az új DOOM-ot. 4GB VRAM kell neki, de van aki azt mondja, ő egy 2GB-s kártyával jobban tudja futtatni. Konkrétan akkor mit is kell nézni itt? Szükségem lenne egy részletesebb leírásra, mert infós suliba megyek, és gáz, nem gáz, örülnék, ha valaki ezt el tudná magyarázni nekem, mert végtére is érdekel, csak még nem értek hozzá. Meg mégis gáz olyan közösségbe menni, ahol valószínűleg mindenki érteni fog ehhez, csak én nem.

2016. jún. 19. 13:57
 1/3 Lord Hidan ***** válasza:

Nyers adatok alapján sose érdemes 2 videókártyát össze vetni csak tesztek alapján.

Most képzeld el van egy gtx 750ti 4gb ami 40ezer ft vagy ott egy r9 380 2gb ami 60ezer ft

Hiába a 4gb vram (amit mellesleg ki se tud használi) ha erősebb gpu dolgozik a másik videókártyában

2016. jún. 19. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
Szóval ne feltétlen azt nézzem, hogy mik a nyers adatok, hanem azt, hogy egyes tesztek mit mutatnak?
2016. jún. 19. 14:11
 3/3 anonim ***** válasza:
Pontosan. Videókártyánál, processzornál, ilyesmiknél annyi apró részletben rejlik az ördög, hogy igazi összehasonlítási alapot csak teszteredmények mutatnak. Lehet mondani, hogy a magasabb órajel jobb, a több VRAM jobb, jobb hűtés, miegyéb, de végső soron ami tényleg árulkodó az egy (vagy több) megbízható benchmark.
2016. jún. 19. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!