Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elmagyaráznátok pár dolgot az...

SyfaDiaz kérdése:

Elmagyaráznátok pár dolgot az alaplappal kapcsolatban?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy hülye vagyok a témához meg minden, nem kérnék troll válaszokat ha lehetséges. Örülnék, ha valaki el tudná magyarázni, egyáltalán mire jó ez az alaplap a számítógépben, milyen szempontok alapján érdemes választani, és jó e a 16 GB max memória. Légyszi úgy, hogy én is értsem:)

2016. jún. 22. 10:15
 1/4 anonim ***** válasza:

Mire jó az alaplap? Arra, hogy összekapcsolja az eszközöket. A processzort, a memóriát, a háttértárakat, a perifériákat, bővítőkártyákat, ledeket, ventilátorokat. Ha láttál már gépet belülről, ez szépen látszik, valamint Wiki barátnőd is leírja szép részletesen:

[link]


A 16GB max memória teljesen jó, nem is kell több, átlag felhasználónak nem is kell még ennyi sem.


(A választási szempontokat szakmailag felkészültebb kollégákra bízom.)

2016. jún. 22. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Tehát akkor ez nem befolásolja majd, ahogy játszok? Egy csomó mindent kell vennem ehhez az új számítógéphez, és mindent erről az oldalról tudtam megXD

Szóval ez az utolsó dolog, fogok tudni játszani rendesen?

2016. jún. 22. 11:17
 3/4 anonim ***** válasza:

Nem ez az utolsó dolog. Az alaplap nagyban meghatározza, milyen procit és milyen RAM-ot tehetsz bele, tehát együtt kell ezeket kiválasztani.


Ha gépösszerakás előtt állsz, szerintem az a legegyszerűbb, ha kiírsz egy új kérdést, hogy mennyi a kereted és mire használnád a gépet, vannak válaszadók, akik összeállítják neked.

2016. jún. 22. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Itt állítottam össze nagyjából, de teljesen nem szeretném másra bízni. Mondok egy alaplapot, és egy processzort, remélem meg tudjátok mondani, hogy illenek.e egymáshoz. Ha hülyeséget mondok bocsánat.

proci: i5 4440

alaplap: MSI H81M-P33

2016. jún. 22. 11:38

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!