Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan hűthetném lejjebb a...

Hogyan hűthetném lejjebb a videokártyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Visszatérő problémával szembesültem és még mindig nem találtam megoldást, ezért a véleményeteket kérném. Van egy Sapphire Radeon R9 280-as kártyám, ami terhelésre 70 fokos lesz, ez perfekt, de a ventik 50%-on olyan hangot adnak rajta, mintha egy Airbus akarna felszállni a szobából és baromi idegesítő. Pont az 50% a lélektani határ (2600RPM), ahol idegesítővé válik a szitu.


Szeretném valahogy a kártya hőmérsékletét lejjebb tornászni, hogy a hőmérséklet megmaradjon de ne keltse fel a gép a szomszédokat. A házam egy Sharkoon Rebel 9, elől egy LEPA Bol.Quiet Blue 120mm, hátul egy Coolink 120p van.


Milyen rendszerhűtőt ajánlanátok a házra, amellyel jobb lehet a hűtés vagy esetleg a gépház cserével megoldódna e a probléma? A rá szánt keret úgy 20 ezer forint környékén van.


Köszönöm a válaszokat előre is!



#hang #videokártya #ventilátor #rendszerhűtés #zajos videokaártya #amd sapphire #amd r9 series #amd 280x
2016. jún. 25. 19:40
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
58%

A légzaj magas, vagy konkrétan a ventillátor nyikorog, kerreg?

Próbáltad kevesebbre tekerni a hűtési sebességet? Néha hiába forog lassabban a venti, nem megy fentebb a hőfok.

2016. jún. 25. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 A kérdező kommentje:
A szélzajjal van gond, nincs kerregés, még az hiányozna :D
2016. jún. 25. 19:45
 3/15 anonim ***** válasza:

2 db 120as ventitől, és egy 10 ezer forintos háztól ne várj csodát.


[link]


Elől 2 db 140es ami be fúj, hátul 1 120as, ami ki fúj. Fent 2db 140es, ami ki fúj. Alul a táp mellett 1 120-as, ami ki fúj.


De erre 20 ezer édes kevés. Viszont ha megtudod engedni magadnak, garantáltan meg lesz a szellőzés.


Vagy eladod azt a kártyát, és veszel helyébe egy újat.

2016. jún. 25. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 A kérdező kommentje:
Milyen kártyát lenne érdemes helyette venni?
2016. jún. 25. 20:15
 5/15 anonim ***** válasza:

Az nagyban függ attól, hogy menyi a kereted rá, és mik az elvárásaid.


GTX 960 4gb amit javasolnék, vagy ha többet rá szánsz, akkor a GTX 970-et.

De a 970esról tudni kell, hogy csak 3.5 gb a valós vram rajta, egy kis malőr miatt.

Ha HD-ban játszol, akkor az is elég lesz.


Ezeknek a kártyáknak a hűtése félpasszív, azaz amíg nem érik el a 60 fokot, addig nem kapcsolnak be a ventik sem.


Vagy jön most az új generáció, a GTX 1070 és 1080. Ezek felső kategóriásak és drágák, de nemsokára érkeznek majd a középkategóriások is. GTX 1050/1060.

2016. jún. 25. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
Még valami. AMD-t ne vegyél. Tapasztalatból mondom, hogy nekem egy AMD kártyám sem húzta sokáig. Vagy ez volt a baja vagy az. Ez persze szubjektív vélemény. ( Akinek nem teszik ott a veres kéz :D )
2016. jún. 25. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
A GTX960-at néztem én is, de az nem lenne előrelépés az R9 280-hoz képest, sajnos az 1080-ra nincs pénzem és nem is nagyon lesz, tehát ha cserélnék, maradnék a középkategóriánál. Én szeretem az AMD-t, az Nvidia-val sincs bajom nem vagyok egyik párti sem, de most az AMD RX szériája meggyőző papíron, és szerettem is volna cserélni valamelyikre, csak még nem most... =/ (Radásul még nem jelentek meg.)
2016. jún. 25. 20:42
 8/15 anonim ***** válasza:

Szerintem nem lehet annyira vészes az a légzaj, nem lehet hogy te vagy rá érzékeny?

Jó hűtésű ház sem fog drámai változást hozni a hőfokokban.

2016. jún. 25. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Nem mondom, hogy nem vagyok rá érzékeny, mert hazudnék, de olyan 54% venti használat esetén már szerintem nem csak nekem tűnik fel.
2016. jún. 25. 20:47
 10/15 anonim ***** válasza:

Csak kerdem, a driverbe nincs "kezi ventilátor szabalyozás"? Belovod 50% alá. és kesz.

(overdrive menupont a catalistben)

2016. jún. 25. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!