Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Hogyan hűthetném lejjebb a...

Hogyan hűthetném lejjebb a videokártyám?

Figyelt kérdés

Sziasztok!


Visszatérő problémával szembesültem és még mindig nem találtam megoldást, ezért a véleményeteket kérném. Van egy Sapphire Radeon R9 280-as kártyám, ami terhelésre 70 fokos lesz, ez perfekt, de a ventik 50%-on olyan hangot adnak rajta, mintha egy Airbus akarna felszállni a szobából és baromi idegesítő. Pont az 50% a lélektani határ (2600RPM), ahol idegesítővé válik a szitu.


Szeretném valahogy a kártya hőmérsékletét lejjebb tornászni, hogy a hőmérséklet megmaradjon de ne keltse fel a gép a szomszédokat. A házam egy Sharkoon Rebel 9, elől egy LEPA Bol.Quiet Blue 120mm, hátul egy Coolink 120p van.


Milyen rendszerhűtőt ajánlanátok a házra, amellyel jobb lehet a hűtés vagy esetleg a gépház cserével megoldódna e a probléma? A rá szánt keret úgy 20 ezer forint környékén van.


Köszönöm a válaszokat előre is!



#hang #videokártya #ventilátor #rendszerhűtés #zajos videokaártya #amd sapphire #amd r9 series #amd 280x
2016. jún. 25. 19:40
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:

#10, ekkor viszont a kártya fog jó eséllyel túlmelegedni.

G.

2016. jún. 25. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:

Geniuseus,

Johát én igazából fognám magam, vennék egy használt kompakt vízhűtést, ráapplikál a gpu-ra, a memoriák és a fet-ek kapnának ramsütit, és problem solved.

2016. jún. 26. 00:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 A kérdező kommentje:
Egy új ház biztos nem segítene az ügyön valamelyest?
2016. jún. 26. 00:55
 14/15 A kérdező kommentje:
Esetleg jobb minőségű ventik? Elejébe még1 meg a tetejére is egy?
2016. jún. 26. 00:55
 15/15 Hominida ***** válasza:

Nehogy már másik kártyát vegyél azért, mert ez zajos... Egyébként értelek, én sem szeretem a zajt, és mivel éjjel sokszor használom a gépet, a evés is hallható.


Nézd át a gépet egyszerű józan ésszel, merre meg benne a levegő, mennyire gyűlhet fel stb. Nézd meg, hogy tudnál-e valami légterelőt vagy kéményt buherálni a kártya ventilátorához. De ha a házban túl meleg van, akkor kellhet valami elszívó a felső részbe, lehet kis fordulatszámon is. Sokan elfeledkeznek arról, hogy nem elég csak befújni a levegőt, ha az keveredik a forróval.

2016. jún. 26. 01:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!