Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Asztali pc összeállításban...

Asztali pc összeállításban tudnátok segíteni?

Figyelt kérdés

Üdv, 1-2 évet kihagytam gamelésben, de most az utolsó nyári szünetem egyetem előtt szeretném újra ezzel tölteni.


Ballagási pénzből, ösztöndíjból apróbb munkákból a keretem 180k Ft.


Bármilyen pc configot meghallgatok, leírhatjátok a tieteket is ezen az árkategórián belül.


Kérdések amik igazán érdekelnek: Mibe érdemes több pénzt fektetni, proci vagy videókártya? Iponon érdemes összerakatni? Gépházam már nagyon régi abból is újat szeretnék, miben érdemes gondolkodni?


Gyári hűtés elég, vagy érdemes belefektetni, ha sokat használom, főleg így nyáron. (Játékok amikre a config kell? Hát egy Witcher 3-at nem hiszem, hogy egy ilyen árkategóriájú gép elfuttatna maxon:D, de mediumon is elég, a lényeg hogy hasonló játékok elfussanak, és ár-érték arány megérje) Köszönöm a válaszokat. Privátban is szívesen fogadok válaszokat



2016. jún. 26. 16:34
 1/7 meszike91 ***** válasza:

Én inkább a pcx-ről raknám össze, az olcsóbb.


Asrock B150M PRO4 alaplap 23 363 Ft


Intel Core i5-6500 processzor 60 551 Ft


Crucial 8GB DDR4 2133MHz CL15 8 114 Ft


Western Digital 1TB 64MB WD10EZEX merevlemez 12+12 hó gar. 14 159 Ft


Zalman Z12 számítógép ház 12+12 hó gar. 14 660 Ft


Super Flower 450W SF-450P14HE Tápegység 14 366 Ft


Ez 135k. A maradékból egy RX 470 érné meg a legjobban.


A processzort veheted innen is: [link] Megbízható hardveraprós eladó.

2016. jún. 26. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 meszike91 ***** válasza:
Alaplap lehet akár h110-es is, ha sprórolni akarsz.
2016. jún. 26. 18:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm, jól hangzik ment a zöld.


Nem tudod esetleg, hogy a videokártya még júliusban kapható lesz-e Magyarországon? Mert mindenképp úgy tűnik ,hogy télleg érdemes kivárni.


A 450W táp nem túl sok? Sajnos, ehhez a részhez nem értek D:, a gépházban ha minden igaz 2 hűtés is van, akkor a proci és videokártya bírni fogja? (mintha nem rendelkezne túl nagy hűtéssel a Radeon rx 470)

2016. jún. 26. 19:39
 4/7 meszike91 ***** válasza:

A táp nagyobb lesz a kelleténél, de legalább lehet majd fejleszteni.


Szerintem júliusban már kapható lesz, de mindenképpen costum hűtésű legyen. (ne referencia).


Nem hiszem hogy megsülne, a proci és a vga is kis fogyasztású. De ha kell, akkor 5 ventit is rakhatsz a házba.

2016. jún. 26. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 A kérdező kommentje:

Profi:D.


Utolsó kérdés (lehet utolsó előtti, de majd írok privátot ha felmerülne valami): Ha van egy külső 1Tb-os merevlemezem, lehet megérné egy kisebb SSD-t venni gépbe? Vagy kényelmesebb ha a gépről fut?

2016. jún. 26. 19:56
 6/7 meszike91 ***** válasza:
Mármint külső vinyóra tennéd a játékokat? Szerintem nem célszerű. Belső vinyó mindenképpen legyen. SSD-t csak akkor vegyél, ha telik rá belső vinyó mellett.
2016. jún. 26. 20:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Rendben köszi.
2016. jún. 26. 20:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!