Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Mitől nagyon lassú, illetve...

Mitől nagyon lassú, illetve fagy le a gép?

Figyelt kérdés
Egy ideje nagyon belassult a gép, sokszor lefagy. Gondoltam újra telepítem, de ugyan úgy lassú és ha akár egy programot el akarok indítani, teljesen lefagy. Próbáltam videokártyát cserélni, de semmi változás...

2016. jún. 27. 09:24
1 2
 11/16 CspCsj ***** válasza:

Feladatkezelőben (Ctrl+Shift+Esc) a Teljesítmény fülön a Processzor/CPU grafikon 100%-on van?

Ebben az esetben a Folyamatok fülön alul kapcsold be az összes felhasználói folyamatot, majd próbáld megtalálni a CPU oszlop alapján melyik program terhel leginkább.

2016. jún. 28. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 A kérdező kommentje:
Amíg el tudtam indítani a gépet, akkor nem volt egyik se 100%-on, ezért is volt furcsa hogy ilyen lassú volt. De most már el se indul rendesen, az üdvözlő képernyőn lefagy.
2016. jún. 28. 12:29
 13/16 CspCsj ***** válasza:

Az alkatrészek ellenőrzése még macerásabb, mint egy Linux telepítő készítése.


Azért pár dolgot ellenőrizhetsz:

1.

Kábeleket mozgasd meg, húzd le és dugd vissza, hátha az érintkezés nem jó.

Valamint áramtalanítás után egy kis ecsettel a poros részeket töröld át, mert rövidzárlatot és hibás működést okozhatnak. (porszívó is ajánlott)

2.

BIOS-ban van olyan menüpont, ahol a tápegység kiadott feszültségeit mutatja, ha ott valamelyik érték több tizeddel alacsonyabb a névlegesnél (+3.3V, +5V, +12V stb.), vagy nagyon ugrál, akkor a tápegység (esetleg alaplap) lehet a hibás.

[link]

[link]

3.

Az alaplapot jól szemügyre venném, és pl. púpos vagy kidurrant kondenzátorok nem jelentenek jót.

[link]

4.

Memóriamodulokból ha több is van a gépben, akkor külön-külön egyesével próbálnám elindítani velük a gépet. Talán csak az egyik hibás és akkor egy másikkal jól működik.

5.

Ha az alaplapon is van monitorcsatlakozó, akkor a videokártyás is kivenném, illetve minden olyat alkatrészt is kihúznék, ami nem feltétlenül szükséges (extra hangkártya, bővítőkártyák, gépház előlapi USB csatlakozója, webkamera stb.)

6.

Végső esetben mégegy újratelepítés de csak mondjuk a mellékelt DVD-ről telepített driver-ek telepítésével, és pár eredeti helyről letöltött program a mindennapi használathoz (böngésző, videolejátszó) és semmi további (pláne tört) hátha valamilyen fertőzés okozza.

Bár ha már a telepítés végén a legelső újraindításnál jelentkezik a gond - még mielőtt bármilyen programot telepítenél, akkor inkább alkatrészhibára gyanakodnék.


Végül azért rákérdeznék közeli számítástechnika üzletben vagy haveri körben, hátha készítenének pár százasért Linux DVD telepítőt, talán az működne de máskor is jól jöhet.

2016. jún. 29. 00:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 A kérdező kommentje:
Cseréltem alaplapot, de az se oldotta meg a problémát. Teljesen ki lett tisztítva a gép, ellenőriztem hogy esetleg valamelyik RAM rossz talán, de nem. Rá kötöttem a monitort az alaplapi HDMI csatlakozóra, de így se jó, sőt így még annyira se indul el. Megnéztem a BIOS-ban a tápegységet és úgy tűnik semmi baja.
2016. jún. 29. 10:55
 15/16 A kérdező kommentje:
Indításnál ahogy belépek a BIOS-ba, ~40 fok körül van a processzor. Lehet hogy az adta fel?
2016. jún. 29. 12:44
 16/16 CspCsj ***** válasza:

Nem lehetetlen, bár a processzorok ritkán halnak.


Ha tudsz szerezni ugyanolyan foglalatba való modellt (amit az alaplap támogat), akkor a csere utáni első indításnál kiderül.

2016. jún. 29. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!