Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Fx9590 még mindíg fagy. Kb...

Jozi332 kérdése:

Fx9590 még mindíg fagy. Kb kicseréltem kötülötte az egész gépet és még mindíg fagy. Mi a retek baja van ennek a procinak? (mindenki másnál is ugyanez a probléma, hogy fagy) a fagyás mellé még hálózat sincs mindíg

Figyelt kérdés

Gépem:

proci: amd fx9590

alaplap: asus sabertooth 990fx r2.0

videokártya: radeon r9 270

ram: 32gb kingston

táp: corsair cx600

hűtő: corsait h60

hdd: wd 2Tb


Hőmérsékletek:

Proci életében nem látott 70C-nél nagyobbat csak amikor összerakták.

Alaplapon semmi nem ment 60C fölé.

Videokártya maxon 58C.

3 ventillátor van még a gépben fölfelé távozik a meleg belőle + van egy asztali ventillátor ami forgatja a gép körül a levegőt.


Újabban elkezdte eldobálni az alaplapi hálózatikártyát, egyszer csak úgy döntött hogy ő nem látja a hálókábelt és nincs net aztán ujraindítom a kártyát(letilt és engedélyez) és van net, a kábelnek semmi baja mert kipróbáltam egy másikkal is, azzal is csinálja és egy másik gép szó nélkül látja a hálózatot erről a kábelről. Driverek rendben vannal asus oldaláról töltöttem a legfrissebbeket, Win10 van a gépemen most, de a 8.1 verzióval is ugyanez a helyzet.


Valami hozzáértőt keresek aki mond erre valami okosat!



#probléma #AMD FX 9590 #fx9590 fagy #sabertooth 990fx
2016. jún. 29. 18:42
 1/4 anonim ***** válasza:

Töröld le teljesen a hálókártya driverét és rakj fel egy régebbit, ezek szerint a új driverrel van valami probléma.

Ugye tuningolni nem próbáltál a CPU-n.

Ha tényleg sok a fagyás vagy esetleg újra szokott indulni akkor próbáld meg azt, hogy egy kicsit csökkented a CPU órajelét vagy emelsz egy kicsit a feszültségén, amit írsz az az instabil CPU konfiguráció tünete, bár elég fura, ha mégse nyúltál hozzá de ezt csinálja.

2016. jún. 29. 18:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

tuning?? pont hogy az öszesset kikapcsoltam a rákba mert azzal csak a windows betöltésig jutok el.

órajelcsökkentés? egy próbát megér... de miért nem tud jól működni gyári alapbeállításokon?

2016. jún. 29. 18:59
 3/4 A kérdező kommentje:
Újraindulni még soha, de melyik feszültséget húzzam fel (szakszavakat is megértem)?
2016. jún. 29. 19:02
 4/4 anonim ***** válasza:

A feszültséget.....


Sajnos nem ismerem a lapnak a BIOS felépítését, de gondolom UEFI BIOS van rajta.


Na most az ASUS név miatt nagyjából tudom hogy néz ki a BIOS, kell legyen valami "AI Tweaker" nevű menü.

Abba kell bele menni, és azon belül kell egy olyat keresned, hogy "CPU VCORE Voltage".

Elsőnek ha ezt megtaláltad akkor mond meg, hogy mennyin áll, valamint hány GHz-en jár a proci. (gondolom az alap 4,7-en hagytad, nem bántottál semmit se)

A dolog egyszerűsítése miatt esetleg próbálj képet csinálni ha nem találod a feszültséget. Mivel FX proci és 4,7 GHz és a 95xx tag ezért a feszültség valahol 1,45-1,55 körüli érték kell legyen.

2016. jún. 29. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!