Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valaki szerint a PCX-en...

Valaki szerint a PCX-en megéri az a + 1 év cseregarancia? Tapasztalatok? Vélemények?

Figyelt kérdés
Megéri az a plusz összeg amit ráköltünk?

2016. jún. 30. 14:51
 1/9 anonim ***** válasza:
27%
Engem nem érdekel, már nem is tudom mennyit kell érte fizetni, de amúgy se szoktam kérni semmit se a rendeléshez.
2016. jún. 30. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Egy nagy humbug, a tetejébe pofátlanság is. Az eladót ugyanis kötelezi a törvény a hibás termék cseréjére, ha a vevő azt kéri, mégpedig külön juttatás nélkül. Ha mégis szívózni kezdenek, a "fogyasztóvédelem" varázsszó rögtön megoldja a problémát.
2016. jún. 30. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Én szoktam, ha olyan dologról van szó, ami viszonylag könnyen okozhat kellemetlenséget. Pl. ha valaki vásárol vízhűtést, akkor számolni kell azzal, hogy az AIO rendszerekben a pumpa egyik napról a másikra zajossá válhat, lehet, hogy 3-4 hónap után. Egy-két levélváltás a gyártóval, egy helyeslő e-mail, hogy valóban lehet vinni garanciáztatni, aztán már lehet is menni PCX-be, akik 1 hónap átfutási idő helyett adnak egy másik hűtőt 3 napon belül, és nem kell hetekig a gyári ventilátorral szenvedni.


De hasonló a helyzet videokártyára ventilátor, vagy akár monitorra pixelhiba miatt. Az 1 év cseregarancia nem csak arra vonatkozik, hogy "ha meghibásodik, akkor adnak helyette egy ugyanolyat minél hamarabb", hanem ha elégedetlen vagyok a termékkel, kérhetek helyette másikat.


Persze, ebből adódóan vannak dolgok, amikre teljesen értelmetlen, de ha valakinek nincsenek cserealkatrészei, nem akar heteket eltölteni valami nélkül, akkor jól jön. A garanciáztatás nem úgy működik (ha már elállási időn túl rendelkezel a termékkel), hogy beviszed és egyből adnak helyette másikat, hanem a bolt visszaküldi a beszállítónak, beszállító elküldi a gyártónak, gyártó bevizsgálja, aztán ugyanez a folyamat visszafelé. Persze minél olcsóbban, így ezért tart 3-4 hétig. A cseregarancia ezt kerüli ki a részedre azzal, hogy a háttérben ezt ők ugyanúgy lebonyolítják, csak te kapsz egy másik terméket, az eredeti meg ha visszaérkezik, akkor marad a beszállítónál (amennyiben teljes csere történt), vagy eladják használtként (refurbished) ár alatt, de még haszonnal. De az már nem a te ügyed.

2016. jún. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 Trevor. ***** válasza:
Hát én a Samsung 850 PRO SSD-mre kértem anno, aztán már lejárt az 1 év és nem kellett gariztatni (szerencsére). Szerintem nem éri meg a plusz költséget, inkább a háztól-házig garancia az, amit nem érdemes kihagyni (HDD garinál nekem már bőven visszajött az a 800Ft, amit annak idején költöttem rá).
2016. jún. 30. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 Lord Hidan ***** válasza:
100%
Szerintem se éri meg én a tápom vittem vissza. Vártam 2 héttel többet és levásárolhattam ugyan úgy
2016. jún. 30. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, és a véleményeket! Bevallva általában türelmes típus vagyok, de mikor gépel kapcsolatban van szó, akkor olyan vagyok mint egy kisgyerek aki éppen, vár az ebédlőben a sorára :D! De képes leszek remélhetőleg megfegyelmezni magamat! De lehetséges hogy inkább az Ipon-on venném meg mert ott olcsóbban kijönnék, cseregarancia nélkül, mint a pcx-en!
2016. jún. 30. 17:03
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
PCX régen jó volt, de mostanra már minden szarért külön fizetni kell (kellene), így az olcsóbb cuccokból végül drágább lesz. Régen volt a háztól házig garancia aztán szevasz.
2016. jún. 30. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim válasza:
100%

Én gépösszerakást sokkal olcsóbban elintéztem pxc-en, mint Iponon. Több alkatrészből és alkatrészenként átlag 3-5k Ft-tal olcsóbban jutottam hozzá. A szállítást direkt megnéztem Iponon 2590 Ft, a pcx-en (csak a szállítás) 1290, ugyanakkor szállítás biztosítással, háztól-házig biztosítással ugyanúgy 2590. Vagyis a pcx-nél nem hogy drágább, hanem lehetőséget ad arra, hogy ha neked annyira fontos az a 800 Ft akkor nem igényled a szolgáltatást (egy-két alaktrésznél felesleges, komplett gépnél engem jobban megnyugtat ha van)


Valóban csak olyanra éri meg kérni a cseregarit, aminek kétséges a minősége, fogyóeszköz (vízhűtés). 5 év garis tápra felesleges kérni mert valószínűleg nem fog tönkremenni. (Alaplapra is, mert elég unalmas azt várni hetekig, ha tönkremegy)


De ízlések és pofonok, nekem pcx jobban megérte, jobban tetszett, mikor komplett gépről volt szó. Ha csak alkatrészt vennék lehet, hogy az Ipont választanám.

2016. júl. 10. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ, a gépet én összeszerelés nélkül vettem meg, de néhány alkatrészt kénytelen vagyok beszerezni Iponon mivel már pcx-en nincs :(!
2016. júl. 10. 15:55

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!