Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » A Gépemnek hűtési gondjai...

A Gépemnek hűtési gondjai vannak. Valaki tud segíteni?

Figyelt kérdés
Egy elég régi konfigot használok és nagyon nem tetszenek a hőmérséklet értékek amiket stressz teszt alatt tapasztaltam. Procim egy i5-2300as a GPU egy Gigabyte GTX 950 (az egy ventilátoros változat). Vettem egy új házat, 3 ventilátorral hátha a légáramlás segít a kérdésben, de nem nagyon :/ Szóval most le akarom cserélni a gyári hűtőket. A procival nem is volt nehéz dolgom könnyen találtam megfelelő hűtőt: Cooler Master RR-H103-22PB-R1 Hyper 103-at néztem ki magamnak. Viszont a videókártyához nem találok megfelelő hűtési opciót :/ Tudom nem egy high end kártya de örültem volna ha valami olcsóbb ventis, vagy budget kategóriás vizes megoldást találok a dologra. Nem találok semmi használhatót. Szóval Akinek van ötlete kérem írja le a tapasztalatait. Hálás lennék.

2016. júl. 7. 12:07
 1/7 meszike91 ***** válasza:
Hány fokos?
2016. júl. 7. 12:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
A GPU 77 Fokig is felkúszik a CPU-t 70 nél leállítottam mert 72 fok az ajánlott max hőmérséklet. Az intel legalább kiad ilyen infókat. a 950hez nem találtam hasonló hőmérséklet adatokat sajnos. De soknak érzem azt a 77et.
2016. júl. 7. 12:17
 3/7 meszike91 ***** válasza:

A 77 fok kicsit már sok. Játék alatt csinálta vagy teszt alatt?


Egy pasztázás segíthet. Vagy csinálj egy ventiprofilt afterburnerrel. Egy ilyen vga-ra értelmetlen vízhűtést venni.


A proci hőmérséklete se olyan vészes. Nem megy azonnal tönkre, ha meghaladja az ajánlott hőmérsékletet. Max 20 helyett "csak" 15 évet bír majd.

2016. júl. 7. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Milyen ventilátor profilt ajánlasz ? A proci hűtőn azért elgondolkozok mert vizuálisan tovább emelné a pc-m egyben szobadísz hatást :D
2016. júl. 7. 12:29
 5/7 meszike91 ***** válasza:
Afterburnerrel be tudod állítani, hogy adott hőmérsékleten milyen sebességgel forogjanak a ventik. Neked kell kitapasztalni, hogy mi az ideális. Egy szint bizonyos szint felett nagyon hangosak a ventik.
2016. júl. 7. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Nincs fent véletlen az ASUS GPU Tweak? Ha igen szedd le és indítsd újra a géped!
2016. júl. 7. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nincs fent rajta. Készítettem új kártyaprofilt és valóban hangosabb de amikor felpörög nem megy feljebb 61-62nél. A biosban feljebb vettem a ventifordulatot szintúgy így az is jobb értékeket produkál. Azért a procihűtőn elgondolkozom a jövőben. Bár nagyon érik az egész proci alaplap csere. az i5-2300 már nagyon nem mai darab.
2016. júl. 7. 13:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!