Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Elvileg adott minden egy...

Bagg kérdése:

Elvileg adott minden egy egyszerű 1 gigabites LAN hálózathoz, de valahogy mégsem működik a dolog. Melyik lehet a rossz láncszem?

Figyelt kérdés

Adott egy ASUS RT-AC55U gigabites router, 3 eszköz csatlakozik hozzá:


1. integrált gigabites hálókártyás PC (WinXP), 5 méter Cat6-os UTP kábellel,

2. PCI-os gigabites hálókártyás PC (WinXP), kb. 20 méter Cat5e UTP kábellel,

3. egy médialejátszó gigabites hálókártyával 15 méter FTP Cat6 kábellel.


Az 1. PC és a média lejátszó között másoltam, a 100 mbit-et tudta csak. Narancs LED-del világít a PC, ami 100-asnak megfelelő, a hálózai takcsolat tulajdonságainál 1 gbit-et ír ki.


Van valami javaslat, tudok állítani valamit, akár a routeren akár a PC-ken, hogy ki tudjam használni a gigabites hálózat sebességelőnyeit?


Köszönöm!



2016. júl. 8. 15:31
 1/6 anonim ***** válasza:

100 Mb/s vagy 100 MB/s? Nem mindegy! Nyomj egy képet a sebességet kiíró programról!

G.

2016. júl. 8. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:

Ezt nem tudom hol látod: "100 Mb/s vagy 100 MB/s", de a "Hálózati kapcsolatok"-ra kattintva, kiválasztva a kapcsolatot, "Állapot" és ott azt írja, sebesség 1,0 Gbps. Azt nem tudom mivel lehet megmérni, de másoláskor nyilvánvalóan csak a 100 Mbit-et közelíti.

A kapcsolat tulajdonságainál, a hálókártya beállításnál, a "Speciális" fülön a sebességet automatikusról átállítottam, 1000 Mbps-ra. Semmi változás. A státuszjelző LED narancs, a sebesség ennek megfelelő.

A 2. PC-n az "Állapot"-nál eleve 100,0 Mbps sebességet ír - ez amihez egy falbahúzott Cat5e-s kábellel megy, itt lehet a kábel nem OK, de ha kihúzom a routerből akkor sem változik a másik kettő eszköz sebessége, bár nem tudom van-e összefüggés.

2016. júl. 8. 19:59
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy kapcsolatban mindig a legkisebb sebességgel rendelkező eszköz határozza meg a a teljes kapcsolat sebességét, ehhez a kapcsolathoz hozzátartozik a merevlemezek irási/olvasási sebessége, valószínűleg a médialejátszó írási sebessége nem volt megfelelő, + még hozzájöhet az interferencia okozta adatvesztés, valamint a tcp protokoll és attól még hogy a gyártó ráírja a kábelre, hogy 1Gig/s elméleti sebességre képes az a gyakorlatban
2016. júl. 8. 21:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem biztos, hogy így is van!
2016. júl. 8. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

A 2. PC semmiképp sem stimmel, első körben ott kell kutakodni.

Dugd másik, biztosan gigabites kábellel a routerre!

G.

2016. júl. 8. 22:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

Ha a 2. PC pl. nem illik a Gigabites körbe, akkor az hatással van a többire?


A 2. PC-t mondjuk ki is hagyom a körből - ezt már próbáltam, de hozta a kívánt hatást, csak az 1. PC és a médialejátszó volt a routerhez csatlakoztatva. 100 Mbit, nem több.

Most csak az 1. PC van csatlakoztatva a router-hez meg a modem. Csak kihúztam a szükségtelen kábeleket. Ilyenkor érzékelni kellene valamit, vagy újra kell indítani a routert/PC-t???

2016. júl. 9. 17:09

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!