Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Miért melegszik fel a videokár...

Miért melegszik fel a videokártyám?

Figyelt kérdés

Egy GeForce GTX 950-es videokártyám van.

Pár hónapja megvan és a napokban kezet el az csinálni,hogy nagyon felmelegszik a kártya.A gpu-zben ezek az eredmények: [link]

Ha megfogom a kártyát ,akkor nagyon meleg,néha még forró is.

Egy LC-Power LC600H-12 V2.31 600w-os tápom van hozzá.

Miért meregethet fel?



2016. júl. 9. 19:43
 1/10 anonim ***** válasza:
Egy kártya azért melegszik mert használod...A kérdésre választ adva...Na de, nem vagyok troll, szóval adok pár tippet.Lehet hogy beporosodott, és nem tudja a hőt rendesen leadni, érdemes lenne megtakarítani akkor.Lehet hogy leállt a ventilátor, és emiatt melegszik fel.Vagy lehet hogy nem bírja azt amire használod.Hirtelen ezek jutnak eszembe.Illetve talán cserélhetnél hűtő pasztát rajta.
2016. júl. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:

Gpu load 97%

Hát ha le van terhelve persze h meleg...

2016. júl. 9. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Előző vok.


Játék közben mérted? 58fok eléggé kellemes 97% kihasználtságnál. Milyen hűtése van pontosan?

2016. júl. 9. 19:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:

mennyi lenne számodra az ideális?

10 fok?

2016. júl. 9. 20:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:

Huhúúú.

A táp az élből cserés!

Esetleg futtass le egy vírusirtó programot, nem tudom vganál is van e ilyen vírius, de anno nekem a cpumat egy vírus pörgette mindig maxon.

2016. júl. 9. 20:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Használat közben "felmeregethet" a kártya, és azt kell mondjam, 58 fok még ideális is. Hol itt a probléma? Ha idle azaz üresjáratban ennyi, akkor mondanám, hogy probléma van. De a linkelt kép szerint igen erősen használatban van.
2016. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
A belinkelt GPU-Z eredmény alapján a kártya valamit nagyon számol. (GPU load 97% Memory used 1544MB) Ment valami játék, vagy benchmark alatta? Ha igen, úgy az 58°C nem sok. Ha ez terhelés nélkül volt ennyi, akkor ott valami nagyon nem stimmel.
2016. júl. 9. 20:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
56° az még teljesen kellemes. Ha már ilyen 90°-os akkor már lehet aggódni :D
2016. júl. 9. 22:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Ja és a te érdekedben, én menet közben nem fogdosnám a vidikátyát
2016. júl. 9. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat.Már megtaláltam a problémát.Valamiért elindult egy program ahogy elinditottam a gépet és az vitte fel a terheltséget és e miatt melegedett.
2016. júl. 10. 10:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!