Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ha egy HDD garanciális, az...

Ha egy HDD garanciális, az olvashatatlanság esetén biztosít adatmentést?

Figyelt kérdés

Külső HDD-t készülök venni, és láttam hogy van 2,3,5 év garanciával rendelkező merevlemezek. Hogyha egyszer csak azt mondja ennyi volt, és nem tudom olvasni az adatokat, állják az adatmentés költségeit? Vagy kicserélik, és kapok egy formázott winchestert?

Ez fontos, mert ha igen, megveszem az 5 évest, ha nem, akkor megveszem ami jobb konstrukciónak tűnik (a zsebben elférő hdd helyett egy asztali mybook vagy elements WD)

Akinek vannak tapasztalatai WD külső vinyókkal, az ő véleményét is várom!



2016. júl. 12. 10:00
 1/5 anonim ***** válasza:

Az a valószínűbb, hogy kapsz egy másikat.

De meg kell érdeklődni hogy adatmentés a garancia részét képzi e.

2016. júl. 12. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 Lajos54 ***** válasza:
100%

Általában az nem tartozik a garancia hatálya alá.

Sőt, (már amelyikhez van magyar leírás) általában rá is van írva, hogy az esetleges adatvesztésből eredő károkért nem vállalnak felelősséget.

2016. júl. 12. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Biztos, hogy nem mert az adatmentés hibától függően egy nagyon költséges folyamat. A garancia csak arra vonatkozik, hogy ha a megadott időn belül gyári hiba miatt tönkremegy, akkor kicserélik egy újra.
2016. júl. 12. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szerintem sem vonatkozik a garancia az adatvesztésre. Garanciaidőn belül cserére számíthatsz. Ha folyamatosan kerülnek a HDD-re fontos, pótolhatatlan adataid, gyakran készíts róluk másolatot. Megéri. Üdv!
2016. júl. 13. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek a választ, most rendeltem meg :)
2016. júl. 13. 12:49

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!