Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Szerviz utan ezt a fajta...

Szerviz utan ezt a fajta "Blue screen"-t kapom, mikor a dedikalt videokartyara valtok. Mit csinaljak? (tobbi lejjebb)

Figyelt kérdés

Elvittem a leptopom takaritatni. Miutan visszakaptam, az Nvidia(dedikalt) videokartyam nem mukodott. A device managerbe code43-at irt. Visszaadtam a szervizbe, ok ujbolraktak a biost, es egy "Reball gpu"-t csinaltak. Ezutan a device manager mar azt jelezte, hogy mukodik a videokartya, viszont mikor egy olyan programot nyitok meg, ami a dedikalt videokartyat kell hasznaljon, akkor mindig ezt a kek halalt kapom:

[link]

Drivereket meg frissitettem, a gyarto oldalarol is.

Mit csinaljak? A valaszokat elore is koszonom. :)

(Ok nem vallaljak a feleloseget, de majd megyek fogyasztovedelemhez. Allitolag ok a legjobbak, az orszagbol(megnyugodhattok Romaniabol) de eddig 130E-t kellet fizessek a takaritasert es mert megjavitottak a videokartyat amik ok rontottak el)



2016. júl. 14. 23:15
 1/7 anonim ***** válasza:
AMD grafikus driver/hardver hiba
2016. júl. 14. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Sok sikert.


Olyan ez mint az autószerelés, ahogy elvitted a műhelyből, onnan már nincs garancia. Ahhoz meg pofa kell, hogy visszaviszed ők meg pénzt kérnek egy kis chip melegítésért meg bios frissítésért.

Remélem 130euróra gondoltál, nem 130ezer forintra.


Egy dolgot tehetsz. Visszamész és szépen elmondod az üzletvezetőnek (nem alkalmazottal veszekedsz, annak nincs értelme), hogy teljes mértékben őket tartod felelősnek a hibáért. Két lehetőségük van:


1. Szépen megjavítják, cserélik a lapot, akármi, nem a te dolgod és nem is érdekel hogyan, ebben az esetben mindenki boldog és továbbra is partnerük vagy.

2. Nem teszik, de akkor objektíven túlzások nélkül leírod a panaszkönyvbe a történteket, elmész a fogyasztóvédelemnél is feljelentést teszel és minden ismerősödnek minden lehetséges netes fórumon közzé fogod tenni.

Válasszon. Ennyi. Ja és ne menj bele semmilyen hülye magyarázat meghallgatásába. Nyilván ha az üzlet pultjára leteszed működőképesen majd szétszedik összerakják és nem működik amikor elviszed, akkor a kettő között kellett valaminek történni és ennyi, kár ragozni.

2016. júl. 14. 23:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 Hominida ***** válasza:

Hát, maga az NVidia ezt a hibajavítást javasolja: [link] .


Mielőtt szervizbe viszed a gép bármely darabkákát, az Aida64-gyel csináltass egy teljes riportot. Mert ha utána netalántán nem azt kapnád vissza, amit elvittél, azt ezzel simán kiszúrhatod. A szervizben pedig a felvételkor készítenek egy jegyzéket a termék azonosítójáról és állapotáról. Ha a mostani állapot rosszabb, akkor szét kell rúgni a seggüket.


Mellesleg a BIOS újraírása automatikusan megszünteti a gyári garanciát, ezért nekik a felelősséget vállalniuk kell, és szerintem az ügyfél jóváhagyása kell hozzá.

2016. júl. 15. 00:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

#1

Nvidiam van.

#2

Igen, eurora gondoltam. Irtam nekik email, aztan ha tovabb se akarjak akkor ezek kozul kell majd valasszanak.

#3

Koszi, de sajnos nem mukodik. 2szer megcsinaltam nagy odafigyelessel, de a hiba nem mult el.


Szerintetek rakjam ujbol a windowsot?(mert azt ok raktak ra)

2016. júl. 15. 11:49
 5/7 A kérdező kommentje:
Ok azt mondtak, hogy a hiba mar megvolt nekem, csak a tunetek nem jelentkeztek, amit eleg elkepzelhetetlennek tartok.4 eve hasznalom a laptopot, 900 euroert vedtem, es eddig soha nem volt semmilyen baja, csak az utobbi idoben rendszeresen 100 fok fole mentek az alkatreszek homersekletei. A szerzodesbe meg benne van, hogy ha hibat kapok akkor azt az irodaba kell eszrevegyem. De nem volt rajta driver, hogy gyorsan leteszteljem.Most sajnos 300 km-re vagyok tolluk, de azt mondtak az elobb, hogy ma kuldenek egy futart erte, aztan meglatom, hogy most vegre megcsinaljak-e es ingyen.
2016. júl. 15. 12:28
 6/7 anonim ***** válasza:

Ez annyire egyszerű. Elviszed, minden rendben. Elhozod, nem ismeri fel a vga-t. Nyilván a kettő között történt valami, amiért te még fizettél is.

Hogy mi van a szerződésben, az őket védi. Nyilván nem fogsz az üzletben több órás teszteket futtatni, mikor elhozod, nem életszerű.

Lehet csűrni csavarni a szavakat, ez az ő hibájuk, kicsit megfeszíti vagy hajlítja az alaplapot kiszedésnél és máris a chip több száz pici forrasztásából 1 vagy több törik. Külsérelmi nyom nincs, csak hibajelenséget okoz. Ezért is melegítették újra a chipet ("reball" néven).


Persze senki nem szeret felelősséget vállalni (én se), így megpróbálják beállítani a te felelősségednek. De akiben van egy kis gerinc, az lenyeli, de ne aggódj, 10ből 9 emberben nincs! :)

2016. júl. 15. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Ha nem vállalják, neked megvan a lehetőséged arra, hogy azt tedd, amit leírtam.
2016. júl. 15. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!