Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Ehhez a számítógéphez érdemes...

Ehhez a számítógéphez érdemes vízhűtést venni?

Figyelt kérdés

Msi Z97 Gaming 5 alaplap

NZXT Phantom 410 ház

Intel Core i7 4790K

Gigabyte Geforce GTX 1070 8GB

Hűtésből Arctic Liquid Freezer 240 vagy Corsair Hydro H100i-n gondolkozom.

Az a kérdés, hogy érdemes-e vízhűtést venni ehhez a konfigurációhoz, vagy elég lesz a léghűtés is? Főleg játékra kéne.


2016. júl. 16. 16:25
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
0%

Ja és az egészet elviszi egy BQ straight power e10 400W tuninggal együtt.


[link]


Ez egy hiteles kalkulátor.

2016. júl. 16. 17:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
79%
A straight power még mindig nem tuningra lett kitalálva.
2016. júl. 16. 17:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 anonim ***** válasza:

[link]


Pedig elég stabil a 12V ág terhelés alatt is (ez az 500W M verzió). Mint korábban már mondtam, a tuningot csak nagyobb fogyasztásként érzékeli a táp, nincs abban semmi különleges. Attól, hogy mi egy fx8350 procit veszünk, vagy egy 8320at húzunk fel ugyanoda, a fogyasztása ugyanannyi lesz. Vagy vga tekintetében, ha egy referenciát húzunk egy gyári tuningosra, miért kellene ahhoz másmilyen táp? Ha utóbbinak jó xy, akkor ugyanolyan fogyasztást eredményező tuninghoz is jónak kell lennie.


A tuning az nem egy külön fogyasztásfajta, pusztán csak nagyobb fogyasztásra kell méretezni a gépet, mint tuning nélkül. Az egyetlen kérdés, a megnövekedett fogyasztásból adódó terhelést megfelelő feszültség és zaj kíséretében képes-e a táp kiszolgálni. Az mindegy, hogy mi állítjuk a szorzót, vagy eleve nagyobb szorzójú procit veszünk-e. Ami utóbbihoz jó, az jó az előbbi tuningjához is.


Remélem tisztáztuk.

2016. júl. 16. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 anonim ***** válasza:
Ja és remélem itt is meglesz a 100% értékelés.
2016. júl. 16. 17:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
0%

0% a bequiet kalkulátorának :)


Grat a sok hozzáértőnek! Talán nekik van fogyasztásmérőjük is, nem csak a tdp osztályokat adják össze, mint máshol :)

2016. júl. 16. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 ThodEE GoD ***** válasza:
Igen van fogyasztás mérőm és beírtam a gépemet a kalkulátorba és 150W al többet jósol mint a maximum amit eddig kivett a gép a konnektorból, tehát igen , semmit nem ér ez a kalkulátor a játékvizes kommentemet is lepontozták, rendes épített vizem van tudom miről beszélek, de ez itt úgysem számít ;)
2016. júl. 16. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/szamitastechnika__hardverek__7..


Akkor itt fejtsd már ki, miért is érte meg neked az épített víz. Milyen proci, milyen órajelen, hány fok, mennyibe fájt, zaj, stb.


Max. fogyasztást akkor tapasztalsz, ha stressz teszt alá veszed pl. aida64-el az összes alkatrészt. Akkor mondd meg, hiteles-e a bequiet kalkulátora.

2016. júl. 16. 18:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:

Érdekes, nekem BQ Dark Rock Pro 11-t hoz ki a kalkulátor, az tényleg OC-ra való és az erősen ajánlott.


Az is érdekes, hogy a Jonnyguru tesztje egy kicsit árnyaltabb az eredmény, de a feszültségszabályozás tényleg jó. Csak az a baj, hogy ezeknél a modelleknél már van jobb abban az árban és teljesítményben (pl RMx, G2, Leadex Gold), ezért is mondom, hogy a straight power nem való tuningra, ha van annyiért sokkal jobb.


A 400W modell egyébként más FSP alapra épül, sajnos abból egy hiteles tesztet sem találtam, ezért nem is tudom ajánlani. A sokkal alacsonyabb ára is aggodalmat kelt bennem.

2016. júl. 16. 19:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

Igen, felülről lefelé vannak a tápok felsorolva amikor használod a kalkulátort, görgesd lejjebbés mindegyik kategóriából mutatja a megfelelő teljesítményű tápot.


Nem olcsó a 400W 22E-ért, 29E jelenleg az 500W, de volt az 27E is.

2016. júl. 16. 19:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 ThodEE GoD ***** válasza:

Egy szóval se mondtam hogy megérte az épített víz, 2011be vettem azóta egy pumpát cseréltem, meg vga cserekor ugye kell rá blokk, összeségébe úgy egy 100asba van a cucc, CPU 3570k 4.5GHz, 290X nincs húzva, 30fokos szobába 38-40fokos vizzel 55-60fokossak az alkatrészek mind ezt fix hangerővel.


Szopás szerelni, sokkal jobban elvan az ember egy jó léghűtéssel, jelszó visszafejtésnél cpu és gpu is 100% , konnektorból 465W a vége monitor nélkül, ebből lejön a táp hatásfoka és ugye ez nem is mind 12V os ágról megy, szóval egy 500as táp kényelmesen elviszi a gépet. A pumpa 25W os. 2db tripla radim van egy 45 és egy 60mm-es fix 1300RPM es ventikkel, esélye sincs a játékvíznek versenyezni egy rendes vízhűtéssel ;)

2016. júl. 16. 21:02
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!