Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Valkinek tapasztalata Logitech...

Valkinek tapasztalata Logitech G633 vagy Asus Strix 7.1 gamer headsetekkel kapcsolatban?

Figyelt kérdés
2016. júl. 16. 18:25
 1/4 anonim ***** válasza:

Tapasztalatot azt várhatsz, marketingfejhallgatókat nem vesz egyetlen szakértő sem, más hiteles tapasztalattal alátámasztott véleményt nem fogsz hallani. Ehhez elég más termékek kommentszekciójába betévedni, mindenki mindenre 5 csillagot ad, függetlenül attól, hogy mennyire botfülű.


Összességében egyik gimmick headsetre sem szabad pénzt kiadni, mert ez nem tapasztalat, hanem tény, hogy headsetek esetében dolby 5.1/7.1 surroundnak sincs értelme. Mondjuk erre te is rájössz, ha egy kicsit is megérted a hangtechnika alapjait. Vagy ha eljutsz olyan fórumokra, ahol nem a hyperól szól minden, hanem az érdemi vitáról.

2016. júl. 16. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Akkor képezd kicsit tovább magad headsetek tekintetében; egyik esetben virtual 7.1-ről beszélünk a Strix-nél pedig valós 7.1-ről oldalanként 5-5 hangszóróval. Mivel néha picit játszani szeretnék - hadd ne kapcsoljam be a hangfal rendszeremet (7.1) főleg ha a kisfiam még nem biztos hogy tolerálná a robajokat..! Valamelyest értek a minőségi un.pc-s hangrendszerekhez - sőt egy egész profi HyperX Cloud Revolverrel nézek szembe az ellennel...csak érdekelt volna az említett tipusokkal kapcsolatban némi tapasztalat!
2016. júl. 16. 21:13
 3/4 anonim ***** válasza:

Mivel hangtechnikusként dolgozom, van közöm hozzá, nem hiszem, hogy én szorulok továbbképzésre ebben a témakörben. Ha nem tudtalak meggyőzni, akkor tudok valós példákat mondani, ahol stereo fejhallgatót használak. Például az Oculus Rift. Például hadseregben, például a szimulátoroknál. Például a zeneiparban bárki, ahol a zenét elhelyezheted a térben, már régóta divat:

[link]


Na de akkor kezdjük a történelemmel, 7.1/5.1 dolby hangzás a moziban kezdődött, mert hiába nézett mindenki TV-t, a beépített hangszórók (a pozíciójuk miatt) nem tudtak térhangzást nyújtani. Ezért volt szükség 7.1/5.1 hangzásra, ahol >fizikailag< elhelyeztük a hangszórókat a szoba különböző pontjain, hogy szimuláljuk a virtuális környezetet. A dolby surround kirobbanása 1977-ben volt, amikor először a star warst vetítették ezzel virtuális >stereo< technológiával, nem sokkal később megjelent a házimozi megoldás is. 1992-ben indult el a híres 5.1 térhangzás, szigorúan mozi-házimozi páros esetében, így ilyen fejhallgatót senki nem árult. Még 1999-ben megkísérelték a 6.1 hangzást is de végül a 7.1 lett a befutó. Ez után indult el a marketinghadjárat, játékélményre hivatkozva.


Pedig erre fejhallgatók esetében nincs szükség, hiszen ideális helyen vannak a driverek, azaz a két fülünkön oldalt és teljesen jól szimulálhatóak szoftveresen. Ugye 30 éve még senki nem volt agyatlan gamer fanboy, így otthoni multimédiás felhasználáshoz sem csináltak "surround" fejhallgatót a mai napig, mert az egész egy nagy hatalmas baromság, amit a PC-s játékosipar indított el. Egészen a jelenkorig, a kétezres évekig nem létezett 5.1/7.1 fejhallgató. Ha bármelyik nagy hangtechnikával foglalkozó céget megnézel, egyik sem ajánl 5.1/7.1 fejhallgatót otthoni felhasználáshoz, "még" az idei otthoni csúcsmodell sem rendelkezik ilyen felesleges funkcióval.

[link]

Egész egyszerűen azért, mert az agyunk képes két megfelelően elhelyezett driverrel és szoftveres technológiával térhangzást biztosítani. Sajnos a marketing ugye fontosabb, ezért sokan elkezdtek gyártani ilyen hülyeségeket.


Remélem tudod - ez számomra nem derült ki -, hogy a virtual 5.1/7.1 headseteknek hirdetett fejhallgatók valójában stereo fejhallgatók, amit a hozzá kapott, de vitatható minőségű hangkártyával keveri fel saját magának. Emiatt nem igazán van értelme a marketinget kifizetni ahelyett, hogy egy értelmes külső amp+dac kombót vennénk értelmes fejhallgatóval sokkal olcsóbban. Vagy hasonló költségvetés esetén sokkal magasabb minőségben. A valós 5.1/7.1 headsetek hátránya pedig pont az, hogy több driverről van szó (amik így alacsonyabb minőségűek, mint egy nagy), nagyon kényes őket elhelyezni pontosan és nem utolsósorban (ami a legnagyobb probléma), hogy kicsik.


Na akkor utoljára tisztázzuk: házimozinak kell 5.1/7.1, fejhallgatóban felesleges. De mint mondtam az elején, lehetőleg szakértői közösségben kéne először az alapjaidat tisztába tenni, mert ez így nem lesz tudatos vásárlás.

2016. júl. 16. 22:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Hihetetlen vagy a "kicsit" kioktató stílusoddal...!

...ámbár még szivesen is venném - mert ugye hangtechnikus révén egész jó kis összefoglalót vezettél le egy laikusnak -- de...!!

...megnyugtatnálak - bár nehéz lesz - mindezen dolgok összességével tisztában vagyok, ismerem a hangrendszereket a 2.0-tól egészen az Athmos rendszerekig,jártam már jónéhány Imax moziban, előszeretettel használom idahaza az egyik számomra legmeggyőzőbb házimozi rendszert a BOSE-tól - ami ugye tudod hogy az űripar egyik legfontosabb beszállítója többekközött; de találkozhattál a kamionjaikkal mondjuk egy Love- vagy egy Budapest parádén is...

továbbá a számítógépeimben előszeretettel használok THX minősítéssel ellátott dedikált hangkártyákat - az alaplapi "szar"-keltők helyett; az egyik neves márka teljes 3db-os szériájával rendelkezem...ill, mióta megszületett a kisfiam és némi információszerzést követően a tavalyi év legelismertebb headset-ének a továbbgondolt változatát szereztem be: egy Cloud Revolvert - amiről tettem is feljebb említést és amit igen-egy külső Dac-al használok ami megint csak katagóriájának a csúcsa! Tehát mint láthatod stereo headsetem van - nagyon szeretem - direkt ezt vásároltam - elégedett is vagyok...de érdekelt volna más irányú tapasztalat ugyanis ebben nem értvén veled egyet...a dolbyval, a virtualizációs driveokkal és mindezt nyilván "minőségi" köntösben tálalni igenis meg lehet vezetni-bolondítani a füleinket ill. agyunkat!...mindaz amit leírtál a haszontalanságukról teljesen szubjektív dolgokon alapul...tehát maximum csak irányadó lehet!

Mindannyian másképp hallunk; más és más hangzásképek és formációk nyerik el tetszésünket - de ezt Neked kell a legjobban tudnod! Remélem mostanra meggyőztelek hogy "hallottam" már erről a szó minden értelmében..!;)

2016. júl. 17. 04:12

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!