Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 6700k-ra milyen hűtőt vegyek?

Tamas243 kérdése:

I7 6700k-ra milyen hűtőt vegyek?

Figyelt kérdés
i7 6700K-procimon most egy arctic freezer 13 hűtő van,de sajnos nem elég. Különböző renderelési munkákat csinálok, ahol a proci szinte 100%-on fut és ilyenkor 85 fokot is eléri, tehát ez a hűtő már kevés. Tudtok ennél jobb hűtőt mondani ami minimum olyan 70-75 fok környékén tartja? Válaszokat előre is köszi! összeg amit rá költenék max olyan 15-18 ezer.

2016. júl. 17. 23:14
1 2 3 4
 1/36 Lord Hidan ***** válasza:

Tuningolod is azt a processzort? Tuning nélkül le kéne hűtenie. Én egy arctic freezer i30at használok és 60fok alatt tartja Passzívan venti nélkül használva a porocesszort. Ha nem tuningolod tuti jól van az rajta?


Házadba mekkora fér max? Alpenföhn Matterhorn Black van már 15ezerért pcx-en 160mm-es

2016. júl. 17. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 anonim ***** válasza:

Szerintem se jó valami nálad. Normálisan kell pasztázni, az sokat segít(het), egy arctic mx-4 jó.


De a gyári is jó szokott lenni, ami a hűtőn van.


A borsó középre nem jó megoldás. Egy egyenes és vékony élű késsel szoktam elkenni a procin, nagyon egyenletesen és vékonyan szét lehet kenni (kb. ahogy a gyári megoldás van a hűtőkön). Szélső 1-2mm elmaradhat, oda kinyomódik a plusz.

2016. júl. 18. 01:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:

#2


I7 6700K hoz nem jár gyári hűtő

2016. júl. 18. 04:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 Lord Hidan ***** válasza:
#2 az elkenés meg a legrosszabb módszer. Akkor inkább tegyen a hűtőre magára 3 csíkot és úgy nyomja rá vagy a processzora egy z betűnyi csíkot de ne kenje el. Egyébként nálam mindig jó volt a borsó megoldás 1x direkt levettem egyből utána hogy mennyire hogy nyomta szét és teljesen jó volt fedte mindenhol
2016. júl. 18. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:

A gyárit úgy értettem, hogy bármelyik hűtőhöz, amit a gyár kent fel.


A szétkenős megoldás saját tesztjeim alapján a legjobb és legbiztosabb. Semmiféle buborék meg hasonló nincs és 100% a kontakt. Arctic mx-4 pasztával nem tudod vastagon kenni, mert a felesleg kimegy.

Nem véletlen, hogy a hűtőkön gyárilag is el van kenve...

2016. júl. 18. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
Gyárin azért van elkenve, mert csak úgy tudják megoldani, hogy neked ne kelljen szórakozni a pasztazassal. Borsó szemnyit meg nem fognak külön tárolni...
2016. júl. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 Lord Hidan ***** válasza:

Ezt én is ugyan úgy elmondhatnám

A borsó középre megoldás saját tesztjeim alapján a legjobb és legbiztosabb. Semmiféle buborék meg hasonló nincs és 100% a kontakt.

2016. júl. 18. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 A kérdező kommentje:
Tehát akkor szerintetek a pasztázással van a gond? Mert akkor újra pasztázom meg látom mi lesz :) Köszi a válaszokat!
2016. júl. 18. 12:51
 9/36 anonim ***** válasza:

Mérd meg középponttól mekkora távolság az élek közepe illetve a sarok.

Ha kimegy mind a 4 sarokra, akkor az élek közepénél már "lefolyik".

Te is elmondhatod hogy tesztelted, de a gyári pasztázási mód is engem igazol.

2016. júl. 18. 12:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:

Pásztázd újra, először egy borsónyit nyomj középre és tesztelt le aida 64 stressz teszt alatt a hőfokokat, mondjuk 10 percig, "CPU, FPU, CACHE" legyen beixelve.


Majd utána az általam ajánlott módszert, egyenes vékony élű kés élével egyenletesen elteríted, vékonyan. Szélső 1-2mm sáv elmarad, nem gond.


Aztán megírhatod az eredményeket.

2016. júl. 18. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!