Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 6700k-ra milyen hűtőt vegyek?

Tamas243 kérdése:

I7 6700k-ra milyen hűtőt vegyek?

Figyelt kérdés
i7 6700K-procimon most egy arctic freezer 13 hűtő van,de sajnos nem elég. Különböző renderelési munkákat csinálok, ahol a proci szinte 100%-on fut és ilyenkor 85 fokot is eléri, tehát ez a hűtő már kevés. Tudtok ennél jobb hűtőt mondani ami minimum olyan 70-75 fok környékén tartja? Válaszokat előre is köszi! összeg amit rá költenék max olyan 15-18 ezer.

2016. júl. 17. 23:14
1 2 3 4
 11/36 anonim ***** válasza:

6os


Gyárit adhatnák tubusban is és mellékelnék az ábrát a borsóról stb. Ha attól jobb lenne, úgy csinálnák. De nem. Nem szeretnék, ha a rossz pásztázásból fakadó magasabb hőfokok miatt járatnád le a terméküket, így inkább megfelelően elkenik neked, hogy ne tudd elrontani.

2016. júl. 18. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/36 anonim ***** válasza:
Vagy nem akarják, hogy a szerencsétlen amatőr, aki 'Z' betűben meg hasonló hülyeségekkel próbálkozik, és befolyik a chipsetbe. A borsó a legjobb, borsó4prez
2016. júl. 18. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/36 anonim ***** válasza:
0%

[link]


26.oldal. Az INTEL nem a borsót javasolja középre, hanem az egyenletesen elterített pasztát, mint azt a képeken láthatjátok.


Szóval jöhetnek a pluszok :D

2016. júl. 18. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/36 anonim ***** válasza:
De az ábrán látható pasztát nem is lehetne "borsos" módon megcsinálni. És rengeteg nagy tech csatorna a youtube-on is a borsszemes módszert alkalmazza/ajánlja, persze ez nem azt jelenti, hogy mindig igazuk van mindenben, de ebben igen.
2016. júl. 18. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/36 anonim ***** válasza:
De az is lehet, hogy csak én nem tudom értelmezni az ábrát, mert nem látom, hogy honnan jön az a paszta.
2016. júl. 18. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/36 anonim ***** válasza:
az egyenletes elrendezés nem úgy lesz meg, hogy te magadnak elrendezed, mert úgy lehet hogy hézagos lesz, nem megfelelő a hővezetés. ellentétben ha egymáson teríti szét a hűtő és a proci akkor valóban egyenletes lesz
2016. júl. 19. 00:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/36 anonim ***** válasza:
29%

A válaszom 0%-ban hasznos, imádom ezt látni :D


Korlátolt agyúak, valamit nem értetek megy a mínusz.

2016. júl. 19. 00:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/36 anonim ***** válasza:
0%

[link]


Gyári leírás a hűtő pásztázásához, 4. pont.


"Tragen Sie eine gleichmässige, dünne Schicht Wärmeleitpaste auf den Prozessor auf."


Remélem így már nektek is világos, minuszhuszárok. :D

2016. júl. 19. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/36 A kérdező kommentje:
Újra lett pasztázva és Video renderelésnél ugyan úgy eléri a 85C fokot! Szerintem a hűtő már nem bírja ezt, szóval tudtok ennél jobb hűtőket?
2016. júl. 27. 14:46
 20/36 anonim ***** válasza:

Én cm hyper 212 evo-t tudok ajánlani.


Most nem futottam végig a kommenteken, de húzva van a proci? Mivel mérted a hőmérsékletet? Ha nem aida64-el akkor most mérd azzal.


Egyébként lépj be a bios-ba ott nézd meg hány fokot mutat, majd mérd meg a mostani szoftverrel is.(üresjáraton, 0%cpu useage)

ha a két érték különbözik, akkor nem jó a mérő programod.


Például nekem a speccy, az afterburner, meg az összes többi szoftver (kivéve az aida meg a realtemp) 55 fokot érzékel üresjáraton, de a bios-ban 34 fokot jelezz.(na meg az aida, meg a realtemp is)


remélem érthető amit mondtam, mert hullafáradt vagyok ma.

2016. júl. 27. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!