Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Gyári garancia vagy bolti...

Gyári garancia vagy bolti garancia?

Figyelt kérdés

Megvenném őt a Compkernél [link]

vagy az Oázisnál [link]


A compker árukeresőn több mint 2000 jó véleményt kapott, az Oázis csak néhányat. Viszont, a Compkernél 3 év bolti garanciát kapok, pixelgarancia nélkül (vagy ráfizetek 8ezret), az Oázisnál viszont 3 év Dell garanciát kapok amiben pixelgarancia is van és elvileg vásárlás után mindent a Dellel tudok intézni, tehát tökmindegy utána mit csinál a webshop ( [link]


(Azért óckodom kicsit a bolti garanciától mert már volt olyan hogy megszűnt a cég mire érvényesíteni akartam a garit, és sosem tudtam megjavíttatni a készüléket)


A Delles gyári garancia jobb választás, bármennyire is kevésbé populáris a webshop nem?


2016. júl. 23. 04:31
 1/5 anonim ***** válasza:

Honnan veszed, hogy a Compker bolti garanciát biztosít a monitorra?


Idézet az ÁSZF-ből:


"A kötelező jótállási jogok tekintetében a Polgári törvénykönyvről szóló törvény, az egyes tartós fogyasztási cikkekre vonatkozó kötelező jótállásról szóló 151/2003. (IX.22.) Korm. rendelet, továbbá a 19/2014. (IV. 29.) NGM rendelet rendelkezései az irányadóak. Vevő nem csak az eladóval, hanem a gyártóval szemben is érvényesítheti a szavatossági, jótállási jogát, így javítást, cserét kérhet."



Én a Compkernél vettem tavaly a Dell monitoromat. Lekopogom, egyedül a tőlük vásárolt külön HDMI-DVI kábellel volt gondom azóta (kemény 800 Ft volt). Később előkereshetem a kedvedért a garancialevelet, hogy ellenőrizzem, valóban gyártói garancia van-e rá.


De több ízben vásároltam már tőlük nagyobb értékű termékeket, és nem volt még panaszom egyikre sem. Eddigi tapasztalataim alapján a Compkert csak ajánlani tudom.


Az Oázis egyébként pár évvel régebb óta létezik, nincs velük tapasztalatom, de hozzád hasonlóan enyhén bizalmatlanabb vagyok az ismeretlen bolttal kapcsolatban, főleg egy 100e Ft fölötti terméknél.

2016. júl. 23. 06:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Nem tudom melyik mennyire populáris. Én az Oázisnál venném.
2016. júl. 23. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
Az Oázis inkább professzionális monitorokra szokosodott (aka drágákra), azért van kevesebb ügyfele, de am megbízható bolt, ez ne tartson vissza, hogy nem olyan populáris, többször is vásároltam nálunk, nincs rossz tapasztalatom.
2016. júl. 23. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Úgy is az lesz, hogy ha be*szar akkor visszaküldik a nagykernek és az végzi a többi melót aki valszeg a dellnél érvényesíti valamilyen módon.

Dell gariba max annyi lehet, hogy lehet házhoz jön valaki aki velük le van szerződtetve elviszi, vagy helyszíni gari esetén ott helyben megcsinálja (igen ilyet már láttam)

2016. júl. 23. 09:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Az elsőnek válaszolva: Megkérdeztem. Náluk nem érvényes ez a Dell garancia ami az Oázisnál igen. :) Többieknek köszönöm a visszajelzéseket, az Oázisnál fogom megvenni.
2016. júl. 23. 12:07

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!