Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Milyen monitort ajánlanátok...

Milyen monitort ajánlanátok játékhoz/képszerkesztéshez/videószerkesztéshez? (többi lent)

Figyelt kérdés

A mostani monitorom kezdi magát megadni, ezért gondoltam beruházok egyre(lehetőleg 50k alatt), és azért kérem a segítségeteket mert nem nagyon értek a monitorokhoz.

1920x1080-as 60Hz-es ips monitort keresek, ami fontos hogy a színek legyenek nagyon jók.

Egyet találtam, de nem tudom jó lenne-e: [link]


Ha még tudtok monitorokat amik beváltak, azok érdekelnének.

Köszi előre is :)



2016. júl. 25. 11:38
 1/4 anonim ***** válasza:
Én a 21-es monitorokra szavazok. nekem is olyanom van és k@rva jó! ha fotót akarsz szerkeszteni akkor lehet hogy neked nem a legalkalmasabb a 21:9 de ha pl. videót vágsz rajta akkor álom. 99%os srgb lefedettsége van. attól függ hogy mivel fotózol de a legtöbb dslr-en az alapbeállítás az srgb. Ha kell az adobe rgb akkor sajnos 100 000 alatt nem nagyon fogsz találni olyan monitort ami jó lenne.... attól függ hogy mi a fő cél. ha szinte non stop fotókat szerkesztesz és néha jó egy kicsit játszani de valamikor összeraksz egy montázst akkor az megint egy más dolog. én a 21:9-es lg-re szavazok.
2016. júl. 25. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Hát nem nonstop szerkesztek, és egyenlőre csak hobbi, de aszíneket csak azért emeltem ki mert ugye photoshopban nem mindegy, és igen ugye dslr kamerával fotózok.

21:9-esre tudnál mondani egy konrkét modellt ?

2016. júl. 25. 12:32
 3/4 anonim ***** válasza:

Szerintem 21:9-est nem fogsz kapni ilyen árban, értelmeset.


Még a 29"-os 21:9-es monitor is nagyon kicsi magasságra. Ha játszanál is esetleg, kevés játék támogatja azt a képarányt.


Szép színekkel és tűéles képpel, munkára is megfelelővel talán a Dell dolgozik. Igaz, a monitorjaik picit túlárazottak. Nekem személy szerint 2db Dell monitorom van. Azért döntöttem mellettük, mert a személyes megtekintések után ezeknek a képét találtam a legszebbnek. Nekem ilyen monitorom van: [link]


De talán ezekkel sem jársz rosszul:

[link]

[link]


Valamennyi LG monitorral a 40-50 ezres árkategóriában szintén nem nyúlhatsz mellé.

2016. júl. 25. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3 vagyok.


A korábbi válaszomat kiegészítve, szerintem célszerű volna a monitor írott paraméterein felül egy boltban személyesen is meggyőződnöd a képminőségről. Talán nem tetszik, vagy nem olyan, mint képzelted. Egyszerűbb vásárlás előtt megnézni, mint utólag bajlódni a visszaküldéssel.

2016. júl. 26. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!