Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » Nagy felbontású monitor...

Nagy felbontású monitor (natív), vagy kisebb felbontású + DSR?

Figyelt kérdés

Sziasztok. Azon gondolkodtam, ha vennék 1 PC t, milyen monitor lenne optimális hozzá. FHD ra gondoltam, kb 24" környékén. Az a helyzet, 1080p nél 24 es monitoron azért nem ártana az élsimítás, viszont pl a 8xMSAA sem képes tökéletes képet adni, ezt meg kell vallani. Arra gondoltam, mondjuk 1440p re lenne állítva DSR el, és 0 élsimítás. Elvileg ez óriási mértékben javítja a képminőséget az éltöredezettségre nézve, de vajon megérné? Tegyük fel valami megy max AA al, 60 FPS az eredmény, ez 1080p n. De mondjuk ha DSR be lenne kapcsolva, 0 AA al, nem lenne magasabb az FPS? Illetve feltételezem szebb lenne a kép. Vagy nincs sok értelme? Mert eddig úgy tudom, az AA amiben a legtöbbet segít a DSR, ha a képminőségben annyira nem is. Azért gondoltam erre, mert egy QHD monitor (1440p) jóval drágább mint egy 1080p s, és tegyük fel ugyanazon kijelzőméret mellett a QHD felbontáshoz sem ártana az AA, de ha FHD n menne a QHD monitor (azaz legalábbis játék alatt), akkor romlana a képminőség, de nem csak annyit, hogy QHD ről FHD re esne, hanem még rosszabb lenne mint eleve egy FHD monitoron játszani, mondjuk igaz ez? Azért érdekelne a téma, mert az AA tökéletlen, a DSR pedig elvileg sokkal jobb még a legjobb AA nál is, mert nem élsimítást használ hanem felbontás növekedést, ezért nem szoftveresen mosódnak össze az élek, hanem hardveresen, ugyanis a monitor pixelei nem tudnak zsugorodni, és így "elrejtőznek" az éltöredezések.

Ki mennyit tud a dologról, vagy van-e tapasztalata? Mit érné meg vásárolni, vagy használni? Jelenleg 1280x1024 es monitorom van, amit felvittem játékok alatt 2560x2048 ra, és 0 élsimítással nagyon szép képet adott, bár esett szépen az FPS, akár az AA feltolásánál. De gyenge gép mellett gondolom ez máshogy működik, ezért nézem semmisnek a saját tesztjeimet, és kérdezem a ti véleményeteket. Ha van némi tapasztalatotok vagy infótok a témában, örülnék neki :)


2016. júl. 25. 21:10
Sajnos még nem érkezett válasz a kérdésre.
Te lehetsz az első, aki segít a kérdezőnek!

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!