Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » NVIDIA Geforce 8600 GT-t...

NVIDIA Geforce 8600 GT-t (régi kártya) lehetne egy 9600 GT-vel együtt használni? A 9600 jelenleg a 16x slotba van, a 8600 menne a 4x slotba, összeadodnának, tudnának együtt dolgozni?

Figyelt kérdés

Lehetséges, vagy a két kártya csak is külön dolgozik és egyszerre csak egy kártya kezelhet egy programot?

Szerintem nem lehetséges, de azért gondoltam megkérdezem, talán mégis előáll valaki valamivel.



2016. júl. 28. 00:26
1 2
 1/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Nem tud a 2 kártya összedolgozni, azt lehet ,hogy mindegyik kártya másik monitort kezel.
2016. júl. 28. 00:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
Bemutatom az SLI (Nvidia) és a CrossFire (AMD) technológiákat. Mindkettő léynege több kártya öszekapcsolása, hogy együtt dolgozhassanak, és angyobb teljesítményt írhess így el. Namost, ezek a technológiák JÓVAL a fent említett kártyák kiadása után jött létre, és NVidia fronton speciel a GTX szériában lett bevezetve az SLI. Ezek a technológiák tehát csak újabbfajta GPU-knál használhatóak, és ott is csak azonos modelleket lehet összekötni. Szóval nem.
2016. júl. 28. 03:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:
Köszönöm a gyors válaszokat!
2016. júl. 28. 08:09
 4/11 3 napos mákos lecsó ***** válasza:
Az sli már 2005-ben is létezett...
2016. júl. 28. 09:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
Hm... kicsit későbbre rémlik. Anyway, akkor is csak azonos modellt tudsz SLI-be kötni.
2016. júl. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:

Az SLI igazából a 3Dfx találmánya volt 1998-ban. A csőd szélére sodródott céget az Nvidia felvásárolta 2002-ben és az SLI-t továbbfejlesztve az nvidia 2004-ben bemutatta. 2005 első felében mutatkozott be a Crossfire is az ATi oldalán.

Mindkét esetben azonos GPU-k összekapcsolása támogatott (így akár egy 7850 összeköthető egy 7870 kártyával is, de azonos GPU mellett az azonos modell javasolt első sorban). A különböző hibrid megoldások sosem nyertek igazán nagy teret, nem is tudtak ütős megoldásokat az asztalra tenni (IGP+GPU), bár volt egy AMD és Nvidia párosítást megvalósító technológia (a nevét elfelejtettem), de a céget szintén felvásárolta az nvidia (ha jól emlékszem).

2016. júl. 28. 13:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Azonos modell?

Akkor elvileg ez jó lenne mert mind a kettő Geforce XXXX GT

2016. júl. 29. 08:41
 8/11 anonim ***** válasza:

Írtam, hogy azonos GPU kell és azon belül is azonos modell javasolt (egy GPU létezhet különböző specifikációkkal is részegységek letiltásával).

A több kártyás rendszer akkor működik hatékonyabban ha azonos teljesítményűek a GPU-k és a munkát jobban fel tudják osztani egymás között. A 9600GT (G94 GPU) több, mint kétszer erősebb a 8600GT-nél (G84 GPU) vagyis, ha működne is a dolog, akkor sem lenne számottevő gyorsulás (mint más hibrid esetben). Ami feljebb nem jutott eszembe az a Lucid Hydra technológia, ami elvileg bármilyen GPU-k mixelését támogatta. Elvileg néhány alaplap érkezett ilyen chippel, de nem terjedtek el, manapság nem is hallani róla...

2016. júl. 29. 11:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Ez a Lucid Hydra is ahogy nézem, alaplapos tehát hardverhez kötött.

Nincs olyan szoftveres megoldás, amit ezt a két kártyát összekapcsolná?

Még a jelentéktelen teljesítmény növekedés is jó lenne nekem ugyanis máskülönben csak a kukába mehetne a másik kártya, mert senkinek se kell és én se tudom így használni.

2016. júl. 30. 08:51
 10/11 anonim ***** válasza:
Szoftveresen ha ezt valaki megcsinálná, nemhogy minimális javulást nem érzékelnél, de még lassulna is. Tegyük fel, hogy van valami, ami képes valami csoda folytán a két különböző GPU-t együtt kezelni. A probléma ott kezdődik, hogy mondjuk játékok, meg meigymás eleve nem igazán használ 2 GPU-t. Szóval tegyük fel, hogy a szoftver képes rá, hogy a két GPU-t összevonva egyként tüntesse fel a rendszer irányába, és a szoftver maga gondoskodik az erőforrások megosztásáról. Na, itt jön az a bizonyos lassulás. A szoftverecskéd ugyanis szétosztja a tennivalót a 2 GPU felé, viszont ha ezek nem tökéletesen függetlenek (nem azok), akkor a két kártyának szüksége lesz kommunikálni egymással, ez pedig hardveres összekötő nélkül(SLI) piszoklassú lesz egy GPU belső adatfolyamához képest. És mindez feltételezve, hogy létezik ilyen csodaszoftver.
2016. júl. 30. 09:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!