Kezdőoldal » Számítástechnika » Hardverek » I7 4790K hőmérséklet befolyáso...

I7 4790K hőmérséklet befolyásolhatja az FPS-em?

Figyelt kérdés
Alapjáraton 50-55 fokon megy a proci egy Cooler Master Hyper 212 EVO-val. Tapasztaltam játéknál egy olyat, hogy fps-em 80 körül aztán pár perc és lement 30-35re. Valley Benchmarkot indítottam(elég szép grafika, tesztelésre alkalmas aki nem ismerné), olyan 60-100 fps között mozgott. Vadi új processzor! Pasztázás is nemrég volt. Esetleg valaki valami megoldást, hogy miért ment le az FPS? Gondolom proci lekorlátozza valamelyest, de hogy ennyire?

2016. júl. 28. 01:46
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
A processzor befolyásolja az FPS-t. Ha melegedés miatt csökken a sebessége akkor az FPS is. Amúgy 74.04°C a max megengedett hőmérséklete a processzorodnak. Ez fölött lekorlátoz. A hűtődnek ennél alacsonyabban kéne tartania normális esetben. Nézd meg hogy rendesen felfekszik-e, a hűtőpaszta állapota milyen, hogy a ventilátor rendesen reagál-e a hő emelkedésére.
2016. júl. 28. 02:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
Biosban (de különböző szoftverek segítségével is) fentebb tudod állítani a ventilátor fordulatszámát, vagy ha elég stabil a tápegység, akkor vedd le enyhén a processzor feszültségét, amivel jelentősen tudod csökkenteni a hőtermelést. Ez is egyfajta OC.
2016. júl. 28. 04:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
100%
Ez igaz, de nem megoldás a problémára. Azért nem normális hogy a processzor teljesítményét csökkenteni kelljen a gyári szint alá hogy ne legyen meleg. Akkor az inkább anti-OC. :) Még a gyári hűtővel sem szabadna túlmelegednie ha nincs húzva.
2016. júl. 28. 05:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
És milyen videokártyád van?
2016. júl. 28. 05:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
Attól, hogy csökkented a feszültséget, még nem lesz alacsonyabb a teljesítménye.
2016. júl. 28. 08:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:

Ami aggasztó, az az 50-55 fok alapjáraton. Ez nagyon sok. Nekem a sima 4790-em is melegedett nagyon, jó párszor kilépett a max tartományból, pedig normális toronyhűtő volt rajta. utánna kipróbáltam másik 4790-es procival is, ugyanaz. így lemondtam róla. Nesze neked Haswell Refresh....


És az legszomorúbb, hogy nem is igazán a hűtéssel van összefüggésbe, hanem az elcseszett kupakkal... el is passzoltam, érdekes módon a 4770-nél ugyanez a probléma nem jelentkezett. Nagy a szórás inteléknél is, hiába Intel. És mindezt aranyáron...

2016. júl. 28. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
...Amit még megfigyeltem a 4790-nél és a többinél nem jelentkezett: A terhelés függvényében, hirtelen 15-25 fokot is képes volt melegedni, grafikonon tűszerű kiugrások... szerintem nálad is ez lehet, ilyenkor visszavesz a teljesítményből.
2016. júl. 28. 08:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 A kérdező kommentje:
Valamiért 4300 körüli MHZ-vel ment a proci, pedig nem kapcsoltam be a boostot. BIOS-ban rá is néztem és kikapcsoltam az Intel Turbo Boost Technology-t. Most ha netezek vagy kisebb program fut, úgy most 45 fok körül mozog. Azon a benchmarkos programon olyan 50 fele mozgott de fel már nem ment pedig eléggé megterheltem ott a gépet.
2016. júl. 28. 10:23
 9/24 A kérdező kommentje:

[link]


Speedfannal nézem. Az AUXTIN hőfoka is gyanus nekem. Ezek az értékek mit mondanak nektek?

2016. júl. 28. 10:26
 10/24 anonim ***** válasza:

Annak a procinak 4,4 a gyári turbója, és az elég gáz, hogy ki kell kapcsolni. Elméletileg semmi problémát nem kellene okozni a használatának.


Hogy érted azt, hogy 4,3-on ment? Folyamatosan?

2016. júl. 28. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!